Decyzja Oscara Mercado o kolejnym kroku w kierunku przyszłego składu Guardians

The emergence of rookie outfielder Oscar Gonzalez, above, made Oscar Mercado expendable and Mercado was designated for assignment to make room for the return of designated hitter Franmil Reyes to the active roster. [Ken Blaze/USA TODAY Sports]

Pojawienie się debiutanta outfieldera Oscara Gonzaleza, powyżej, sprawiło, że Oscar Mercado stał się zbędny, a Mercado został wyznaczony do przydziału, aby zrobić miejsce na powrót wyznaczonego hittera Franmila Reyesa do aktywnego rosteru. [Ken Blaze/USA TODAY Sports]

Guardians, właściciele najmłodszego rosteru w baseballu i 26-osobowego klubu młodszego niż przeciętna drużyna Triple-A, naciskają, by wygrać w 2022 roku.

Po drodze, kontynuowali podejmowanie decyzji o rosterze z jednym okiem na dziś, a drugim wytrenowanym na jutro.

Jednym z aspektów posiadania tak młodego rosteru, wraz z drużyną, która w ciągu ostatnich kilku lat obniżyła swoje płace o dziesiątki milionów dolarów, jest to, że Guardians chcieli się upewnić, że dowiedzą się, co mają w kilku zawodnikach, zanim zerwą z nimi więzi i pozwolą im odejść gdzie indziej.

To było coś, co menedżer Terry Francona powtórzył tej wiosny, mówiąc, że zespół musiał znaleźć odpowiedzi w kilku miejscach, a jedynym sposobem, aby to zrobić, jest ich granie.

Lewis: Młodzi, energiczni Strażnicy naciskają, by walczyć, zagrozić AL Central

Strażnicy otworzyli sezon z pięcioma graczami na bańce, którzy byli poza opcjami mniejszej ligi: outfielder Bradley Zimmer, pierwszy baseman Bobby Bradley, użytkowy infielder Yu Chang, leworęczny miotacz Logan Allen i outfielder Oscar Mercado.

We wszystkich pięciu przypadkach Strażnicy mieli młodszy talent, który mógł być gotowy w pewnym momencie w 2022 roku, aby ich zastąpić. I z Mercado został wyznaczony do przydzielenia przed wtorkowym meczem w Minnesocie, aby zrobić miejsce dla powrotu Franmila Reyesa z listy kontuzjowanych, cała piątka nie jest już w głównym spisie ligowym.

Zimmer, 29, został niemal natychmiast wypchnięty z miejsca przez Stevena Kwana, 24, tej wiosny. Zimmer został wymieniony do Toronto Blue Jays za pomocnika Anthony’ego Castro po meczu Strażników w dniu otwarcia przeciwko Kansas City Royals.

Bradley, 26 lat, stracił swoją drogę do gry na pierwszej bazie, gdy Owen Miller, 25 lat, zasłużył na codzienne gry, a Josh Naylor, 25 lat, wrócił po operacji kostki. Bradley został wyznaczony do przydziału, przeszedł przez waivers i został przeniesiony do Triple-A.

Allen, 25, został wyznaczony do przydziału i został przejęty przez Baltimore Orioles.

Z Millerem i Naylorem obsługującymi pierwszą bazę, Andresem Gimenezem, 23, grającym dobrze na drugiej bazie i Ernie Clementem, 26, obsługującym rolę super użyteczności, Chang, 26, został bez roli. Po tym jak został wyznaczony do gry, został odesłany do Pittsburgh Pirates.

Mercado był ostatnim z tych, którzy byli na początku sezonu.

Na boisku Kwan i Oscar Gonzalez, 24, odgrywali większą rolę w składzie, wraz z Richie Palaciosem, 25, w mniejszym stopniu. Miotacze, takie jak Enyel De Los Santos, 26, Sam Hentges, 25, Eli Morgan, 26, Trevor Stephan, 26, i inni zebrali się razem, aby utworzyć jeden z najlepszych bullpens w 2022. W polu, Gimenez, Miller i Clement wypełnili potrzeby.

Mercado, choć zaledwie 27, był siódmym najstarszym graczem w głównym spisie ligowym Guardians. Guardians byli już młodzi. Teraz są młodsi.

Ruch młodzieżowy przynosi efekty również w krótkim okresie czasu.

Dzięki wygranej 6-5 w 11 inningach w Minnesocie we wtorkową noc, Strażnicy awansowali na pierwsze miejsce w American League Central z Twins.

Napływ młodych graczy jest wynikiem serii transakcji (Francisco Lindor, Trevor Bauer, Corey Kluber i kilka innych), które doprowadziły do zdrowszego systemu ligi mniejszej.

Guardians mieli najmłodszy roster w majors w dniu otwarcia i dodali tylko dodatkową młodzież po drodze, aby ustawić organizację na 2023 i dalej. Jednak dzięki temu udało się zdobyć pierwsze miejsce i szansę na awans do października wcześniej niż większość się spodziewała.

Ryan Lewis może być dostępny pod adresem rlewis@thebeaconjournal.com. Więcej o Guardians można przeczytać na stronie www.beaconjournal.com/sports/cleveland-guardians. Śledź go na Twitterze pod @ByRyanLewis.

Ten artykuł pierwotnie pojawił się na Akron Beacon Journal: Guardians w remisie o pierwsze miejsce, kontynuują ustawianie rosteru na przyszłość