Detroit Tigers nie zawieszają trzeciego basemana Jeimera Candelario, czyniąc go wolnym agentem

Jeimer Candelario nie wróci do Detroit Tigers na sezon 2023.

Tygrysy nie złożyły zamówienia na Candelario przed piątkowym terminem 20:00, co oznacza, że natychmiast stał się on wolnym agentem po raz pierwszy w swojej karierze. Przewidywano, że w swoim ostatnim roku arbitrażu otrzyma 7 milionów dolarów.

Tygrysy nie złożyły również zamówienia na Harolda Castro i Willi Castro. Zawarli jednoroczny kontrakt o wartości 1,875 miliona dolarów z leworęcznym pomocnikiem Tylerem Alexandrem oraz jednoroczny kontrakt o wartości 4,3 miliona dolarów z outfielderem Austinem Meadowsem na sezon 2023, unikając arbitrażu z oboma zawodnikami.

TENDER!Tygrysy podpisują kontrakty z sześcioma zawodnikami kwalifikującymi się do arbitrażu na sezon 2023

Jeimer Candelario #46 of the Detroit Tigers throws the ball to first base to get out Byron Buxton #25 of the Minnesota Twins in the first inning of the game at Target Field on May 25, 2022 in Minneapolis, Minnesota.

Jeimer Candelario #46 z Detroit Tigers rzuca piłkę do pierwszej bazy, by wyrzucić Byrona Buxtona #25 z Minnesota Twins w pierwszym rzucie meczu na Target Field 25 maja 2022 roku w Minneapolis, Minnesota.

Candelario, który kończy 29 lat w Święto Dziękczynienia, grał dla Tygrysów w latach 2017-22. Zakończył ostatni sezon jako trzeci najdłużej stażujący Tygrys w dużych ligach, za designated hitterem Miguelem Cabrerą i praworęcznym relieverem Joe Jiménezem.

Tygrysy niedawno zwróciły się do przedstawicieli Candelario, aby poinformować ich, że organizacja nie zaproponuje ich klientowi kontraktu na sezon 2023, według źródła znającego sytuację. Tygrysy zaoferowały wtedy podpisanie wieloletniego trzeciego basemana na jednoroczną umowę po tańszej stawce niż jego przewidywana pensja.

Obie strony negocjowały, ale nie zbliżyły się do porozumienia.

„On pasuje do tej grupy grającej na pozycjach, którą chcemy się zająć” Scott Harris, prezydent operacji baseballowych, powiedział 8 listopada podczas spotkań generalnych menedżerów w Las Vegas. „Jest nadal bardzo utalentowanym graczem, ale jak szukamy stworzyć kolekcję graczy pozycyjnych, którzy naprawdę pasują do siebie, jedną zaletą, którą ma jest to, że jest switch-hitterem, więc to pomaga dać mu więcej możliwości, aby znaleźć drogę do składu.”

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Zagłębienie się w decyzję stojącą przed Tigers i Jeimerem Candelario. Oto, co mówią liczby

W 2022 roku Candelario trafił .217 z 13 home runami, 50 RBI, 28 spacerami i 109 strikeoutami w 124 meczach, wraz z .272 on-base percentage i .633 on-base-plus-slugging percentage.

Switch-hitter zanotował 23.3% strikeout rate, zgodny z jego średnią kariery i najgorszy w karierze 6.0% walk rate, znacznie gorszy od jego 9.6% średniej kariery. Miał również najgorszy w karierze 33,5% wskaźnik pościgów, a jego 80 wRC+ – pomiar jego ogólnej ofensywnej produkcji – zajął 27 miejsce wśród 28 trzeciobazowych z przynajmniej 400 występami na boisku.

SPOTKANIE Z CZŁOWIEKIEM: Co sprawia, że Scott Harris jest liderem, w którego należy wierzyć dla następnej generacji Tygrysów

PLAN HARRISA: Największy priorytet dla Tygrysów w tym offseason? 'Przekształcenie naszej grupy grającej na pozycji’

W 2020 i 2021 roku Candelario profilował się jako zupełnie inny gracz. W 201 meczach zaliczył 10,2% spacerów, a jego 125 wRC+ w obu sezonach było szóstym najlepszym wynikiem wśród trzeciobazowych. W obu sezonach Candelario zdobył nagrodę Tiger of the Year. W 2021 roku związał Bryce’a Harpera, J.D. Martineza i Whita Merrifielda na czele MLB z 42 dubletami.

Wyprodukował 1,9 fWAR w 2020 roku, 3,9 fWAR w 2021 roku i minus-0,1 fWAR w 2022 roku. Największa różnica w ofensywie: Candelario demolował czterosekundowe fastballe w sezonach 2020-21, ale zmagał się z nimi w 2022 r.

W latach 2020-22, 109 wRC+ Candelario zajmowało 19 miejsce wśród 38 third basemenów z co najmniej 700 plate appearances. Brandon Drury, najlepszy trzeciobazowy na rynku wolnych agentów, zajął 15 miejsce z 112 wRC+. Poza Drury’m, rynek trzecich basemanów jest niezwykle cienki.

Na razie Tygrysy nie mają wyraźnego zastępstwa dla Candelario.

Candelario, poniżej przeciętnego obrońcy na gorącym rogu, rozegrał 563 mecze dla Tygrysów w latach 2018-22, więcej niż jakikolwiek gracz w drużynie w tym pięcioletnim okresie. W lipcu 2017 roku, Tygrysy nabyły Candelario (i Isaac Paredes) z Chicago Cubs w zamian za Alexa Avilę i Justina Wilsona.

Tigers right fielder Willi Castro, left, talks with third baseman Jeimer Candelario after scoring a run during the first inning of Game 1 of the doubleheader on Monday, July 4, 2022, at Comerica Park.

Tigers prawy polowy Willi Castro, po lewej, rozmawia z trzecim bazowym Jeimerem Candelario po zdobyciu biegu podczas pierwszego inningu Game 1 of the doubleheader w poniedziałek, 4 lipca 2022, w Comerica Park.

Wraz z Candelario, Alexandrem, Meadowsem i Castrosem, Tigers musieli podjąć decyzje dotyczące Jiméneza (przewidywany na 2.6 mln), leworęcznego relievera Gregory’ego Soto (3,1 mln $), praworęcznego relievera José Cisnero (2,2 mln $) i praworęcznego relievera Rony’ego Garcíi (1 mln $).

Ci czterej gracze, plus Alexander i Meadows, mają wrócić w 2023 roku.

Harold Castro, który pod koniec listopada skończy 29 lat, nie pasuje do schematu Harrisa na przyszłość Tygrysów, biorąc pod uwagę jego wysoki wskaźnik pościgów i niski wskaźnik spacingu, ale jego umiejętności bat-to-ball czyniły z niego ciekawy przypadek. Ostatecznie jednak Tygrysy zdecydowały się nie sprowadzać go z powrotem. Lewy obrońca trafił .271 z siedmioma home runami, 17 spacerami i 76 strikeoutami w 120 meczach.

Willi Castro, podobnie jak Harold Castro, nie pasuje do planu Harrisa na przyszłość. 25-latek goni za zbyt wieloma boiskami i rzadko wyprowadza spacery. Trafił .241 z ośmioma homerami, 15 walkami i 82 strikeoutami w 112 meczach. Jego współczynnik strikeout poprawił się z 24,2% w 2021 roku do 20,9% w 2022 roku z powodu zwiększenia współczynnika kontaktu. Menedżer A.J. Hinch, mimo minimalnego rozwoju w ataku, polubił Castro i w zeszłym sezonie grał na sześciu pozycjach.

Przed rezygnacją z kontraktu, Harold Castro i Willi Castro byli przewidywani na odpowiednio 2,6 mln dolarów i 1,7 mln dolarów w ramach arbitrażu płacowego.

Zawodnicy z 40-man roster z mniej niż sześcioletnim stażem w MLB muszą być zgłaszani do przetargu każdej zimy. Jeśli zawodnik nie otrzyma kontraktu, jest uważany za niezatrudnionego i staje się wolnym agentem.

Aby zawodnik kwalifikował się do arbitrażu, musi mieć trzy lub więcej lat stażu w MLB (lub otrzymać status Super Two poprzez wczesny debiut w sezonie debiutanckim). Zawodnicy uprawnieni do arbitrażu, którzy mają podpisane kontrakty, mają czas do połowy stycznia, aby negocjować wynagrodzenie ze swoją drużyną. Jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia, w lutym odbędzie się rozprawa arbitrażowa.

Ten artykuł pierwotnie pojawił się na stronie Detroit Free Press: Detroit Tigers tną Jeimera Candelario, Harolda Castro, Willi Castro