Drugi powrót Alberto Moreno

Ton skład Villarreal wrócił w tym tygodniu do pracy z Alberto Moreno jako bohaterem. Zawodnik z Sevilli po doznaniu poważnej kontuzji kolana ponad pół roku temu pracuje już niemal jak jeden z pozostałych kolegów z drużyny. Choć nie ma pośpiechu, a służby medyczne klubu zachowują ostrożność, to prawda jest taka, że ewolucja zawodnika przebiega prawidłowo i wskazuje na to, że w niezbyt długim czasie stanie się on nową alternatywą dla Żółtych.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym 7 marca, w trakcie rozgrywania ligowego meczu na Sadar przeciwko Osasunie, zawodnik doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie. Ta kontuzja przyszła półtora roku po tym, jak we wrześniu 2020 roku doznał takiego samego urazu lewego kolana. Zawodnik, podobnie jak to miało miejsce przy pierwszej okazji, rozwija się korzystnie i bez żadnych komplikacji, które mogłyby skomplikować wyznaczone terminy. Przy tej pierwszej okazji Sevillian wrócił do rywalizacji dokładnie siedem miesięcy po kontuzji, a uczynił to w 29. dniu meczowym La Liga podczas spotkania Granada – Villarreal.

Tak jak wtedy, tak i teraz sensacje napawają optymizmem. Odkąd full-back wrócił na boisko w Ciudad Deportiva 5 lipca, dokładnie w swoje 30. urodziny, jego powrót do zdrowia nie doświadczył żadnych znaczących komplikacji, więc skala czasowa może być podobna. W tym sensie, w przyszłym tygodniu minie siedem miesięcy od fatalnego meczu w Pampelunie, choć nie wiadomo, kiedy zawodnik zostanie zwolniony, by móc wystartować i czy zrobi to przed przerwą ligową na Mistrzostwa Świata.

Read More