Dlaczego trenowanie Brocka Purdy’ego przynosi rozbawienie 49ers Kyle’owi Shanahanowi

Shanahan wyjaśnia, dlaczego coaching 49ers rookie QB Purdy is 'fun’ pierwotnie pojawił się na NBC Sports Bayarea

Brock Purdy w ciągu ostatniego miesiąca był objawieniem 49ers. Pan Irrelevant, ostatni pick w 2022 NFL Draft, rozgrywający San Francisco do czterech zwycięstw w swoich pierwszych czterech startach w NFL.

Ogromny, wszechstronny arsenał broni otacza Purdy’ego w ofensywie 49ers, od biegacza Christiana McCaffrey’a do szerokiego odbiornika Deebo Samuela do najlepszego lewego tackle w futbolu, Trenta Williamsa. To oni ułatwiają Purdy’emu pracę i bez wątpienia zasługują na uznanie.

Ale sukces debiutanta nie wynika wyłącznie z systemu, w którym gra, czy broni, która otacza go w huddle. Podejście Purdy’ego do gry zaimponowało trenerowi 49ers Kyle’owi Shanahanowi.

„Kiedy kogoś trenujesz, chcesz, żeby stawał się coraz lepszy, niezależnie od tego, czy masz rację, czy nie, czy cokolwiek innego” – powiedział Shanahan w środę. „Chodzi tylko o to, by ktoś stał się lepszy, a czasami musisz zrozumieć osobowość kogoś i nawet jeśli mówisz właściwy punkt coachingu, niektórzy ludzie nie słyszą go we właściwy sposób, czasami może to ich zepsuć.

„Musisz więc znaleźć sposób, by dotrzeć do niego i po prostu pracować nad jego osobowością, to było naprawdę łatwe, ponieważ nie muszę się martwić o to, jak się czuje. Po prostu mówisz mu to, co widzisz, bo tego właśnie chce. On lubi być trenowany. Jest inteligentny, ma pojęcie o naszej filozofii, więc będzie ją oglądał na własną rękę. Zanim do mnie dotrze, myślę, że ma już pomysł na to, co powiem. Ale im więcej gra, tym więcej rzeczy się pojawia i nie obchodzi mnie, jak dobry rozgrywający gra, możesz siedzieć tam i trenować go na wszystkim przez cały czas.”

Shanahan trenował w NFL przez prawie dwie dekady i pracował u boku wielu rozgrywających, którzy doświadczyli owocnych karier, od Matta Ryana przez Kirka Cousinsa do Roberta Griffina III do Matta Schauba.

„Pamiętam, kiedy spotykałem się z [byłym QB Atlanta Falcons] Mattem Schaubem w autobusie po tym, jak gdzieś wylądujemy, i zawsze oglądaliśmy grę w samolocie, a ja poszedłbym usiąść przy nim i byłbym jak, 'W porządku, człowieku, zagrałeś naprawdę dobrze, z wyjątkiem sztuk 9, 12 i 13.’ ” – powiedział Shanahan. „A on zawsze mówiłby, 'Och, a co z zagraniami, na których zagrałem dobrze?’ Ja na to, 'Te nie mają znaczenia. Tego właśnie oczekujemy.”

„Ale kiedy masz chłopaków, którzy po prostu chcą być trenowani i nie musisz mówić im 10 komplementów zanim powiesz im punkt trenerski, wtedy jest o wiele więcej zabawy i myślę, że w ten sposób staje się lepszy.”

Niektórzy młodzi gracze woleliby tańczyć wokół krytyki i skupić się na pozytywach. Not Purdy.

RELATED: Mason posts perfect Purdy meme

„Just all throughout my career of playing football, I’ve always wanted the truth and honesty from a coach, from the guy who’s trusting in me to go out and play,” Purdy said Thursday. „I to zaczęło się od czasu, gdy byłem mały grając w piłkę, więc tak, zawsze doceniałem trenera, który jest po prostu prawdziwy ze mną z tym, w czym muszę się poprawić lub co muszę zrobić, aby być lepszym.

„Jeśli chodzi o trenera mówiącego ci, że wszystko jest dobrze, nie jestem o tym. Nie możesz stać się lepszy od tego, więc kiedy trener jest prawdziwy ze mną o tym ostatnim meczu lub innych meczach, w których grałem, doceniam to bardziej niż mówienie mi, że jestem dobry i nie muszę nad niczym pracować, więc myślę, że po prostu przez całą moją karierę, mam rodzaj rozwiniętej tego rodzaju mentalności.”

Purdy okazuje się być marzeniem trenera. Shanahan, zawsze fan opinii, wydaje się być idealnym dopasowaniem dla Purdy’ego, który kontynuuje sprawdzanie wszystkich pól franchise QB i pisze perfekcyjny scenariusz historii NFL.

Pobierz i śledź 49ers Talk Podcast