Dlaczego nie powinieneś stawiać przeciwko three-peatowi Georgii w przyszłym roku

INGLEWOOD, Kalifornia – W nocy, kiedy Georgia zawstydziła Michigan w półfinale College Football Playoff, który zakończył się krótko po tym, jak się rozpoczął, trener Wolverines znany ze swojej nieprzeniknionej dumy machnął białą flagą zanim jeszcze upłynęła trzecia kwarta. To wtedy Jim Harbaugh usunął z boiska rozgrywającego Cade’a McNamarę, by uchronić go przed piekielną obroną, złożoną z ośmiu przyszłych kandydatów do draftu NFL, która zniszczyła ofensywny plan gry.

W noc, kiedy Georgia udusiła TCU w mistrzostwach kraju, które przerodziły się w rzeź 65-7, trener Rogatych Żab znany ze swojej walecznej, strzelającej z pistoletu, ostrożnej w stosunku do wiatru persony podniósł swój znak kapitulacji jeszcze wcześniej, gdy pozostało półtorej kwarty. To wtedy Sonny Dykes wybił piłkę w pobliżu połowy boiska, pomimo 38-punktowego deficytu na tablicy wyników i nie mając nic do stracenia w meczu, w którym jego dzielni nadgorliwcy wchodzili jako dwa przyłożenia niżej.

Pierwsze było dominującym zwycięstwem nad drużyną, która rządziła w Big Ten przez ostatnie dwa sezony, odradzającą się błękitną krwią, która ponownie weszła w krajowy punkt widzenia, dwukrotnie pokonując Ohio State w drodze do podwójnych tytułów konferencji.

Ten ostatni był szkolnym biciem najlepszego, co Big 12 może zaoferować w czasie, gdy tradycyjne potęgi Oklahoma i Texas drepczą w miejscu przed głośnymi ruchami do Southeastern Conference. Wrzuć do CFP półfinałowe zwycięstwo nad Buckeyes i pokonanie Alabamy, aby zdobyć mistrzostwo kraju w zeszłym roku i nie ma już wiele do udowodnienia dla Bulldogs z 29 zwycięstwami w ich ostatnich 30 meczach.

„Wydaje się, że przez ostatnie trzy lub cztery miesiące patrzyliśmy, czy ktoś może nas pokonać”, powiedział rozgrywający Georgii Stetson Bennett, „i po prostu zabrakło nam gier. Nikt nie mógł.”

Georgia Bulldogs DOMINATE TCU in the National Championship

Georgia Bulldogs DOMINATE TCU in the National Championship

Jest to historia, która raczej nie zmieni się w najbliższym czasie, biorąc pod uwagę ogrom talentu powracającego do Georgii w przyszłym sezonie. Bulldogs już otworzyli się jako faworyci do zdobycia trzeciego z rzędu tytułu, według FOX Bet.

Lista zaczyna się od Brocka Bowersa, niesamowitego tight end’a z drugiego roku, który byłby pierwszorundowym wyborem w 2023 NFL Draft, gdyby tylko przepisy pozwalały mu na wejście. Złapał siedem podań na 152 jardy i przyłożenie w poniedziałkowy wieczór, dręcząc Horned Frogs ze slotu, z pozycji w linii, z każdego miejsca, w którym koordynator ofensywy Todd Monken postanowił go rozmieścić.

Bowers dudnił i przewracał się przez próby ataków, aby zgromadzić 58 jardów po kontakcie tak samo łatwo, jak przechytrzył safety Abe Camara dla akrobatycznego 14-jardowego wyniku na początku trzeciej kwarty. Był taki moment w drugiej połowie, kiedy sam zdobywał przewagę nad TCU – 152 jardy dla Bowersa, 126 jardów dla Rogatych Żab – i opisanie go jako najgroźniejszej broni w futbolu uczelnianym ledwie oddaje sprawiedliwość Bowersowi.

I nie jest sam.

Najbardziej przerażającym aspektem drogi Georgii do drugiego z rzędu tytułu mistrzowskiego jest to, jak wielu młodszych kolegów odegrało znaczące role w dynastycznym demonie, który zbudował Smart.

Sophomore defensive back Javon Bullard został nazwany defensywnym graczem gry po zdobyciu dwóch przechwytów i odzyskaniu fumble, które doprowadziły do 17 punktów z turnovers. Sophomore szeroki odbiornik Adonai Mitchell wykonane zapierające dech w piersiach jedną ręką złapać na 22 jardów touchdown pass od Bennett, w którym zapaść piłkę z dala od obrońcy. Sophomore linebacker Smael Mondon Jr. poprowadził Bulldogs w tacklach z pięcioma. Świeżo upieczony obrońca Bear Alexander zdobył dwa punkty za straty, w tym jeden za zagrywkę. Żaden z rozpoczynających grę ofensywnych liniowych nie jest seniorem.

„Największym wyzwaniem jest to samo, co w świecie, w którym dziś żyjemy, w społeczeństwie, w którym żyjemy: uprawnienie”, powiedział trener Georgii Kirby Smart. „W momencie, gdy myślisz, że masz prawo do wygrywania meczów i nie musisz ciężko pracować – uphill battle dla tych facetów (wracających) jest myślenie, że po prostu odziedziczysz sukces. Osobiście uważam, że przyszły rok będzie znacznie trudniejszym wyzwaniem niż ten, ponieważ w zeszłym roku odeszło tak wielu chłopaków. Mamy wielu, którzy wracają.”

Czy Georgia jest następną dynastią w College Football?

Is Georgia the next dynasty in College Football?

Prawdą jest, że program Smarta pożegna się z garstką wybitnych upperclassmenów na czele z Bennettem, który ukończył 18 z 25 podań na 304 jardy i cztery przyłożenia, zanim ostatecznie wyczerpał swoje uprawnienia w wieku 25 lat. Kolekcja potencjalnych kandydatów do draftu obejmuje między innymi Darnella Washingtona, Kenny’ego McIntosha, obrońcę Jalena Cartera i cornerbacka Kelee Ringo, a co najmniej dwóch z nich ma być pierwszorundowymi wybrańcami.

Ale w skrzydłach czeka kolejna elitarna klasa rekrutacyjna, która w rankingu 247Sports Composite zajmuje drugie miejsce w kraju za Alabamą. Wśród świeżo upieczonych zawodników Smarta są dwaj pięciogwiazdkowi napastnicy Damon Wilson (nr 13) i cornerback AJ Harris (nr 32), a także 22 czterogwiazdkowych kandydatów, z których wszyscy są w top-300. Pięciu najwyżej ocenianych zawodników jest po defensywnej stronie piłki, aby uzupełnić szafkę, która od lat jest przepełniona. I jeden z tych graczy – wewnątrz linebacker Raylen Wilson, 52-ranked prospect w kraju – flipped do Gruzji po początkowo zobowiązanie do Michigan.

„Oczywiście mają naprawdę dobrych graczy,” TCU QB Max Duggan powiedział. „Założę się, że są top-10 klasą rekrutacyjną każdego roku. A potem rozwijają ich i mają naprawdę dobry sztab trenerski. To dobry przepis na sukces i dlatego odnosili sukcesy przez ostatnie kilka lat. I teraz, kiedy wychodzisz z takiej gry, wiesz, co musisz poprawić, jeśli chcesz być na tej scenie ponownie, jeśli chcesz konkurować z facetami takimi jak Georgia.”

Jedyną rzeczą, której brakuje w rekrutacji Georgii jest rozgrywający, choć to może się zmienić między teraz a lutowym okresem podpisywania umów. Smart zatrudnił przynajmniej jednego rozgrywającego w każdej klasie rekrutacyjnej, odkąd przejął program 6 grudnia 2015 roku, ale za Bennettem jest tyle talentów na wykresie głębokości, że być może nie będzie się nawet przejmował.

Backup Carson Beck, redshirt sophomore, był czterogwiazdkowym prospektem i nr 9 quarterback w klasie 2020. Trzeci strunowiec Brock Vandagriff, redshirt freshman, był pięciogwiazdkowym prospektem i nr 4 rozgrywającym w klasie 2021. Fourth stringer Gunner Stockton, true freshman, był czterogwiazdkowym prospektem i nr 7 rozgrywającym w klasie 2022.

Debaty o tym, kto może wyłonić się jako następca Bennetta zdominują talk radio między teraz a otwarciem przyszłego sezonu, ale Georgia jest daleka od jedynego elitarnego programu, który musi zastąpić rozgrywającego z najwyższej półki.

Alabama traci byłego zdobywcę Heisman Trophy Bryce’a Younga, natomiast Ohio State prawdopodobnie pożegna się z finalistą Heisman Trophy C.J. Stroudem. Tennessee idzie naprzód bez Hendona Hookera, a UCLA obserwuje Doriana Thompsona-Robinsona, który wykonuje swój łabędzi śpiew. W USC (Caleb Williams), Michigan (J.J. McCarthy), Florida State (Jordan Travis), LSU (Jayden Daniels), Oregonie (Bo Nix) i Waszyngtonie (Michael Penix Jr.) są powracający na wysokim poziomie, ale tylko jedna z tych drużyn dotarła do playoff w ciągu ostatnich pięciu lat.

Georgia, Michigan i Colorado na czele RJ Young’s Way-Too-Early Top 25

Georgia, Michigan, and Colorado headline RJ Young's Way-Too-Early Top 25

„Mamy tam kilku dobrych quarterbacków”, powiedział Smart. „Mamy jednego, który zdjął czarną koszulkę i przyjmował uderzenia przez cały tydzień, więc mógł być Maxem (Dugganem w drużynie skautów). A Gunner Stockton powiedział: 'Trenerze, zdejmij mi koszulkę, będę przyjmował uderzenia’ A Brock Vandagriff jest tam na dole i uczy się cały rok. Carson Beck dostał dużo czasu gry i ma dużo opanowania, aby wrócić i być w stanie grać. Więc tych trzech chłopaków będzie musiało się zmierzyć. I wiele się nauczą.”

Więc dlaczego Bulldogs nie mogą wrócić na tę scenę i zdobyć trzeciego z rzędu tytułu mistrzowskiego? Dlaczego nie mogą być pierwszą drużyną, która zdobędzie trzykrotny tytuł od czasu, gdy Minnesota zrobiła to w 1934, 1935 i 1936 roku? Dlaczego Smart nie może wyprzedzić trenera Alabamy Nicka Sabana i zrobić coś, co jego mentor jeszcze osiągnął?

W tym momencie nie byłoby mądrze stawiać przeciwko nim.

Michael Cohen zajmuje się futbolem i koszykówką dla FOX Sports z naciskiem na Wielką Dziesiątkę. Follow him on Twitter @Michael_Cohen13.

More on college football:

Top stories from FOX Sports:


College Football

Więcej z College Football Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o meczach, wiadomościach i więcej