Didier Deschamps pochwalił francuskiego obrońcę Mike’a Maignana za uratowanie Irlandii punktu

Maignan wyłapał w 90 minucie główkę Nathana Collinsa, kilka sekund po tym, jak powstrzymał kolegę z drużyny Jules’a Kounde’a, który próbował wybronić piłkę, aby zapewnić Benjaminowi Pavardowi zwycięstwo 1-0 w grupie B w Dublinie. Bramkarz AC Milan zastąpił w drużynie narodowej kapitana mistrzostw świata Hugo Llorisa i w pełni uzasadnił swój status numeru jeden na Aviva Stadium w nocy, kiedy miał niewiele do zrobienia do samego końca. Deschamps powiedział: „To był niesamowity zapis i wiemy, do czego Mike jest zdolny. Hugo był kapitanem przez długi czas i również dokonywał wielkich oszczędności. „Mike ma wielkie cechy, jego posturę i mentalność. Uratował karnego w ostatni piątek, ale to było bardziej znaczące. Nigdy nie miałem co do niego żadnych wątpliwości. Jest wielkim liderem i wspaniałym graczem” Uderzenie Pavarda w 50 minucie ostatecznie rozstrzygnęło grę, którą Francja zdominowała przez długie okresy, nie sprawiając Irlandii zbyt wielu prawdziwych problemów.

Jednak potrzebna była oszałamiająca interwencja Maignana, aby zatrzymać wysiłek Collinsa, który w pełni uzasadniłby plan gry Stephena Kenny’ego i sposób, w jaki jego gracze go wdrożyli.

Szef Republiki Kenny powiedział: „Oglądaliśmy ostatnie 20 meczów Francji i nigdy nie widzieliśmy, aby Kylian Mbappe, na którego głosowałem jako najlepszego gracza na świecie, miał tak spokojną noc. Nigdy tego nie widziałem, nigdy tego nie widziałem.

„Nie przyznaliśmy żadnych szans aż do bramki i to było rozczarowujące. Zmiennicy zrobili wpływ i zakończyliśmy mocno w ostatnich 15 minutach. „Nasz bramkarz dokonał doskonałego ratunku, ale oszczędność Nathana Collinsa była nie z tego świata, jedna z tych niesamowitych oszczędności, więc jesteśmy rozczarowani, że nie zdobyliśmy przynajmniej punktu” Irlandia wznowi swoją kampanię w Grecji w czerwcu przed przyjęciem Gibraltaru na Aviva Stadium, a te mecze prawdopodobnie będą miały znacznie większy wpływ na ich przeznaczenie niż to, co zrobią przeciwko Francuzom u siebie i na wyjeździe. Zapytany, czy mogą jeszcze sprawić niespodziankę w grupie, Kenny powiedział: „To bardzo ważna kampania dla nas i jesteśmy rozczarowani, że nie zdobyliśmy punktu. „Ale na pewno jest wiele punktów do gry i chcemy upewnić się, że stawiamy się naprawdę w kontakcie wchodząc w ostatnich kilku meczach” Deschamps i jego gracze udali się do domu z maksymalną liczbą sześciu punktów z dwóch pierwszych spotkań po piątkowym zdemolowaniu Holandii 4-0. Zapytany o to, co zabrałby z tego podwójnego spotkania, menedżer powiedział: „Wiele pozytywów: sześć punktów, pięć bramek zdobytych i żadnej straconej. „To był trudny terminarz, przyjechać tutaj po piątku i przeciwko świeżemu przeciwnikowi. Nie graliśmy tak dobrze – Irlandia grała dobrze, dobrze bronili. „Nie stworzyliśmy tak wielu szans i potrzebowaliśmy niesamowitego ratunku w końcówce, który był równie ważny jak bramka. Jestem bardzo zadowolony i bardzo dumny z charakteru grupy.”

The article Didier Deschamps heaps praise on France saviour Mike Maignan for denying Ireland a point appeared first on Planetsport.com.