Dolphins WR Tyreek Hill mówi, że planuje przejść na emeryturę po 2025 sezonie

Tyler Greenawalt

Tyreek Hill wants to play just 10 seasons in the NFL. (Photo by Bryan M. Bennett/Getty Images)

Tyreek Hill chce rozegrać tylko 10 sezonów w NFL. (Photo by Bryan M. Bennett/Getty Images)

Miami Dolphins wide receiver Tyreek Hill już planuje swoją strategię wyjścia z NFL.

Hill, który w marcu skończył 29 lat, powiedział w środę radiu sportowemu 810 WHB, że chce grać jeszcze przez trzy lata i przejść na emeryturę po sezonie 2025.

„Idę na 10 [sezonów NFL],” powiedział. „Skończę ten kontrakt z Dolphins, człowieku, a potem zadzwonię, że to koniec. Chcę przejść do strony biznesowej … Chcę zrobić tak wiele rzeczy w moim życiu, bracie.”

To byłoby dziwnie poetyckie zakończenie kariery Hilla, biorąc pod uwagę, że nosi koszulkę z numerem 10. Ale byłaby to również zaskakująco krótka kariera dla jednego z najbardziej elektrycznych graczy w NFL. Hill w każdym sezonie swojej kariery trafiał do Pro Bowl i jest też czterokrotnym All-Pro. Zajmuje również trzecie miejsce w przyłożeniach odbiorczych, czwarte w jardach na odbiór, czwarte w przyjęciach i siódme w jardach odbiorczych na mecz, odkąd wszedł do ligi w 2016 roku.

Hill cieszył się wspaniałą sześcioletnią karierą z Kansas City Chiefs, ale został przehandlowany do Miami Dolphins podczas offseason 2022. Podpisał z Delfinami ogromne, czteroletnie, 120-milionowe przedłużenie kontraktu, które daje mu wysokie jak na ligę 30 milionów dolarów rocznie, według Over the Cap.

Teraz, kontrakt Hilla technicznie trwa do sezonu 2026 i ma 43,9 miliona dolarów pensji podstawowej, ale jest to efektywnie rok nieważny i całkowicie niegwarantowany. Dlatego Hill prawdopodobnie połączył koniec kontraktu z Dolphins ze swoim 10. sezonem. Albo po prostu wierzy, że nigdy nie zobaczy tej bazowej pensji w 2026 roku.

Pomimo zmiany ataku i rozgrywającego, Hill rozwijał się w Miami z Tua Tagovailoa pod centrum i trenerem Mike’m McDanielem przy kontroli. Skończyło się na wysokim w karierze poziomie 119 przyjęć na 1,710 jardów i dodało siedem przyłożeń. Hill wraz z kolegą Jaylenem Waddle’em tworzyli jeden z najlepszych duetów przyjmujących w lidze i pomogli Delfinom zbudować jedną z najbardziej dynamicznych ofensyw w lidze.

Czy Hill poważnie zrezygnowałby z kariery w NFL po dekadzie pracy, choć? To już zależy od jego decyzji. Hill insynuował, że może zająć się coachingiem po tym jak jego dni gry dobiegną końca. Wspomniał również o „stronie biznesowej” rzeczy – co może obejmować dowolną liczbę dróg. Dziesięć sezonów konsekwentnej gry to również solidne miejsce na pozostawienie po sobie spuścizny, zanim wiek i kontuzje potencjalnie wykoleją karierę.

W każdym razie NFL dostanie jeszcze co najmniej kilka sezonów Cheetah, zanim zdecyduje, czy naprawdę chce zawiesić kije.