Diamondbacks lądują z Kyle’m Lewisem w umowie z Mariners

Diamondbacks pozyskali w czwartek Kyle’a Lewisa z Seattle Mariners, co jest ruchem, który jest równoznaczny z ryzykiem, że często kontuzjowany slugger może odzyskać formę, którą pokazywał na początku swojej kariery.

Lewis, 27-latek, który został pozyskany w zamian za łapacza/outfieldera Coopera Hummela, jeśli będzie zdrowy, da Diamondbacks zagrożenie siłowe z prawej strony, kogoś, kto może zapewnić równowagę w składzie ciężkim od leworęcznych uderzających.

„Czuliśmy, że jest dla nas dobrym dopasowaniem, biorąc strzał na niektóre upside tutaj z potencjałem mocy”, powiedział generalny menedżer Diamondbacks Mike Hazen. „Dostał się na bazę, gdy był zdrowy i czujemy, że jest to dobra okazja dla nas, aby nabyć jakiś potencjalny wpływ.”

Lewis, 11. ogólny pick w drafcie 2016, wziął do domu American League Rookie of the Year honors w skróconym przez pandemię sezonie 2020, uderzając .262/.364/.437 z 11 home runami w 206 at-bats. Wyglądał wtedy jak przyszły budulec dla odbudowujących się wówczas Mariners.

Ale Lewis zmagał się z powtarzającymi się problemami z prawym kolanem, które wykoleiły jego karierę. Miesiąc po rozpoczęciu profesjonalnej kariery, zerwał więzadło krzyżowe przednie oraz łąkotkę przyśrodkową i boczną po brzydkim zderzeniu przy home plate, kontuzji, która wymagała operacji rekonstrukcyjnej.

W kolejnym roku zmagał się z większym dyskomfortem kolana, a następnie potrzebował kolejnego zabiegu przed sezonem 2018. W 2021 roku miał dodatkowe problemy z prawą łąkotką, co wymagało trzeciej operacji, a rekonwalescencja po niej przeciągnęła się na ten miniony sezon. Był również z boku przez wstrząs mózgu, kiedy został uderzony w głowę przez boisko w maju i przegapił ponad miesiąc.

„Będziemy ciężko pracować, aby pozostać na szczycie tej sytuacji i jak to rodzaj pasuje z punktu widzenia czasu gry i punktu wykorzystania” Hazen powiedział o zdrowiu Lewisa. „Ale kiedy jest w składzie, dobrze pasuje do naszej drużyny.”

Hazen dodał później: „Chcemy utrzymać go na boisku i tak świeżego, jak to tylko możliwe. Jeśli to oznacza, że niektóre dni spędza na DH, a niektóre na lewym polu, to właśnie tak będziemy go rozmieszczać.”

Lewis zagrał w zaledwie 54 meczach w majors w ciągu ostatnich dwóch sezonów, trafiając łącznie .215/.301/.366. W tym roku w Triple-A Tacoma zaliczył .245 z 12 homerami w 147 at-batach.

Chociaż Lewis dodaje do logjamu Diamondbacks w outfield, Hazen powiedział, że nabycie „nie zmienia” prawdopodobieństwa handlu jednym z leworęcznych uderzających outfielderów klubu.

„To zaokrągla roster, myślę, że trochę bardziej z punktu widzenia prawa-lewa” Hazen powiedział. „(Jeśli) okazja (prezentuje) się dla nas, aby kontynuować poprawę roster, będziemy patrzeć na te rzeczy. Jak na razie, poradziliśmy sobie z tym rosterem w zeszłym roku – i to może pracować dla nas z DH – ale zobaczymy, jak będziemy dalej w offseason.”

Hummel był kluczowym powrotem w umowie terminowej, która wysłała infielder Eduardo Escobar do Milwaukee Brewers w terminie w 2021 roku. Znany z bystrego oka na talerzu, nigdy nie ruszył ofensywnie jako debiutant w tym roku, uderzając tylko .176/.274/.307 z trzema homerami w 66 meczach, dzieląc czas między outfieldera i catchera.

Dobrze radził sobie w Triple-A Reno, uderzając .310 z .423 on-base i .950 OPS w 33 meczach.

Diamondbacks już zasygnalizowali zamiar znalezienia pomocy na łapaczu, prawdopodobnie w roli rezerwowego dla Carsona Kelly’ego, a z już zatłoczonym polem zewnętrznym Hummel wyglądał na skazanego na służenie jako głębia w przyszłym sezonie.

Lewis daje Diamondbacks praworęcznego outfieldera zaledwie kilka dni po tym, jak klub potencjalnie odciął się od dwóch innych Jordana Luplowa i Stone’a Garretta, z których obaj zostali wyznaczeni do przydziału we wtorek.

Lewis ma dwa lub więcej lat stażu i po raz pierwszy w tym sezonie będzie kwalifikował się do arbitrażu. Według MLB Trade Rumors zarobi w tym sezonie 1,2 miliona dolarów.

Lewis był dla Mariners kandydatem do odejścia; nie tylko mają oni wielu graczy walczących o ataki na outfield/DH, ale klub był w tym roku sfrustrowany niespójną dostępnością Lewisa w nocy z powodu jego kolan.

Skontaktuj się z Piecoro pod numerem (602) 444-8680 lub nick.piecoro@arizonarepublic.com. Śledź go na Twitterze @nickpiecoro.

Ten artykuł pierwotnie pojawił się na Arizona Republic: Diamondbacks lądują w umowie z Mariners