Dolphins podobno podpisują niedawno pozyskanego LB Bradleya Chubba na pięcioletnie, 119 milionów dolarów przedłużenie

Tyler Greenawalt

Miami Dolphins nie potrzebowali dużo czasu, aby zablokować swojego najnowszego pass rushera.

Bradley Chubb podobno podpisał pięcioletnie, 119 milionowe przedłużenie kontraktu z 63.2 miliony gwarantowane, według Adama Scheftera z ESPN, dwa dni po tym jak Dolphins przehandlowali running back Chase’a Edmondsa, pierwszorundowy pick w drafcie 2023 i czwartorundowy pick w drafcie 2024 do Broncos. Zespół później potwierdził, że podpisał przedłużenie do sezonu 2027.

Jak doszło do transakcji w niecałe 48 godzin po handlu? Agent Chubba, Erik Burkhardt, otrzymał od Broncos pozwolenie na rozpoczęcie negocjacji z Dolphins, zanim handel stał się oficjalny, jak podaje Albert Breer ze Sports Illustrated.

Dolphins drukują pieniądze

Chubb odgrywa dużą rolę w planach Dolphins na przyszłość, zwłaszcza po tym, jak przehandlowali lub podpisali innych dużych graczy na wygórowane kontrakty.

To już czwarta mega umowa, którą Dolphins rozdali w tym roku. Miami wcześniej przehandlowało i podpisało receivera Tyreek Hilla na czteroletni, 120 milionów dolarów kontrakt w tym offseason i dodało offensive lineman Terron Armstead na pięcioletniej, 75 milionów dolarów umowie. Delfiny przedłużyły również defensywnego enda Emmanuela Ogbaha na czteroletni, 65,4 mln dolarów kontrakt.

Delfiny płacą również swoim dwóm najlepszym cornerbackom, Xavienowi Howardowi i Byronowi Jonesowi, łącznie 34,5 mln dolarów średniej rocznej pensji.

Te ruchy mają sens tylko dlatego, że Dolphins wygrywają i mają już dwóch swoich największych ofensywnych graczy i kolejną z gwiazd defensywy na umowach rookie.

Quarterback Tua Tagovailoa jest w trzecim roku swojego rookie kontraktu i drużyna może wykonać jego opcję na piąty rok tej wiosny za około 22,6 miliona dolarów, według Over The Cap. Mogliby też zaoferować mu przedłużenie wcześniej, gdyby mieli pieniądze. Wide receiver Jaylen Waddle również gra na wysokim poziomie i po tym sezonie pozostały mu dwa lata na jego rookie kontrakcie, nie licząc jego potencjalnej opcji na piąty rok. Safety Jevon Holland został wybrany w tym samym roku co Waddle (2021), więc jemu również pozostały dwa lata, ale nie ma opcji na piąty rok.

Dolphins wydali w tym roku sporo pieniędzy na markowych pozycjach, ale będzie warto, jeśli będą mogli zmaksymalizować ich potencjał dzięki kombinacji umów debiutantów.

Bradley Chubb always has a long-term extension with the Dolphins. (Photo by Cooper Neill/Getty Images)

Bradley Chubb zawsze ma długoterminowe przedłużenie z Dolphins. (Fot. Cooper Neill/Getty Images)