Diego Costa wystawiony na próbę Wolves po kontuzji Kalajdzica

Diego Costa będzie miał próbę z Wolves w tym tygodniu.

Jeśli zrobi wrażenie, oczekuje się, że Wilki szybko podejmą decyzję o podpisaniu kontraktu z byłym napastnikiem Chelsea i Atletico Madryt, po tym jak w ten weekend kontuzji ACL doznał nowy zawodnik Sasa Kalajdzic.

  • Tabela Premier League | Wyniki
  • Darmowe streszczenia Premier League

Costa jest wolnym agentem i strona Bruno Lage może go podpisać poza oknem transferowym.

Wilki szukały nowego napastnika od początku lata i myślały, że znalazły odpowiedź, kiedy sprowadziły Kalajdzica ze Stuttgartu w ramach transakcji za 15,5 mln funtów plus dodatki.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Gdy Diego Costa przechodzi na testy w Wolves, przyglądamy się niektórym z największych bramek napastnika dla Chelsea

Ale klub z Molineux potwierdził w niedzielę w oświadczeniu, że 6ft 7in napastnik złapał długoterminowy uraz podczas swojego debiutu przeciwko Southampton, który Wolves wygrał 1-0.

Porażka była podwójnym ciosem dla Wolves w sobotę, z Lage tracąc napastnika Raula Jimeneza do kontuzji w rozgrzewce, z meksykańskim napastnikiem mającym problemy z urazami on-and-off od początku pre-sezonu tego lata.

„Sasa poczuł ból w kolanie pod koniec pierwszej połowy meczu z Southampton. Niestety, skany ujawniły uraz przedniego odcinka krzyżowego i jutro [poniedziałek] zobaczy specjalistę od kolana” – czytamy w oświadczeniu Wolves. „Musimy teraz wspierać Sasę w jego rekonwalescencji, a dalsze aktualizacje będą następować.

Wolves lost new £15.5m striker Sasa Kalajdzic to an ACL injury

Image: Nowy napastnik Wilków Sasa Kalajdzic doznał w sobotę kontuzji ACL

„Przedsezon Raula został przerwany przez kontuzję kolana, co oznacza, że wciąż buduje on swoją odporność i zdolność do szybkiego powrotu do zdrowia w okresach meczowego tłoku.

„Uznano, że jego ciało potrzebuje jeszcze kilku dni na regenerację po tym, jak podczas rozgrzewki poczuł ból w pachwinie, a my nie chcieliśmy narażać go na zwiększone ryzyko kontuzji.”

Co ostatnio robił Costa?

Diego Costa celebrates after scoring against Stoke City at Stamford Bridge on December 31, 2016

Image: Costa zdobył dwa tytuły Premier League z Chelsea w 2015 i 2017 r

Od opuszczenia Chelsea latem 2017 roku, Costa spędził trzy i pół roku w Atletico Madryt, zdobywając 19 bramek w 81 meczach we wszystkich rozgrywkach, zanim jego kontrakt został wzajemnie rozwiązany w grudniu 2020 roku.

Napastnik dołączył do Atletico Mineiro w sierpniu 2021 roku i strzelił pięć razy w 19 meczach, ale zobaczył, że jego kontrakt został rozwiązany w styczniu tego roku.

Costa spędził ostatnie osiem miesięcy z dala od piłki nożnej, ale może dokonać oszałamiającego ruchu z powrotem do Premier League, jeśli jego próba zakończy się sukcesem.