Dennis Schroder zdobył sezonowe 32 punkty, a Lakersi pokonali Heat i przedłużyli passę zwycięstw

Los Angeles, CA - January 04: Lakers guard Dennis Schroder, right, battles Heat guard Max Strus for a loose ball in the first half at Crypto.Com Arena in Los Angeles Wednesday, Jan. 4, 2023. (Allen J. Schaben / Los Angeles Times)

Lakers guard Dennis Schroder, right, battles Miami Heat guard Max Strus for a loose ball in the first half at Crypto.com Arena on Wednesday. (Allen J. Schaben / Los Angeles Times)

Ze wszystkich trenerskich wyzwań, jakie Darvin Ham miał w tym sezonie, to mogło być najtrudniejsze.

Po ciężkiej 12-dniowej podróży, która zaczęła się od lotu do Dallas późno w grudniu. 23, Lakers przekroczyli trzy strefy czasowe we wtorek, aby wrócić do Los Angeles, gdzie Heat czekają od niedzieli.

A żeby pogorszyć sprawę, Ham nie miałby LeBrona Jamesa.

„Next man up,” powiedział poważnie Ham przed pęknięciem. „Ktoś będzie musiał dać nam 43, 15 i dziewięć.”

Z Jamesem w domu chorym na to, co Lakers nazwali „chorobą nie-COVID”, short-handed Lakers mieli jeszcze mniej siły ognia niż zwykle. Zespół oczywiście nadal był bez Anthony’ego Davisa i w ramach rozwoju sytuacji musiał grać bez Lonnie Walkera IV z powodu zapalenia ścięgna w kolanie. Dodajmy do tego, że Troy Brown Jr. został odsunięty na bok w połowie meczu z powodu obolałego mięśnia czworogłowego i nagle ławka Lakers stała się najmniej zaludnioną nieruchomością w centrum miasta.

Było tylko gorzej, Dennis Schroder kontuzjował prawą kostkę pod koniec czwartej części meczu.

W tych wszystkich okolicznościach, wyrównany mecz byłby walidacją kultury Lakers pod wodzą Ham’a – zbudowanej na twardości.

Okoliczności jednak nic nie znaczą w rankingu.

Ale zwycięstwa, jak nieprawdopodobne zwycięstwo Lakers 112-109 w środową noc w Crypto.com Arena, zdecydowanie się liczą.

„Mieliśmy wiele wielkich zagrań od wielu graczy”, powiedział Ham po meczu. „… Wszyscy po prostu połączyli się razem. To jest to, o czym musimy być.”

Schroder grał przez ból kostki, trafiając ogromne rzuty i clutch free throws. Russell Westbrook robił po trochu wszystkiego, a Thomas Bryant nadal godnie zastępował Davisa.

Schroder zdobył season-high 32 punkty, w tym dwa ostatnie punkty drużyny z rzutów wolnych, w trzeciej z rzędu wygranej Lakers.

„Wszyscy wiedzieliśmy, że każdy musi się podnieść…grać razem,” powiedział Bryant. „Talk. Komunikujcie się. Być najbardziej konkurencyjną drużyną na zewnątrz.”

Z tonami hustle i twardości, Lakers nadali ton wcześnie, otwierając 13-punktową przewagę, gdy ich druga jednostka pod wodzą Westbrooka zdominowała rezerwy Heat.

Ale rosnąca liczba turbovers w uzupełnieniu do niezdolności Lakers do zatrzymania najlepszych graczy Miami – Jimmy Butler i Bam Adebayo – pomogła Heat odskoczyć i ostatecznie prowadzić.

Lakers ponownie ruszyli do przodu, prowadząc przez sześć minut, ale Heat zmniejszyli to do jednego punktu, zanim Schroder i Westbrook zamknęli drzwi. Schroder zdobył 14 punktów w czwartej części meczu.

Lakers guard Austin Reaves blocks a shot by Miami Heat guard Kyle Lowry.

Strażnik Lakers Austin Reaves, po lewej stronie, blokuje strzał strażnika Miami Heat Kyle’a Lowry’ego podczas drugiej połowy w Crypto.com Arena w środę. (Allen J. Schaben / Los Angeles Times)

Adebayo skończył z 30 punktami i 13 zbiórkami, a Butler miał 27, ale spudłował potencjalnie wiążącą trójkę przy buzzer z prawego skrzydła.

Westbrook zdobył 21 punktów z ławki, z ośmioma zbiórkami i dziewięcioma asystami. Bryant miał 21 punktów i dziewięć zbiórek, Austin Reaves zdobył 11 punktów i wykonał kluczowe podanie w ostatniej minucie, a Wenyen Gabriel zdobył 10 punktów.

Rzadko wykorzystywany Kendrick Nunn zagrał nawet przez ból barku, by zdobyć dziewięć punktów w 15 kluczowych minutach.

Lakers mają nadzieję, że będą nieco zdrowsi przed piątkowym meczem z Atlantą.

Przed meczem, Ham powiedział, że James miał do czynienia z tym, co brzmi jak „zwykłe przeziębienie.”

„Powiedzieliśmy mu, żeby się wyłączył,” powiedział Ham. „Zostań w domu. Dostać płyny, dostać leki i spróbować wyzdrowieć.”

Kontuzja kolana Walkera jest nieco zaskakująca po tym jak atletyczny strażnik przesiedział dwa poprzednie mecze z powodu obitej kości ogonowej. Ham powiedział, że otrzymał on rezonans magnetyczny we wtorek po powrocie drużyny do Los Angeles.

„To było coś, co zostało odkryte,” powiedział Ham przedmeczowo. „Zaczął mieć z tym trochę problemów i to normalne dla dzieciaka, który gra tak jak on: atletycznie i nad obręczą. I po prostu biegając w górę i w dół boiska, będziesz miał trochę zapalenia ścięgna, zwłaszcza poza kolanem, na którym mocno polegasz.

„Więc zarządzamy tym i po prostu staramy się go powoli wprowadzać – pod względem tego, że po prostu nie powoduje efektów falowania cierpiąc z powodu tego problemu.”

Lakers nie zamierzali usprawiedliwiać swojej sytuacji – Ham szczególnie. Ale rzeczywistość oznaczała, że dobry wysiłek i walka byłyby zwycięstwem samym w sobie.

Najbardziej ekscytującą częścią nocy było jednak to, że zdrowi Lakers zdecydowali, że „wysiłek i walka” nie będą wystarczająco dobre.

„Wiemy, że pozwoliliśmy niektórym meczom uciec od nas, niektórym meczom, które powinniśmy byli wygrać. Nic nie możemy teraz z tym zrobić”, powiedział Ham. „… Myślę, że jesteśmy za to lepsi.”

Ta historia pierwotnie pojawiła się w Los Angeles Times.