Derthona ulega w meczu z Treviso

Bertram Derthona 2022 rok zamyka porażką. Na PalaEnergica Paolo Ferraris przez niemal cały czas trwania meczu gonili Nutribullet Treviso, kilkukrotnie wracając na dwucyfrową różnicę, ale nie będąc w stanie wyprzedzić ich w końcowych fazach. Kolejne zobowiązanie bianconeri podejmą w poniedziałek 2 stycznia 2023 roku o godzinie 19:30 na Enerxenia Arena przeciwko Openjobmetis Varese.

Pierwsza tercja korzystna dla Treviso, wzmocniona procentem strzałów z zewnątrz: drużyna trenowana przez Marcelo Nicola prowadzi od początku i rozciąga się na 18-26 w 10′. W drugiej połowie Nutribullet powiększa swoją różnicę, osiągając dwucyfrowy margines, zanim ucierpi na tym reakcja Bertrama, który zamyka przerwę w połowie meczu 41-47.

Gdy Derthona wraca z szatni, obejmują prowadzenie błyskawicznym 7-0, które prowadzi do time-outu trenera Nicoli: po zawieszeniu Nutribullet – prowadzony przez Banksa i Iroegbu – zalicza zryw, który sprawia, że przy trzeciej syrenie jest 65-75. W ostatniej tercji Bertram, ponaglany przez tłum, podejmuje wielki wysiłek, by odzyskać kontakt: seria koszy Macury, Candi i Christona sprawia, że na 5 minut przed końcem jest -1 (81-82), co prowadzi do sprinterskiego finiszu. Obie drużyny odpowiadały cios za cios, świetnymi indywidualnymi zagraniami: rzuty wolne Iroegbu przypieczętowały +3 gości (89-92) na 11 sekund przed końcem. Derthona nie zdołała strzelić bramki dającej remis i Treviso z zimną krwią zdobyło zwycięstwo 90-95.

Oto jak trener Marco Ramondino ujął to pod koniec meczu: „Przyznając, że gra Treviso była lepsza od naszej pod każdym względem, mentalnym i charakterologicznym, a także na poziomie technicznym, i że byli w stanie kontrować nasze partie, zagraliśmy nieodpowiednio pod względem agresywności i podejścia na początku meczu oraz przeciętnie w naszych wyborach i czytaniach. Oddaliśmy zbiórki i oddaliśmy 8 rzutów wolnych między końcem drugiej i trzeciej kwarty, za taką niezdyscyplinowanie potem się płaci drogo, absolutnie musimy się poprawić w nadawaniu wagi rzeczom, które robimy na boisku, to moja odpowiedzialność. Ostatnie trzy domowe mecze były bardziej do odczytania ofensywnie, ale dzisiaj zdobyliśmy 90 punktów: więc myślę, że to bardziej kwestia tego, że mniej polegamy na ekstemporalnych rzeczach i jesteśmy bardziej dojrzali„.

Bertram Derthona-Nutribullet Treviso 90-95
Częściowe (18-26, 41-47, 65-75)

Tabellini:

Derthona: Christon 14, Mortellaro NE, Candi 10, Tavernelli 2, Filloy 4, Severini, Harper 4, Daum 21, Cain 9, Radoševi? 4, Macura 22, Filoni ne. All. Ramondino

Treviso: Banks 29, Iroegbu 31, Sarto 6, Torresani, Zanelli 6, Jurkatamm, Vettori ne, Faggian, Cooke 8, Scandiuzzi, Jantunen 15. All. Nicola