Dlaczego niektórzy miotacze MLB chcą dodać czas do zegara boiska – i dlaczego powinien pozostać taki, jaki jest

Deesha Thosar

NOWY JORK – Wczesne rezultaty nowej ery zegarów boiskowych w Major League Baseball ucieszyły zarówno fanów, jak i graczy – tych ostatnich w pewnym stopniu.

Mecze okazują się być krótsze, średnio dwie godziny i 38 minut na konkurs w tygodniu otwarcia. Oznacza to około 30-minutowy spadek w stosunku do zeszłego roku, a różnica ta została przyjęta z radością, a nawet z zadowoleniem, przez większość.

„Może i czułem się wczoraj kilka razy spieszony, ale nie do tego stopnia, żebym czuł się z tym bardzo nieswojo”, powiedział we wtorek Yankees left-hander Nestor Cortes, dzień po swoim debiucie w 2023 roku. „A wyjście stamtąd w dwie godziny i 40 minut było ogromnym plusem”

Co najważniejsze, baseball jest tak dynamiczny jak od dziesięcioleci. Ciągła aktywność trąci drzemką od trzeciego inningu do siódmego. Może twoi dziadkowie są zdenerwowani dramatem, który przegapili, gdy ich sjesta miała pierwszeństwo, ale dla reszty z nas szybsze tempo sprawiło, że trudniej jest oderwać wzrok od gry w obawie przed przegapieniem świetnego zagrania. Prowadzone przez zegar boiska, nowe zasady MLB niezaprzeczalnie uczyniły sport bardziej rozrywkowym.

Menedżer Yankees Aaron Boone wierzy, że krótsze gry mogą również prowadzić do poprawy zdrowia graczy. Ciężko jest uzasadnić ten pogląd po niecałym tygodniu od rozpoczęcia sezonu zasadniczego, ale istnieje logika w idei, że zawodnicy będą bardziej wytrzymali w dłuższym okresie czasu, gdy nie będą spędzać tyle czasu na nogach. Zegar już projektuje golić off około trzech godzin czasu gry tygodniowo – lub, więcej niż gra warto. W sporcie, który ma 26 tygodni w sezonie regularnym, to dużo dodatkowego czasu dla graczy, aby cieszyć się robieniem czegoś innego; coś mniej wymagającego i wyczerpującego niż sprint wokół baz lub shoving triple-digit fastballs.

„Wyniki tego, myślę, że będą naprawdę dobre dla naszego produktu i dla graczy i zdrowia graczy,” Boone wyjaśnił. „To może być, sumujesz czas poza ich stopami, w autobusie, w pokoju hotelowym, w łóżku, cokolwiek to może być. To jest mnóstwo czasu, który, miejmy nadzieję, będzie dobrze służył zawodnikom nie tylko w trakcie sezonu, ale także w trakcie ich kariery.”

More action? Świetnie. Szybsze tempo? Fantastycznie. Ale nie dla wszystkich to tylko pixie dust i bajki.

White Sox Dylan Cease dzieli się swoimi przemyśleniami na temat pitch clock i jego startu w dniu otwarcia

White Sox Dylan Cease shares his thoughts on the pitch clock & his Opening Day start

Powróćmy do wypowiedzi Cortesa na temat pitch clock. Jak na razie, szybkość gry przeważa nad wszelkimi problemami związanymi z zegarem boiskowym, których Cortes może doświadczyć na kopcu. Nie jest jednak pewien, czy ta opinia utrzyma się przez cały sezon. Poniedziałkowy mecz z Phillies był jego pierwszym startem w tym roku, a także pierwszą pracą z pitch timerem w sezonie zasadniczym. Patrząc na końcowy wynik Cortesa – jedna zdobyta bramka przy siedmiu uderzeniach w ciągu pięciu inningów, bez spacerów i z trzema strikeoutami – był to solidny występ, przeciwko panującym mistrzom National League, nie mniej.

Chociaż nie będzie to widoczne w box score, było kilka razy w ciągu tych pięciu inningów, kiedy Cortes był negatywnie dotknięty przez zegar. W pewnym momencie, Southpaw spojrzał w górę i zobaczył, że zegar był na trzy sekundy. W tym momencie Cortes wiedział, że musi rzucić niezależnie od tego, jaki znak postawił łapacz Jose Trevino. W tej pospiesznej sekwencji, lokalizacja boiska może ucierpieć i doprowadzić do katastrofalnego wyniku. Jeśli Cortes nie wykona rzutu na czas, naruszenie boiska skutkowałoby piłką. Cortes opisał tę sekwencję jako „próbę uniknięcia pocisku” Kula, oczywiście, jest spacer, hit lub home run.

„W różnych scenariuszach w grze,” Cortes powiedział. „Może mając biegacza na. Może masz dwa uderzenia na faceta, a on już widział kilka twoich boisk, a ty próbujesz myśleć, 'OK może mogę rzucić mu to i ustawić go na następne boisko lub po prostu iść prosto po nim’ I kilka razy wczoraj złapałem się na tym, że myślałem: 'OK, właśnie rzuciłem boisko, dostaję piłkę z powrotem od Trevino i widzę, że zegar odmierza czas :13, :12, :11, :10. Staram się myśleć, staram się wykonywać i rywalizować. Powiedziałbym, że wczoraj złapałem się na tym trzy do czterech razy.”

Dlaczego nowy zegar boiskowy to zmiana gry dla MLB

Why new pitch clock is a game-changer for MLB

John Smoltz dołącza do Craiga Cartona, aby omówić nowy zegar boiskowy w baseballu.

Cortes z pewnością nie jest jedynym miotaczem wyrażającym niezadowolenie z powodu odczuwania pośpiechu z powodu zegara. Phillies right-hander Zack Wheeler opisał inny scenariusz, w którym spojrzał w górę, aby zobaczyć tylko cztery sekundy pozostające na zegarze i był zmuszony rzucić cokolwiek, co zadzwonił catcher J.T. Realmuto. Wheeler, który pozwolił na cztery biegi w 4,1 inningu w swoim pierwszym starcie, powiedział, że może prawie spodziewać się kiepskich lokalizacji na tych boiskach, w których czuje się spieszony. Tylko trochę więcej czasu, wierzy, doprowadziłoby do lepszego wykonania.

„Dodanie 2-3 sekund nie zmieni czasu gry tak bardzo,” Wheeler zakwestionował. „Ale dla nas byłaby to noc i dzień”

Komisarz Rob Manfred jest otwarty na opinie graczy, które mogłyby doprowadzić do zmian w sezonie, ale dodanie 2-3 sekund więcej do zegara boiskowego to faktycznie duża prośba. Po prostu zmiana czasu między boiskami z 15 sekund (co jest teraz bez biegaczy na) do 17 sekund (co niektórzy miotacze proponują) może dodać około 15-20 minut do gry. Nagle, zachęcające dwugodzinne, 38-minutowe konkursy powróciłyby do prawie trzech godzin.

Mets right-hander Carlos Carrasco zmagał się z zegarem boiska również w zeszłym tygodniu. Został nawet naruszony przed wejściem na boisko, rozpoczynając swój pierwszy at-bat z liczbą 1-0 przed rzuceniem jednego skoku. W przypadku Carrasco, prędkość jego piłki szybkiej również spadła w miarę upływu czasu. Po zakończeniu meczu weteran przyznał, że szybkie tempo wpłynęło na jego wytrzymałość, gdyż pod koniec swojego czterosekundowego, pięciosekundowego, 96-arkuszowego występu był już zmęczony.

„To jest szalone,” Carrasco powiedział reporterom. „Mam tylko 15 sekund.”

Yankees infielder DJ LeMahieu argumentował, że hitters mogą również zmagać się z timerem. Kiedy miotacz dobrze rzuca, LeMahieu nie może wyjść z boksu lub zadzwonić na czas tak bardzo, jak kiedyś, starając się wyrzucić miotacza z jego gry. Jest mniej możliwości dla uderzających, aby zakłócić rytm miotacza pod tymi zasadami.

Więc, co powinniśmy zrobić z tego wszystkiego? Nadal jest możliwe, że zobaczymy zmiany ze strony MLB, szczególnie w cieplejszych miesiącach letnich. Jeśli Carrasco myślał, że jego pierwszy start podważył jego wytrzymałość, to tylko czekać na gorący popołudniowy mecz w Atlancie. Wytrzymałość miotaczy z pewnością będzie testowana podczas oblanych potem dni o wysokiej wilgotności i płonących temperaturach w lipcu i sierpniu.

Ale prawdopodobnym scenariuszem może być brak dalszych modyfikacji zegara boiskowego, głównie dlatego, że wczesne wyniki były tak udane. Przynajmniej od początku, ma to więcej sensu dla miotaczy, którzy czują się spieszeni, aby znaleźć sposób na obejście go, lub po prostu przyzwyczaić się do niego.

Licznik czasu zmusi graczy do dostosowania się do innego, szybszego stylu gry niż wtedy, gdy po raz pierwszy pojawili się na scenie, i możliwe, że niektórzy gracze po prostu nie przetrwają tej ery. Z pewnością są miotacze, którzy są bardziej wyposażeni do obsługi dostosowań niż inni, nigdy nie potrzebując tego czasu, aby przejść wokół kopca i wziąć oddech. Oni są przyzwyczajeni do szybkiej pracy. Ci, którym brakuje wytrzymałości i tempa, mogą być zmuszeni do znalezienia nowych rutyn.

Ich czas będzie lepiej spędzony na adaptacji niż na opieraniu się. Gracze mogliby skorzystać z rad pewnego czterokrotnego Menedżera Roku, jedynego sternika, który zdobył tę nagrodę w czterech różnych dekadach. Pomimo tego, że jego drużyna ustanowiła rekord największej liczby naruszeń zegara (cztery) w poniedziałkowym meczu, menedżer Metsów Buck Showalter poradził swojemu klubowi, aby spojrzał w lustro.

„Lepiej to rozgryźć”, zapewnił Showalter, „ponieważ to nie zniknie.”

Deesha Thosar jest pisarką MLB dla FOX Sports. Wcześniej przez 3,5 sezonu zajmowała się Metsami jako beat reporter dla New York Daily News. Córka indyjskich imigrantów, Deesha dorastała na Long Island, a obecnie mieszka w Queens. Nigdy nie przegapiła meczu Rafaela Nadala, niezależnie od kraju i strefy czasowej, w której gra. Sen zawsze można poświęcić dla sportu. Follow her on Twitter at @DeeshaThosar.

Read more:

 • MLB power rankings: Braves, Yankees, Mets dominate opening weekend
 • Michael Conforto seeks redemption with Giants, closure from Mets
 • Aaron Judge, Yankees celebrate Opening Day by blasting Giants
 • MLB season preview: Staff predictions on MVP, Cy Young, ROY, World Series
 • MLB season preview: One burning question for all 30 teams
 • 8 most interesting MLB players to watch ahead of 2023 season
 • Breakouts and breakthroughs: 10 byłych top prospektów MLB gotowych do wykonania skoku
 • Ranking najlepszych w MLB 26- i 6- letnichunder pitchers
 • Ranking MLB’s best 26-and-under position players
 • Which team has MLB’s best lineup? Astros, Braves among top candidates
 • MLB 26-and-under power rankings: Which teams have the best young players?
 • 2023 MLB odds: Najlepsza suma zwycięstw, zakłady na dywizje, long-shot, futures na tytuły, picki ekspertów

Major League Baseball

Dowiedz się więcej z Major League Baseball Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej