Debiut w Pucharze Świata już w sobotę: Anzani podopiecznym Azzurri

LUBIANA (SŁOWENIA)- Azzurri dotarli do słoweńskiej Lublany, gdzie w sobotę 27 sierpnia w Stozice Arena (godz. 21.15) zadebiutują w Mistrzostwach Świata przeciwko Kanadzie. Mecz będzie transmitowany na żywo przez Rai Sport z komentarzem Maurizio Colantoniego i Andrei Lucchetty.

Odliczanie rozpoczęli zatem u Azzurri Giannelli i jego koledzy z drużyny, którzy – jak wiadomo – zadebiutują w sobotę o 21.15 przeciwko Kanadzie (mecz będzie transmitowany na żywo w Rai 2 – komentarz Maurizio Colantoni i Andrea Lucchetta – oraz w SKY Sport Arena – komentarz Stefano Locatelli i Andrea Zorzi) w 20. edycji tęczowej imprezy.
Chłopcy i dziewczęta Ferdinando De Giorgi podchodzą do kluczowego spotkania sezonu po ubiegłorocznym sukcesie kontynentalnym i po czwartym miejscu w VNL, które zakończyło się w lipcu w Bolonii; młoda grupa, która już wyrobiła sobie markę i jest złożona z 12 debiutantów w Mistrzostwach Świata, a tylko Giannelli i Anzani, odpowiednio z 2 i 3 rozegranymi konkursami, doświadczyli już atmosfery tęczowej imprezy

SŁOWA SIMONE ANZANI-

Mamy wielką chęć do startu, nasza podróż rozpoczęła się w maju od Siatkarskiej Ligi Narodów, turnieju, który wraz z późniejszymi przygotowaniami prowadzonymi w Cavalese pozwolił nam być tutaj dzisiaj na najważniejsze spotkanie sezonu, na które chcemy być gotowi. Dotychczasowe mecze dały nam informację zwrotną, że są zespoły, które w tej chwili są nieco przed nami, więc ciężko pracowaliśmy ze spuszczonymi głowami wiedząc, że jest co poprawiać. Dwa mecze w Cuneo dostarczyły nam kolejnych informacji o stanie naszej formy, a teraz czekają nas pierwsze zobowiązania tutaj w Słowenii, które powiedzą nam, czy ciężka praca, którą wykonaliśmy, opłaciła się. Widać, że jesteśmy pewni siebie i mamy swój cel na uwadze.”

Środkowy Azzurri mówi następnie o grupie, która jest niemal w całości nowa na mundialu:

” Nawet w zeszłym roku drużyna była prawie debiutantem, ale to nas nie uwarunkowało, jak zawsze mówiłem posiadanie tylu chłopaków grających po raz pierwszy w tych meczach może być czynnikiem dezorientującym przeciwników, mam na myśli to, że może ich brawura może pomóc nam bardziej doświadczonym zawodnikom, którzy fizjologicznie mają tendencję do większej ostrożności w niektórych fazach gry. Z drugiej strony, Simone i ja jesteśmy wzywani do udzielania porad w pewnych szczególnych momentach.

Dla Anzaniego będą to trzecie mistrzostwa świata:

” Nie muszę dodawać, że dla mnie jest to powód do dumy, pewne sensacje przeżyłem już w Polsce w 2014 roku i cztery lata temu we Włoszech, ale oczywiście nadzieją jest poprawa poprzednich wyników. Od tej pory musimy zmierzyć się z pierwszymi meczami mając świadomość, że uzyskane punkty będą nam służyć w dalszej części imprezy, ale musimy mieć świadomość, że w takim turnieju jak Mistrzostwa Świata nikt ci nic nie daje i że wszyscy, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, to dobrze przygotowane zespoły, które mogą postawić nas w trudnej sytuacji. Musimy zagrać naszą najlepszą siatkówkę z myślą o zdobyciu jak największej ilości punktów do rankingu, który zadecyduje o rozstawieniu w kolejnej fazie. Ta formuła, która przewiduje niemal natychmiast mecze wewnętrzne lub zewnętrzne, nie dopuszcza wielu możliwości błędu; dlatego należy poświęcić maksimum uwagi i koncentracji, aby osiągnąć jak najlepszy wynik.