Dazn, Inter-Napoli i zwroty kosztów: „Zapewnimy”. Notatka: „Zakłócenia zewnętrzne

Dazn i Inter-Napoli, oto co się dzieje: po wczorajszej nocy nieskuteczności, na czas przyszły protesty i związane z nimi zwołanie firmy przez ministra przedsiębiorczości Adolfo Urso, który jest odpowiedzialny za digital. Ta konwokacja będzie przydatna, aby spróbować wyjaśnić działania, które firma zamierza podjąć oraz inwestycje w sieć i technologię, aby zaspokoić potrzeby użytkowników. W spotkaniu tym, zaplanowanym na wtorek, 10 stycznia, wezmą udział także minister sportu Abodi oraz ścisłe kierownictwo Serie A. Przedyskutują też między innymi, czy wdrożyć „lodo Vezzali”, które przewiduje zwrot kosztów użytkownikom poszkodowanym przez takie nieefektywności.

Juventus, dalla Cremonese al Monza: il calendario di gennaio con date, orari e dirette tv

Zajrzyj do galerii

Juventus, od Cremonese do Monzy: styczniowy kalendarz z datami, godzinami i transmisjami telewizyjnymi na żywo

Oficjalna notatka Dazna i przeprosiny

„Żałujemy tego, co wydarzyło się podczas dwóch z dziesięciu meczów rozegranych 4 stycznia, Inter-Napoli i Udinese-Empoli. Pomimo tego, że technologia Dazn pozostała odporna i funkcjonowała poprawnie podczas oglądania meczów, doszło do zakłócenia technicznego spowodowanego przez zewnętrznego globalnego partnera odpowiedzialnego za zarządzanie dystrybucją ruchu na serwerach (CDN) wykorzystywanych przez Dazn”. W ten sposób w notce Dazn po doświadczonej wczoraj nieskuteczności. „Po pierwsze, czujemy się w obowiązku” – napisała firma – „przeprosić dotkniętych klientów, którym proaktywnie zwrócimy pieniądze zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niektórzy klienci zostali dotknięci tą nieskutecznością, która została spowodowana przez osobę trzecią. Mechanizm ochronny firmy Dazn zapewniający ciągłość usługi został aktywowany, a zespół techniczny szybko zidentyfikował problem i wprowadził niezbędne działania naprawcze, które pozwoliły na stopniowe przywrócenie usługi. Zakłócenia dotknęły nielicznych klientów, natomiast większość podłączonych osób obejrzała wydarzenia bez problemów.”

„Streaming treści sportowych na żywo – kontynuuje Dazn – zależy od wielu czynników i od wkładu wielu partnerów, w tym operatorów konkretnych infrastruktur dystrybucji treści wideo, od których oczekujemy najwyższych standardów jakości. DAZN stawia na najwyższe standardy, dlatego incydent, który miał miejsce wczoraj jest dla nas nie do zaakceptowania”. „Jakość i dbałość o konsumenta – podsumowuje nota – pozostają dla nas najwyższymi priorytetami, z tego powodu ocenimy działania mające na celu ochronę oferowanej usługi oraz poczynione ważne inwestycje i środki łagodzące wraz ze wszystkimi naszymi partnerami dystrybucyjnymi, aby kibice mogli cieszyć się relacją z Serie A na Dazn bez dalszych problemów technicznych.”

Diletta viaggia in treno, dove è diretta?

Obejrzyj film

Diletta podróżuje pociągiem, dokąd jedzie?