Dziecko przeniesione z miejsca na meczu Diamondbacks po ingerencji fana w potencjalny home run Tommy’ego Phama

Jack Baer

A young fan pulls the ball out of the glove of Cincinnati Reds' Spencer Steer on a ball hit by Arizona Diamondbacks' Tommy Pham during the seventh inning of a baseball game, Friday, Aug. 25, 2023, in Phoenix. The Fan was called for interference on the play and was ejected from the ballpark. (AP Photo/Matt York)

Muchowa piłka Tommy’ego Phama zamieniła się w niefortunny przypadek ingerencji kibica. (AP Photo/Matt York)

Każde dziecko, które idzie na mecz MLB z rękawicą baseballową, marzy o złapaniu home runu, ale doświadczenie to okazało się kwaśne dla jednego młodego fana w piątek na meczu Arizona Diamondbacks.

W siódmej rundzie meczu D-backs z przyjezdnymi Cincinnati Reds, zapolowy z Arizony Tommy Pham uderzył głęboką piłkę, która wydawała się być przeznaczona do przelecenia nad ogrodzeniem. Piłka była jednak na tyle nisko, że debiutujący outfielder Reds, Spencer Steer, próbował odebrać Phamowi homera.

Steer skoczył i upadł z… niczym. Po dalszej analizie stało się jasne, co się stało: młody fan D-backs w zasadzie wyciągnął piłkę z rękawicy Steera do swojej własnej.

Zagranie zostało nazwane na boisku jako home run dla Phama, ale rewizja sędziego unieważniła to i zostało nazwane wykluczeniem z powodu ingerencji kibica.

Widok w zwolnionym tempie połowu utrudnia stwierdzenie, czy fan naprawdę kosztował Phama homera. Piłka była w rękawicy Steera, tak, ale dopiero po odbiciu się od rękawicy dzieciaka nad nim. Tak czy inaczej, jest to dość podręcznikowy przypadek ingerencji kibica dla drużyny gospodarzy.

Dziecko, które otrzymało przyśpiewki „MVP” podczas przeglądu wideo, było później widziane, jak było eskortowane ze swojego miejsca, podczas gdy otrzymywało piątki od innych fanów wzdłuż przejścia. Transmisja Diamondbacks poinformowała później, że dziecko i jego rodzina nie zostali wyrzuceni z Chase Field, tylko przeniesieni.

Diamondbacks wygrali 10-8, a Pham zdobył 1-for-4 z dwoma RBI. Rekord Arizony wynosi 68-61, z 1,5-meczową przewagą nad Reds i San Francisco Giants w walce o trzecie i ostatnie miejsce w dzikiej karcie NL.