Derthona Basket: kącik trenera Galli

Nowy mecz domowy dla Bertrama Derthona, który zmierzy się z Pallacanestro Trieste w meczu zaplanowanym na 17.00 w niedzielę 12 lutego na PalaEnergica Paolo Ferraris. Przedstawiając charakterystykę kolejnych przeciwników jest asystent trenera Massimo Galli:

W niedzielę, w drugim z rzędu czekającym nas meczu u siebie, podejmujemy Pallacanestro Trieste, które na przestrzeni sezonu zmieniło oblicze, wstawiając – w porównaniu z pierwszym meczem – dwóch zawodników, takich jak Ruzzier i Terry oraz odzyskując Levera po kontuzji. Liderem zespołu jest Marco Legovich, który w swoim pierwszym roku jako główny trener pokazuje jakość i kompetencje na wysokim poziomie.

W roli rozgrywającego na zmianę Corey Davis, doświadczony gracz z wielką charyzmą, oraz Ruzzier, powracający do domu po przygodzie w Virtusie Bolonia, który daje drużynie upgrade doświadczenia i walorów technicznych. Startującym obrońcą jest Bartley, najlepszy strzelec w lidze, potrafiący punktować na wiele różnych sposobów i często decydujący o zwycięstwach Triestu. Deangeli pełni rolę '3′, gwarantując solidność w obronie i poczucie przynależności, natomiast '4′ to powracający po kontuzji Lever oraz nowo pozyskany Terry. To dwaj zawodnicy o różnej charakterystyce, którzy mogą zagwarantować punkty, zbiórki i świetną obecność w środku pola. Kwintet uzupełnia Spencer, który strzela z 67% z dwóch punktów i przechwytuje prawie 9 zbiórek na outing, czyli świetny wpływ na kosz.

Luksusowym szóstym człowiekiem jest Frank Gaines, lewy obrońca, który zdobywa 13 punktów na mecz i potrafi zmienić inercję wyzwań. Z ławki następnie przychodzą Bossi i Campogrande, dobry strzelec trzypunktowy, aby zmienić outsiderów, podczas gdy z '5′ przychodzi Vildera, solidny gracz, który gwarantuje obecność wewnątrz obszaru.

© RIPRODUZIONE RISERVATA