Dodgers pokonują asa Brewers Corbina Burnesa, aby kontynuować kluczowy trend ofensywny w zwycięstwie

Los Angeles Dodgers designated hitter Trayce Thompson (25) hits a home run during the second inning of a baseball game against the Milwaukee Brewers in Los Angeles, Tuesday, Aug. 23, 2022. Joey Gallo and Cody Bellinger also scored. (AP Photo/Ashley Landis)

Dodgers designated hitter Trayce Thompson uderza w home run podczas drugiego inningu przeciwko Milwaukee Brewers na Dodger Stadium we wtorek. (Ashley Landis / Associated Press)

Zrobili to już Maxowi Friedowi i Yu Darvishowi, Loganowi Webbowi i Carlosowi Rodónowi.

We wtorkową noc dodali do tej listy Corbina Burnesa.

Stawianie czoła tegorocznemu juggernautowi składu Dodgersów może być wystarczająco trudne. Burnes przekonał się o tym we wtorek, stając się najnowszym miotaczem, który nie tylko zanotował regres w swoim drugim starcie przeciwko Dodgersom, ale także zrobił to bardzo mocno, oddając siedem runów w 3 ⅔ innings w wygranej Dodgersów 10-1 przed wyprzedanym tłumem.

„On wciąż jest jednym z najlepszych w grze”, powiedział menedżer Dave Roberts. „Aby dostać się do Corbina tak, jak zrobiliśmy to dziś wieczorem, pokazuje, jak dobrze możemy być przeciwko najlepszym w grze.”

Pięć dni wcześniej, Burnes pomógł Brewersom pokonać Dodgersów w Milwaukee. Panujący zdobywca NL Cy Young Award zamknął ich przez pięć inningów i pomimo oddania trzech runów w szóstym, wciąż ograniczał szkody na tyle, by zasłużyć na zwycięstwo.

Wtorek był inną historią.

W pierwszym inningu, prawy obrońca oddał leadoff double do Mookie Betts i singiel RBI do Freddie Freeman.

W drugiej rundzie przeszedł dwóch zawodników, po czym podał środkowy cutter do Trayce’a Thompsona, który natychmiast złożył go w lewym polu w postaci trzybiegowego homera.

Po bezbramkowej trzeciej rundzie, noc Burnesa rozpadła się na dobre w czwartej.

Chris Taylor dotarł do pola gry po singlu i ukradł drugą. Thompson wprowadził go do gry uderzeniem z lewej strony. Betts zamachnął się przy trzecim uderzeniu, co powinno być ostatnim outem, ale był w stanie bezpiecznie dotrzeć do pierwszego miejsca po dzikim boisku odbitym od łapacza.

Następnie Trea Turner zadał nokautujący cios, lądując singlem RBI w centrum, aby uczynić go 6-0.

Nawet po wyjściu Burnesa, został on obciążony jeszcze jednym biegiem, dzięki uprzejmości innego singla RBI Freemana przeciwko relieverowi Brentowi Suterowi.

Siedem biegów oznaczało najwięcej Burnes dał od 2019 roku.

Stał się również drugim miotaczem gwiazd w tym tygodniu, aby nie ukończyć czterech inningów na Dodger Stadium, po Miami Marlins as Sandy Alcantara również udało się tylko 3 ⅔ innings w jego najgorszym starcie sezonu niedziela.

„Mówiłem dużo w tym roku o, ofensywa zespołu była znacznie lepsza w ciągu ostatnich dwóch i pół, trzech miesięcy,” Roberts powiedział. „To po prostu kompilacja dobrych informacji, dobrej prezentacji i dobrej egzekucji od wszystkich.”

Wtorek dodatkowo podkreślił jeden z najbardziej imponujących trendów dla Dodgers (85-37) w tym sezonie, również.

Jak dotąd w tym roku, drużyna zmierzyła się z 24 różnymi przeciwnymi miotaczami startowymi wielokrotnie.

W pierwszym spotkaniu z Dodgers, ci miotacze mają łącznie 4.11 ERA, a Dodgers są tylko 15-9 w tych meczach.

Dodgers pitcher Tony Gonsolin throws.

Miotacz Dodgers Tony Gonsolin rzuca podczas pierwszego inningu przeciwko Milwaukee Brewers na Dodger Stadium we wtorek. (Ashley Landis / Associated Press)

Jednak w każdym kolejnym występie – takim jak wtorkowy występ Burnesa, który nastąpił zaledwie pięć dni po tym, jak zmierzył się z Dodgersami w Milwaukee – ci miotacze mają łącznie 7.55 ERA, co prowadzi do 26-7 punktów dla Dodgers.

„[Kiedy] znasz gościa, wiesz co wniesie, znasz jego mocne strony i jak cię zaatakuje”, powiedział Roberts, którego własny starter, Tony Gonsolin, uniknął takiej pułapki, dając tylko jeden bieg w pięciu inningach po raz drugi w tygodniu, gdy stanął naprzeciw Brewers (65-57).

„Myślę, że dla nas,” kontynuował Roberts, „to czasami wróży lepiej.”

Jego pierwszy baseman zgodził się.

Freeman powiedział, że Dodgersi przyjęli bardziej agresywne podejście do Burnesa we wtorek niż w zeszłym tygodniu – coś, co zostało podkreślone w ich codziennym spotkaniu przedmeczowym i wzmocnione, gdy klipy z wcześniejszego startu Burnesa przeciwko nim migały przez telewizory w klatce.

Rzeczywiście, leadoffowy dublet Bettsa przyszedł na drugim boisku jego at-bat. RBI Freemana nastąpiło na trzecim.

Thompson był bardziej cierpliwy przy swoim home runie – najważniejszym punktem nocy z dwoma na trzy, czterema RBI, które przewodziły ofensywie Dodgers – uderzając go przy stanie 2 i 2.

Ale wtedy on i Turner wrócili do ataku w czwartej części, z Thompsonem scorching singla na 3and-0 boisku i Turnerem knocking Burnes przez wyrzucenie pierwszego boiska curveball do centrum pola.

„To był nasz plan dzisiaj, do ataku i ataku wcześnie,” Freeman powiedział. „I to zadziałało dla nas.”

Z pewnością większość drużyn wykonuje lepiej przeciwko miotaczom, im więcej ich widzi. Hitters stają się bardziej zaznajomieni z podejściem przeciwnika, kątami ramion i ruchem boisk. Mają doświadczenie, z którego mogą czerpać, przeszłe porażki, z których mogą się uczyć.

Ale Dodgersi w tym roku sprawiają, że wygląda to niemal jak nauka.

Fried zaliczył siedem shutout innings w swoim pierwszym spotkaniu z Dodgersami w tym roku, a następnie oddał dwa biegi w 6 ⅔ innings w następnym. Darvish w swoim pierwszym spotkaniu w tym roku zaliczył sześć bezbramkowych meczów, ale od tego czasu w dwóch startach oddał siedem biegów w 12 inningach.

Rodón zaliczył dwa dobre starty przeciwko Dodgersom (sześć inningów, dwa biegi i sześć inningów, zero biegów), zanim ostatnim razem Dodgersi zdobyli pięć punktów w zaledwie pięciu inningach.

Merrill Kelly jest chyba najbardziej jaskrawym przykładem, przechodząc od sześciorundowego, trzybiegowego występu w kwietniu do dwugodzinnego, ośmiorundowego clunkera trzy tygodnie później.

„Zawsze myślę, że jestem trochę bardziej komfortowy za drugim razem, gdy staję twarzą w twarz z facetem”, powiedział Chris Taylor, jeden z czterech Dodgersów we wtorek, którzy mieli wiele trafień. „Po prostu wiesz, czego się spodziewać.”

Robienie tego przeciwko Burnesowi, w przeciągu mniej niż tygodnia, może być najbardziej obiecującym znakiem.

To typ rzeczy, które Dodgers będą musieli zrobić w październiku, kiedy mogą zmierzyć się z przeciwnymi asami dwa razy w serii playoff – rodzaj wzrostu z meczu na mecz, który może być niezbędny w ich dążeniu do mistrzostwa.

„To są faceci, z którymi będziemy się mierzyć, jeśli chcesz wygrać World Series,” powiedział Freeman. „To był dla nas dobry test.”

I tak jak przez cały sezon, Dodgersi po raz kolejny zdali go celująco.

Ta historia pierwotnie ukazała się w Los Angeles Times.