Dlaczego Steph Curry wybiera celebrację „night night” Alexa Morgana jako ulubioną

Why Curry picks Alex Morgan’s 'night night’ celly as favorite pierwotnie pojawił się na NBC Sports Bayarea

Kiedy Steph Curry rozpoczął celebrację „night night” podczas biegu Warriors do mistrzostwa NBA w minionym sezonie, 34-latek nie wiedział, że rozpoczyna ruch.

Spośród wielu „nocnych” celebracji uchwyconych na wideo tego lata, Curry przyznał w rozmowie z Nickiem DePaula, że celebracja wykonana przez gwiazdę USWNT Alexa Morgana po pokonaniu Kanady i zdobyciu mistrzostwa CONCACAF była jego ulubioną.

„Alex Morgan jest prawdopodobnie moją ulubioną, ponieważ miała ze sobą trofeum [CONCACAF Women’s Championship] i uderzyła w „Night Night”, a my mogliśmy to opublikować”, powiedział Curry DePaula.

Przez całe lato, od dzieci do kolegów zawodowych sportowców, nastąpił wzrost wykorzystania celebracji „night night”.

„To jest najlepsze, ponieważ niektórzy biorą to do nowych ekstremów, których nigdy nie czułbym się komfortowo robiąc to w lidze” Curry powiedział DePaula.

Co więcej, Curry przypisuje tym, którzy nie tylko używają jego celebracji, ale są wystarczająco kreatywni, aby dodać swój dotyk, co doprowadziło do kilku wirusowych momentów.

„To dope wiedzieć, jak daleko sięga. Powiedziałem ludziom wcześniej, że wiem, że są ludzie, którzy zrobili ten symbol przede mną”, dodał Curry.

„Ale wiedzieć, że scementowałeś moment, który jest na największej scenie, a ludzie są zainspirowani tym i chcą się bawić z czymkolwiek, co robią z tym – wzięli swój własny spin na to i mieli trochę kreatywności z tym.

„Za każdym razem, gdy to widzę, wciąż się uśmiecham, ponieważ sprawia to, że wracam do naszego biegu w playoffach i tego, jak potężne są sporty pod względem zbiorowej społeczności i tego, że wszyscy inspirują się tym, co robią inni. Wiedzieć, że oni oglądali i zabrali to do swoich aren jest dope.”

RELATED: How Warriors’ Steph Curry decided on iconic 'night night’ celebration

Curry cementuje swoje dziedzictwo w NBA, mając już na koncie cztery mistrzostwa. Mimo to gwiazda Warriors zadbała o to, by ci, którzy nie śledzą koszykówki, wiedzieli, kim jest, dzięki wirusowej celebracji.

Pobierz i śledź Dubs Talk Podcast