Eagles C Jason Kelce bierze przyjazny jabłko na Chiefs jak on ustawia do twarzy jego brata Travis w Super Bowl

Jason Owens

Bracia Jason i Travis Kelce mają po jednym pierścieniu Super Bowl.

Jeden z nich podwoi swój dorobek w ciągu dwóch tygodni kosztem drugiego.

Jason, center z Filadelfii, blokował pole punktowe Eagles, gdy Philly pokonała San Francisco 49ers w niedzielnym meczu o mistrzostwo NFC, wygranym z czterema przyłożeniami Philadelphii. Godziny później Travis złapał siedem podań na 78 jardów i przyłożenie, gdy jego Kansas City Chiefs pokonali Cincinnati Bengals w thrillerze o mistrzostwo AFC.

Obaj będą teraz ustawiać się po przeciwnych stronach, gdy Eagles i Chiefs zagrają w Super Bowl LVII. Będą pierwszymi braćmi, którzy zagrają przeciwko sobie w Super Bowl.

Wiadomość Jasona dla Travisa, Chiefs

Jason miał wiadomość na Twitterze dla swojego brata i Chiefs w chwilach po zwycięstwie Kansas City.

Spełniał swoje przedmeczowe przyrzeczenie po tym, jak powiedział reporterom przed meczem o mistrzostwo AFC, że ciągnie dla Chiefs w niedzielną noc.

„Mam bluzę z Kansas City, którą będę nosił przez następne trzy godziny, a potem to już do końca roku”, powiedział Jason po zwycięstwie Eagles. „Wygraj lub przegraj, jestem zrobiony będąc fanem Chiefs w ciągu trzech godzin.”

Zauważył również, jak „specjalne” byłoby zmierzenie się z Travisem i byłym trenerem głównym Eagles, Andy Reidem, który teraz prowadzi Chiefs.

„Dla ludzi na pokładzie z NFL jest scenariuszem, to całkiem dobry dowód”, zażartował Kelce. „To był zabawny rok dla Trav i ja na wielu poziomach. To byłoby naprawdę wyjątkowe oczywiście grając przeciwko niemu i Andy Reid i wiele innych znajomych twarzy.”

Travis, tymczasem, był zajęty kierowaniem swoich trash talk na Cincinnati Bengals. Ale na pewno będzie miał wiadomość dla Jasona w najbliższych tygodniach prowadzących do meczu. Bracia Kelce są nie tylko kluczowymi zawodnikami mistrzowskich drużyn. To także dwaj z bardziej barwnych, krzykliwych graczy w futbolu. To powinno być zabawne.

Kansas City Chiefs tight end Travis Kelce, left, and his brother Philadelphia Eagles center Jason Kelce, right, exchange jerseys after their NFL football game Sunday, Sept. 17, 2017, in Kansas City, Mo. The Chiefs won 27-20. (AP Photo/Charlie Riedel)

Kansas City Chiefs tight end Travis Kelce, po lewej, i jego brat Philadelphia Eagles center Jason Kelce, po prawej, wymieniają się koszulkami po ich meczu 17 września 2017 roku w Kansas City. Chiefs wygrali 27-20. (AP Photo/Charlie Riedel)

Jak zauważono, Kelce nie będą bitymi graczami w Super Bowl. Jason to sześciokrotny All-Pro i pięciokrotny Pro Bowler. Był kluczowym elementem zwycięskiej drużyny Philadelphii w Super Bowl 2017, która posiadała jedną z najlepszych linii ofensywnych w historii NFL. W tym sezonie znów jest All-Pro w kolejnej dominującej jednostce.

Travis to siedmiokrotny All-Pro i ośmiokrotny Pro Bowler. W tym sezonie zdobył 110 punktów na 338 jardów i 12 przyłożeń. Jest prawdopodobnie najlepszym tight endem w futbolu i bez wątpienia jednym z najlepszych wszech czasów.

Podczas gdy jeden z nich stanie się pierwszym, który pokona swojego brata na boisku w Super Bowl, nie będą pierwszymi braćmi, którzy zmierzą się w jakimkolwiek charakterze podczas wielkiej gry. John Harbaugh poprowadził Baltimore Ravens przez San Francisco 49ers swojego brata Jima Harbaugha w Super Bowl XLVII.