Denis Suárez: „Nic nie jest ustalone w kamieniu na koniec sezonu”

  • CRISTINA NAVARRO

Actualizado

El Espanyol zamknął we wtorek z hukiem styczniowe okno transferowe. Katalończycy podpisali Denisa Suáreza, Gragera i Pacheco i w to środowe popołudnie zaprezentowali ich na RCDE Stadium. Pierwszy przybywa do końca sezonu, pomocnik, który grał dla Sportingu podpisuje do 2028 roku, a bramkarz, do 2026 roku.

Pierwsze słowa

„Bardzo szczęśliwy i bardzo zadowolony z bycia w Espanyolu, to miejsce, w którym chciałem być od dawna. Jestem zachwycony i czekam na sobotę”.

Diego Martínez

„Rozmawiałem z nim. Przez całą moją karierę grałem na wielu pozycjach, zarówno na środku, jak i szeroko, a także jako rozgrywający. W systemie Diego, który jest różny, byłem w stanie zaadaptować się na różnych pozycjach i dostosowuję się do czegokolwiek. Gdziekolwiek mnie postawi, dam z siebie wszystko. Poprosił mnie o determinację i granie tak, jak to robiłem”.

Ostracyzm

„Z rzeczami, na które nie mam wpływu i które mi umykają, nie da się nic zrobić. Nie byłem w stanie uczestniczyć z powodu decyzji właściciela Celty, ale trenowałem i przygotowałem się bardzo dobrze na to, kiedy nadarzy się moja okazja”.

No se me ha olvidado jugar al fútbol en estos siete meses

Denis Suárez

Cinco meses

„Vengo con muchas ganas al Espanyol. To prawda, że jest to wypożyczenie, ale nic nie jest napisane na koniec sezonu, nie wiem co się stanie w przyszłości, skupiam się na dniu dzisiejszym”.

Darder

„Znam go od lat. Grałem razem w młodzieżowej reprezentacji. Jestem tutaj, aby spróbować dać z siebie wszystko Espanyolowi, który nie jest w komfortowej sytuacji. Widziałem poziom składu”.

Moment fizyczny

„Czuję się dobrze, od początku sezonu przechodziłem przez proces. Oczywiście trenowałem przez dwa dni, ale jestem gotowy na wszystko, do czego potrzebuje mnie Diego. Wiem, że nie startowałem przez jakiś czas, ale przez ostatnie siedem miesięcy nie zapomniałem o grze w piłkę.

Pierwsze słowa

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę rozpocząć ten nowy etap. To krok do przodu w mojej karierze, móc przyjść do historycznego klubu. Naprawdę chcę dać z siebie wszystko”.

Jego podpisanie

„To był bardzo długi dzień, ale dzięki wysiłkom wielu ludzi udało mi się tu dziś być. Muszę po prostu dać z siebie wszystko”.

Almería

„Moja sytuacja w Almerii była skomplikowana, wyraziłem chęć znalezienia innej drogi i pojawiła się możliwość przyjazdu, na którą bardzo się cieszyłem. Jestem tutaj, aby rywalizować, dawać z siebie wszystko, walczyć, ale zawsze z szacunkiem dla kolegów z drużyny”.

Bramkarz Espanyolu

„Zawsze nakładam na siebie presję. To pozycja z dużą odpowiedzialnością i trzeba z nią żyć”.

Wczoraj rozmawiałem z Joselu bardziej niż z moją matką, on jest zawodnikiem drużyny narodowej

Pacheco

Joselu

„Wczoraj rozmawiałem z nim bardziej niż z moją matką. Pytał mnie co 15 minut. Nie jestem zaskoczony jego jakością. W Realu Madryt Castilla wydawał mi się bardzo kompletny. W Alavés był dla nas filarem, a teraz znalazł miejsce, w którym eksploduje. To zawodnik na poziomie reprezentacji narodowej”

Pierwsze słowa

„Dzięki klubowi za to, że stawia tak dużo i tak mocno. Nie mogę się doczekać startu i zrobienia swojego”.

Wyzwanie

„To bardzo fajne wyzwanie”.

Jugar

„Estoy listo para entrenar. Jestem zadowolony z dzisiejszej pracy”.

To prawda, że były inne oferty i drużyny, ale wybrałem Espanyol, ponieważ jest to miejsce, w którym chcę być

Gragera

Oferty

„Jestem bardzo podekscytowany nowym wyzwaniem, jakim jest bycie tutaj, w Espanyolu. To prawda, że były inne oferty i drużyny, ale wybrałem Espanyol, bo tam chcę być”

Wszechstronność

„Mogę grać jako center-back, ale czuję się bardziej komfortowo w środku pola”.

Młodzież

„Przychodzę z klubu, który również miał dużą presję i sam na siebie ją nałożyłem, jestem gotowy na to wyzwanie i na to, co nadejdzie”.

Referencje

„Miałem dobre referencje w Sportingu, Alberto czy Sergio Álvarez. Dużo patrzę na zawodników klasy światowej, takich jak Rodri czy Parejo”.

Read More