Dlaczego Kareem Abdul-Jabbar mówi, że zazdrości Giannisowi Antetokounmpo

Milwaukee Bucks v Los Angeles Lakers

Milwaukee Bucks v Los Angeles Lakers

LOS ANGELES – Kareem Abdul-Jabbar miał karierę, która powinna go włączyć do rozmowy o GOAT: 6-krotny mistrz, 6 MVP, 15-krotny All-NBA, 2-krotny mistrz punktacji, 11-krotny All-Defensive Team i ikoniczny rzut, który – aż do tego tygodnia – pomógł mu zdobyć najwięcej punktów w historii gry.

Mimo to Abudl-Jabbar powiedział, że kiedy ogląda grę Giannisa Antetokounmpo, to trochę mu zazdrości.

„Chciałbym poniekąd robić niektóre z rzeczy, które on [robi]” – powiedział Abdul-Jabbar, mówiąc kilka dni po tym, jak padł jego rekord punktowy. „’Dostajesz odbicie, lepiej nie próbuj go ściągać na drugi koniec boiska, jeśli jesteś zawodnikiem z pierwszej linii’ – to było jak ewangelia, kiedy grałem. Giannis przechodzi przez to wszystko i otworzył grę. Więc cieszę się, że to zrobił, ale jestem zirytowany, że nie było to na czas, abym spróbował włączyć się do zabawy.”

Antetokounmpo powiedział, że miał szczęście, że jego trenerzy zawsze zachęcali go do wprowadzania piłki na boisko (co ma sens, nie trzeba mieć bardzo wyszkolonego koszykarskiego oka, aby zobaczyć, że jest siłą nie do zatrzymania w transition). Następnie zachwycił się pomysłem Abdul-Jabbara w tej roli.

„Oczywiście, Kareem mógłby sprowadzić piłkę na parkiet i kreować dla siebie, i sprawić, że ludzie zejdą mu z drogi lub poproszą o pick and roll – prawdopodobnie miałby 52,000 punktów. Pobicie tego rekordu zajęłoby LeBronowi jeszcze osiem lat” – powiedział Antetokounmpo.

„Nie mogę sobie wyobrazić, że Kareem mógłby to przywołać. Jestem pewien, że prawdopodobnie mógłby, zrobił wszystko inne” – powiedział trener Bucks Mike Budenholzer zapytany o tę ewolucję w sporcie. „Nie wiem, kiedy ta ewolucja się zaczęła, ale z pewnością Giannis jest po prostu niesamowicie wyjątkowy, jak sądzę, dla tej ligi w tej chwili.”

Abdul-Jabbar był na rękach, gdy LeBron James pobił swój rekord punktowy wszech czasów, część wylewu uznania dla Jamesa, którego KAJ nie dostał, gdy przeszedł Wilt Chamberlain (w meczu na neutralnym terenie w Las Vegas, Abdul-Jabbar zauważył, więc połowa tłumu była fanami Kings).

Sprawdź więcej o Lakers

NBA Power Rankings: Bucks top post trade deadline edition Anthony Davis odpycha się od wirusowego wideo, na którym wygląda na niezainteresowanego… Three things to Know: Players to watch on the buyout market

Why Kareem Abdul-Jabbar says he gets jealous of Giannis Antetokounmpo originally appeared on NBCSports.com