Diakhaby załamuje się i dodaje do listy kontuzjowanych Valencię

  • FERNANDO ÁLVAREZ

Actualizado

El Valencia przegrała mecz z Betisem, ponosząc czwartą porażkę w sezonie i dodając kolejnego kontuzjowanego zawodnika do składu. Mouctar Diakhaby musiał wycofać się pod koniec meczu, gdy dokonano już pięciu zmian, po tym jak doznał uszczypnięcia w tylnej części lewego uda. Jest to kolejna kontuzja w drużynie Barajy, która odczuwa napięcie w związku z kolejnymi meczami w ciągu tygodnia. „Wszyscy mamy wrażenie, że jest złamany. Ale poczekamy na testy”, powiedział trener po meczu.

Drużyna Barajy była obciążona absencjami, zwłaszcza w obronie, które były szczególnie widoczne przeciwko przeciwnikowi, który charakteryzuje się jakością ofensywną. W Valencii pozostało siedmiu graczy, sześciu z powodu kontuzji oraz zawieszony Amallah. W ostatniej chwili Thierry i Foulquier nie wrócili do zdrowia na czas i dołączyli do innych kontuzjowanych graczy, takich jak Alberto Marí, Gayá, Jesús Vázquez i Sergi Canós. Ponadto Amallah jest zawieszony po tym, jak został wyrzucony z boiska w ostatnim meczu z Realem. Trener Valencii musiał powtórzyć obronę z czterema środkowymi obrońcami, w której Mosquera i Cenk grali jako full-backs.

Sytuacja ta oznaczała, że Baraja nie miał zbyt wielu opcji, aby szukać zastępstwa podczas meczu: na ławce pozostało mu tylko trzech zawodników z pierwszej drużyny: Hugo Guillamón, Hugo Duro i Diego López – który pół roku temu grał w Segunda RFEF.

Trener Valencii wyjaśnił po meczu, że ma nadzieję na powrót Thierry’ego Correi i Dimitriego Foulquiera na kolejny mecz ligowy, który odbędzie się na Majorce, w sobotę o 18:30.

Read More