Eli Manning ma nadzieję, że Daniel Jones „zostanie nagrodzony” przez Giants za rok kariery

Tyler Greenawalt

Eli Manning chce, aby New York Giants trzymali się Daniela Jonesa przez długi czas.

Manning powiedział w tym tygodniu Jordanowi Raananowi z ESPN, że jest „dumny” z czwartego roku rozgrywającego Giants po sezonie, w którym Jones ustanowił wysokie w karierze znaki w procentach ukończenia, jardach przechodzących i jardach pędzących i poprowadził Nowy Jork do postseason po raz pierwszy od 2016 roku. Jones również odwrócił piłkę tylko osiem całkowitych razy, jego najmniej w sezonie od czasu, gdy Giants sporządził go dziewiątą ogólną w 2019 roku.

„Po prostu sposób, w jaki grał w czwartym kwartale wielu gier i prowadząc zespół z powrotem do zwycięstwa, co było niesamowite; to jest to, czego chcesz od swojego rozgrywającego”, powiedział Manning. „Aby zrobić to tak szybko z zupełnie nową ofensywą, sposób, w jaki byli w stanie rywalizować, zrobić to do playoffów, wygrać mecz playoffowy, to jest niesamowite.”

Jones rozpoczął swoją karierę jako backup Manninga w 2019 roku, ale ostatecznie wyparł 38-latka do tygodnia 3. Jones poszedł 3-9 jako starter podczas swojego debiutanckiego sezonu, z 3,027 jardów przechodzących, 24 przyłożeniami i 12 przechwytami. Ale on również prowadził NFL z 19 fumbles i stracił 11 z nich. Manning rozpoczął w pomocy Jonesa jeszcze dwa razy w 2019 roku, zanim przeszedł na emeryturę na początku 2020 roku po 16-letniej karierze w Nowym Jorku.

Giants odrzucił piątą opcję Jonesa w tym minionym offseason po trzech latach pełnych rotacji, zanim Jones złożył swój najlepszy sezon jako profesjonalista. Ale ta decyzja pozostawia teraz duży znak zapytania dotyczący jego przyszłości w Nowym Jorku, gdy zbliża się wolna agentura. Drużyna może pozwolić mu odejść tej wiosny, ponownie podpisać długoterminową umowę lub umieścić w pełni gwarantowany 32,4 mln dolarów franchise tag na Jonesie. Ten ostatni wybór dałby Giants więcej czasu na negocjacje wieloletniego kontraktu.

Manning wolałby, żeby Giants zatrzymali Jonesa na dłużej, chociaż.

„Mam nadzieję, że zostanie nagrodzony za ten [sezon],” powiedział Manning. „Mam nadzieję, że jest rozgrywającym dla Giants przez długi czas.”

Generalny menadżer Giants Joe Schoen powiedział, że on i zespół chcą Jonesa z powrotem, byli zadowoleni z jego wydajności i mają nadzieję, że mogą wypracować nowy kontrakt. Ale to wszystko są spekulacje. Jones mógłby otrzymać duże przedłużenie, biorąc pod uwagę jego egzekucję ofensywy Briana Dabolla i sukcesy drużyny pomimo różnych dziur w rosterze.

„… To byłby cel, aby zbudować wokół niego zespół, w którym mógłby poprowadzić nas do wygrania Super Bowl” – powiedział Schoen. „… Chcielibyśmy, aby Daniel był tutaj. On sam to powiedział, jest w tym strona biznesowa. Ale czujemy, że Daniel grał dobrze w tym sezonie. Zrobił wszystko, o co go prosiliśmy. … Chcielibyśmy mieć Daniela Jonesa z powrotem.”

Jones zgodził się, gdy zapytano go o chęć powrotu do Giants. Ale, jak zauważył Schoen, Jones rozumie, że istnieje „biznesowa strona” negocjacji. I to może odegrać ogromną rolę w określeniu tego, co Giants zrobią z Jonesem.

„Nie mam nic poza miłością i szacunkiem dla tej organizacji”, powiedział Jones w zeszłym tygodniu. „Bardzo bym chciał wrócić. Ale zobaczymy, a jest też biznesowa strona tego. Jestem więc bardzo wdzięczny, że mogę tu być i być tego częścią.”

Eli Manning wants the Giants to stick with Daniel Jones. (Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports)

Eli Manning chce, by Giants pozostali przy Danielu Jonesie. (Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports)