Deshaun Watson rozlicza się ze wszystkimi oprócz 4 cywilnych pozwów o wykroczenia seksualne, mówi adwokat

(Ostrzeżenie: Ta historia zawiera zarzuty o niewłaściwe traktowanie seksualne.

Cleveland Browns quarterback Deshaun Watson rozliczył się z 20 z 24 kobiet, które złożyły przeciwko niemu pozwy cywilne, adwokat Tony Buzbee powiedział we wtorek.

„Dziś ogłaszam, że wszystkie sprawy przeciwko Deshaunowi Watsonowi, z wyjątkiem czterech, zostały rozliczone”, powiedział Buzbee w oświadczeniu. „Pracujemy przez papierkową robotę związaną z tymi ugodami. Kiedy już to zrobimy, te konkretne sprawy zostaną oddalone. Warunki i kwoty ugody są poufne. Nie będziemy komentować dalej ugód ani tych spraw.”

Buzbee zaznaczył w swoim oświadczeniu, że Ashley Solis, pierwsza kobieta, która publicznie oskarżyła Watsona, jest jedną z czterech kobiet, które nie zawarły ugody z rozgrywającym Browns.

„…. Ashley Solis jest jedną z bohaterek tej historii. Jej sprawa nie została rozstrzygnięta i tym samym jej historia oraz historia pozostałych trzech odważnych kobiet będzie kontynuowana. Czekam na rozpatrzenie tych spraw w odpowiednim czasie, zgodnie z innymi zobowiązaniami docket.”

To sygnalizuje ważny znacznik w historii, która rozpoczęła się 16 marca 2021 roku, kiedy jeden masażysta oskarżył Watsona o niewłaściwe zachowanie seksualne podczas sesji, gdy był jeszcze członkiem Houston Texans. W ciągu następnego roku kolejne 23 kobiety złożyły cywilne pozwy o wykroczenia seksualne przeciwko Watsonowi. W środku tego wszystkiego, Browns przehandlowali za Watsona i podpisali z nim pięcioletnią umowę na 230 milionów dolarów, która była w pełni gwarantowana.

Watson nigdy nie stanął przed zarzutami kryminalnymi po tym, jak dwie teksańskie wielkie ławy przysięgłych odmówiły postawienia go w stan oskarżenia na początku tego roku, a on utrzymywał swoją niewinność od czasu, gdy zarzuty po raz pierwszy pojawiły się na powierzchni.

W komentarzach do reporterów w zeszłym tygodniu podczas minicampu Browns, Watson powiedział, że oczekuje oczyszczenia swojego imienia w sądzie cywilnym i utrzymuje swoją niewinność.

„Nigdy nikogo nie nękałem. Nigdy nikogo nie lekceważyłem. Nigdy nikogo nie zmuszałem do niczego” – powiedział Watson.

Według Jake’a Trottera z ESPN, Watson został zapytany na minicampie, czy jest otwarty na ugodę w sprawie pozwów. Jego odpowiedź, za ESPN:

„Tak jak powiedziałem, chcę tylko oczyścić swoje imię i być w stanie pozwolić, aby fakty i procedury prawne nadal się rozgrywały. W tej chwili to wszystko, co robię, to chęć oczyszczenia mojego imienia i możliwość pozwolenia, by wszystkie fakty wyszły na jaw w sądzie i by móc się na tym skupić.”

Deshaun Watson settled most of his civil sexual misconduct suits. (Photo by Nick Cammett/Getty Images)

Deshaun Watson rozstrzygnął większość swoich cywilnych pozwów o wykroczenia seksualne. (Photo by Nick Cammett/Getty Images)

Co dalej z Watsonem

Mimo ugód, to nie koniec sagi o Watsonie. Wciąż toczą się przeciwko niemu cztery cywilne procesy sądowe. Watsonowi wciąż grozi zawieszenie w lidze za naruszenie polityki zachowania osobistego NFL, nawet jeśli uniknie konfrontacji z oskarżycielami w sądzie.

NFLPA podobno szykuje się na znaczące zawieszenie w lidze, ale podobno planuje bronić Watsona, idąc w ślady trzech właścicieli drużyn NFL, których nie spotkały większe kary za przewinienia poza boiskiem.

Rzecznik NFL Brian McCarthy powiedział we wtorek w oświadczeniu, że wiadomość o ugodzie Watsona „nie ma wpływu na kolektywnie wynegocjowany proces dyscyplinarny.”