Deshaun Watson opuszcza Browns w związku z rozpoczęciem zawieszenia w NFL

W tym samym czasie, gdy jego koledzy z drużyny zaczęli trenować, Deshaun Watson wyruszył w innym kierunku.

Startowy rozgrywający Cleveland rozpoczął we wtorek odbywanie kary długiego zawieszenia NFL za domniemane wykroczenia seksualne, kara, która będzie trzymać Watsona z dala od Browns do 10 października.

Watson został umieszczony na liście rezerwowych/zawieszonych przez komisarza na krótko przed rozpoczęciem treningu, gdy Browns finalizowali swój wstępny 53-man roster w dniu cut-down. Ubrany w czapkę z daszkiem, Watson wyłonił się z obiektu drużyny nieco po godzinie 15:00 EDT, wsiadł do swojego samochodu i odjechał.

Musiał opuścić obiekt do godziny 16:00 zgodnie z zawieszeniem, na które zgodził się w ugodzie z ligą z 18 sierpnia.

Trzykrotny Pro Bowler, Watson zgodził się odsunąć od gry 11 spotkań, zapłacić 5 milionów dolarów kary i przejść obowiązkowe leczenie i doradztwo, zanim będzie mógł ponownie dołączyć do Browns. Tak długo jak będzie spełniał wymagania ugody NFL, będzie kwalifikował się do gry w Week 13 – na drodze przeciwko Houston Texans.

26-latek został oskarżony o napaść seksualną i molestowanie przez dwa tuziny kobiet podczas sesji terapii masażu, kiedy grał dla Texans. Uregulował 23 z 24 cywilnych pozwów złożonych przez kobiety.

Podczas zawieszenia Watson nie może mieć kontaktu z personelem Browns.

Trener Kevin Stefański spotkał się z Watsonem przed odejściem QB. Nie podając szczegółów ich rozmowy, Stefanski powiedział, że jest pewien, że Watson sprawi, że czas spędzony poza domem będzie owocny.

„Myślę, że to dla niego świetna okazja, aby teraz, gdy jest z dala od tego budynku, popracować nad futbolem, popracować nad sobą i popracować nad wieloma różnymi rzeczami” – powiedział Stefanski.

Stefanski nie skomentowałby tego, czy Watson pozostanie w rejonie Cleveland podczas zakazu.

„Wiem, że będzie z dala od tego miejsca przez kilka dni przynajmniej na początek,” powiedział Stefanski. „Myślę, że ma naprawdę dobry plan. Oczywiście, nie możemy go kierować i nie możemy z nim śledzić. To naprawdę nie ma z nim kontaktu do 10 października. Jestem przekonany, że ma dobry plan, aby wykonać jakąś dobrą pracę, gdy jest z dala od budynku.”

Watson zawsze zaprzeczał jakimkolwiek wykroczeniom, a swoją niewinność utrzymywał krótko po tym, jak zgodził się na ugodę wypracowaną między NFL i NFL Players Association po odwołaniu się ligi od jego oryginalnego sześciogamkowego zawieszenia.

Rozpatrując jego sprawę, Sue L. Robinson, były sędzia federalny wyznaczony do zajmowania się dyscypliną ligi, uznał zachowanie Watsona za „egregious” i „predatory”.

Tak długo jak Watson będzie przestrzegał postanowień ligi, może wrócić do ośrodka treningowego Browns mniej więcej w połowie swojego zawieszenia. Może wznowić treningi 14 listopada, a dwa tygodnie później zostanie oficjalnie przywrócony do gry.

Zgodnie z zasadami ligi, kiedy Watson wróci, będzie mógł skorzystać z leczenia przez sztab medyczny i sportowy drużyny. Jako część jego umowy, wszelkie masaże muszą być zaplanowane przez Browns i tylko u masażystów wyznaczonych przez klub.

Stefanski powiedział, że Watson planuje pracować z Quincy Avery, znanym trenerem rozgrywających.

Watson zagrał w pierwszym meczu przedsezonowym Cleveland w Jacksonville, jego pierwsza akcja na żywo od 3 stycznia 2021 roku, po tym jak przesiedział ostatni sezon w Houston. Do czasu gry dla Browns, którzy podpisali go w pełni gwarantowany kontrakt o wartości 230 milionów dolarów w marcu, Watson nie zagra w regularnym meczu sezonu w ciągu 700 dni.

Jacoby Brissett przeniósł się do miejsca startowego Watsona i będzie próbował utrzymać Browns konkurencyjne podczas zawieszenia. Brissett, który ma na koncie 37 startów w karierze, będzie wspierany przez Joshuę Dobbsa.

Reporting by Associated Press.


Cleveland Browns

Get more from Cleveland Browns Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomościach i więcej.