Dodgers OF Trayce Thompson 'długa podróż’ trwa z 1,263 stóp wartych home runs

Rowan Kavner

LOS ANGELES – Na początku, kurtyna nie przeszła Trayce’owi Thompsonowi przez myśl.

Po ostatnim ze swoich wysokich w karierze trzech home runów w pierwszym meczu sezonu w sobotnią noc, niepozorny outfielder biegał z powrotem do domowej ziemianki na stadionie Dodgersów, gdy 48,886 fanów namawiało go do ponownego pojawienia się. Już jako dziecko marzył o apelach od kurtyny i pamiętał, że widział je lata temu w tym samym miejscu podczas elektrycznego początku kariery Yasiela Puiga, ale zajęło mu chwilę, aby zdać sobie sprawę, że jego osiągnięcia były równie zasłużone.

W końcu zachęcony przez kolegów z drużyny Freddiego Freemana i Tony’ego Gonsolina, gdy padały okrzyki radości, Thompson podbiegł do ławki i podniósł rękę w powietrze, aby podziękować tłumowi w ósmej rundzie wygranej Dodgersów 10-1 z Diamondbacks.

„On ma tendencję do bycia tym nieśmiałym facetem,” kolega z drużyny Austin Barnes powiedział. „Ale to był wyjątkowy moment”.

Z powrotem w jego szafce, 150 wiadomości tekstowych od rodziny i przyjaciół rozświetliło komórkę Thompsona. Wiedzieli, co znaczy dla niego otrzymanie swojej szansy w zeszłym sezonie w Los Angeles, pięć lat po poprzednim stintu z Dodgersami.

W okresie pomiędzy ostatnim swingiem jego pierwszego zaklęcia z Dodgersami 1 października 2017 r., a jego powrotem do klubu 20 czerwca 2022 r., Kiedy został pozyskany z Detroit Tigers w zamian za rozważania gotówkowe, Thompson zatrzymał się w ośmiu różnych franczyzach. Walczył z pękniętymi plecami i „dnem” , aby zrobić wrażenie w Dodgersach w zeszłym sezonie, notując 146 OPS+ w 74 meczach.

„Wszyscy znają moją podróż, a to była długa podróż,” powiedział Thompson. „To, że mogę tu wrócić, wiele dla mnie znaczy. Wiem, że mogę to zrobić.”

Trayce Thompson z Dodgers uderza swoim trzecim home runem w meczu

Dodgers' Trayce Thompson smacks his third home run of the game

Pokazał to w zeszłym roku, choć jego sukces zawierał w sobie pewną dziwność. Praworęczny haker został sprowadzony specjalnie po to, by pokonać leworęcznych. Zamiast tego, zdemolował praworęcznych miotaczy (1.010 OPS w 159 występach) i zmagał się z południowcami (.621 OPS w 96 występach).

Dodgers uważali, że odwrotny podział jest anomalią. Rozpoczął rok w plutonie outfieldów, grając na środku pola przeciwko leworęcznym, podczas gdy debiutant James Outman brał większość startów przeciwko praworęcznym.

„Rozumie swoją rolę w drużynie,” powiedział manager Dave Roberts. „Oczywiście pokazał, że może uderzać na prawą rękę, więc to nie jest jedna z tych rzeczy – po prostu tak skonstruowany jest nasz roster.”

Dodgers utrzymali swoją wiarę, nawet po wiosennych potknięciach Thompsona.

W przerwach pomiędzy pobytem w World Baseball Classic, grając dla Wielkiej Brytanii, poszedł 3-for-35 na talerzu w Cactus League. Co gorsza, był 0-for-14 przeciwko leworęcznym graczom. Roberts pomyślał, że te zmagania zaczęły frustrować Thompsona, ale pomocnik nalegał, że nie jest zaniepokojony.

W końcu Thompson był 2-for-20 zeszłej wiosny z San Diego Padres przed cieszeniem się rokiem kariery z Dodgers.

„Jestem prawdopodobnie najgorszym graczem treningu wiosennego tutaj, wyobrażam sobie,” powiedział Thompson. „Dostałem dwa trafienia w zeszłym roku w treningu wiosennym i miałem najlepszy rok w mojej karierze. Po prostu musisz to przejechać, trzymać się procesu i wiedzieć, że to środowisko jest inne.”

Dzień przed rozpoczęciem sezonu 2023, Thompson udał się na Dodger Stadium w dniu wolnym od pracy drużyny, aby kontynuować pracę nad swoim swingiem z trenerami uderzenia klubu. Podobało mu się miejsce, w którym się znajduje, ale wymagana była cierpliwość. Nie wystąpił w dwóch pierwszych meczach Dodgersów w tym roku.

Kiedy nadszedł jego czas, miał wystąpić przeciwko znajomej twarzy.

Podczas przemieszczania się Thompsona z drużyny do drużyny w latach, które poprzedzały przełom w zeszłym sezonie, był w pewnym momencie kolegami z drużyny Diamondbacks weterana Madison Bumgarner. Thompson cieszył się obiecującą wiosną w Arizonie w 2020 roku, zanim uderzyła pandemia i spędził rok w alternatywnym miejscu treningowym Diamondbacks.

Był 1-for-8 w swojej karierze przeciwko Bumgarnerowi, kiedy podszedł do płyty z bazami załadowanymi w sobotę przeciwko swojemu staremu lockermate. Patrzył, jak curveball wpada do środka. Następnie, przy swoim pierwszym zamachu w sezonie, Thompson posłał wiszący changeup 406 stóp dla drugiego grand slam w swojej karierze, dając starterowi Claytonowi Kershaw komfortowe prowadzenie, którego nie oddał.

Trayce Thompson miażdży wielkiego slama

Trayce Thompson crushes a grand slam

„Niełatwo jest siedzieć na ławce, mierzyć się z lewakami, pierwsze at-bat w sezonie, bazy załadowane”, powiedział Kershaw po wybiciu dziewięciu na sześć ramek. „Wiele się tam dzieje. I tak dla niego, aby umieścić ten swing na piłkę, aby rozpocząć rok był dość imponujący. Zawsze jest przygotowany.

„Z drugiej strony, jest po prostu świetnym facetem. Więc, to naprawdę zabawne widzieć, jak odnosi sukcesy po podróży, którą odbył. Can’t start any better than that, so that’s pretty great.”

Thompson nie dyskryminowałby w nocy, w której zaliczył 1,263 stopy warte dingers. Po uderzeniu przeciwko 33-letniemu leworęcznemu Bumgarnerowi, zabrał 29-letniego praworęcznego Kevina Ginkela na głęboką wodę, by w piątej rundzie zdobyć trzypunktowego homera, a w ósmej runem domowym zasłużył sobie na kurtynę z 23-letnim praworęcznym debiutantem Carlosem Vargasem.

Trayce Thompson zalicza ANOTHER homer

Trayce Thompson belts ANOTHER homer

Tym samym Thompson dołączył do Gila Hodgesa i Adriana Gonzáleza jako jedyni Dodgersi w historii, którzy zaliczyli trzy home runy i wbili osiem biegów w jednym meczu. Przed sobotą Thompson nigdy nie zanotował więcej niż cztery RBI w meczu.

„Co za wyjątkowa noc” – powiedział Roberts. „Nie mógłbym być bardziej szczęśliwy dla Trayce’a. Wiosenne treningi były dla niego męczarnią, ale kiedy zapaliły się światła, to były najlepsze wymachy, jakie wykonał od zeszłego roku.”

Występ Thompsona był na tyle godny uwagi, że spowodował, iż jego menedżer stworzył nową zasadę, taką, która odbiega od plutonu, jaki Dodgers zazwyczaj faworyzują.

„Jeśli trafisz trzy homery,” powiedział Roberts, „jesteś tam następnego dnia.”

Rowan Kavner zajmuje się Dodgersami i NL West dla FOX Sports. Wcześniej był redaktorem cyfrowych i drukowanych publikacji Dodgersów. Follow him on Twitter at @RowanKavner.

Read more:

 • Dodgers’ James Outman picks up where he left off in his first Opening Day
 • Diamondbacks are ascending, ale paradygmat NL West nie uległ zmianie w dniu otwarcia
 • Austin Nola z Padres znów odgrywa nieprawdopodobną rolę: 'This is where he belongs’
 • Aaron Judge, Yankees celebrate Opening Day by blasting Giants
 • Yankees’ Anthony Volpe shines in 'dream’ debut
 • MLB season preview: Staff predictions on MVP, Cy Young, ROY, World Series
 • MLB season preview: One burning question for all 30 teams
 • 8 most interesting MLB players to watch ahead of 2023 season
 • Breakouts and breakthroughs: 10 byłych top prospektów MLB gotowych do wykonania skoku
 • Ranking najlepszych w MLB 26- i 6- letnichunder pitchers
 • Ranking MLB’s best 26-and-under position players
 • Which team has MLB’s best lineup? Astros, Braves among top candidates
 • MLB 26-and-under power rankings: Which teams have the best young players?
 • 2023 MLB odds: Najlepsza suma zwycięstw, zakłady na dywizje, long-shot, futures na tytuły, picki ekspertów

Major League Baseball

Dowiedz się więcej z Major League Baseball Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej