Davis pozostanie na stanowisku trenera Wilków do 2023 roku

Steve Davis pozostanie tymczasowym głównym trenerem Wolves do 2023 roku, klub potwierdził.

57-latek przejął rolę, gdy Bruno Lage został zwolniony 2 października i nadzorował jedno zwycięstwo i dwie porażki w swoich trzech meczach na czele do tej pory, z klubem siedzącym na 18 miejscu w tabeli Premier League.

Wolves wymieniali aż 15 nazwisk i z wieloma rozmawiali na temat tej roli. Jednak ostatecznie uważają, że żadna z dostępnych opcji nie jest odpowiednia, by poprowadzić klub do przodu.

Zarząd ma również jedno oko na Mistrzostwa Świata i wszelkie potencjalne opcje, które pojawią się po ich zakończeniu.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Mick Beale mówi, że nie czuł, że to 'właściwy moment’, by rozmawiać z Wolves o ich wakującym stanowisku menedżera, ponieważ cieszy się wyzwaniem w QPR.

  • Beale odrzuca ofertę Wolves | Tabela LIVE Premier League
  • Pobierz aplikację Sky Sports App | Get Sky Sports

Wiadomość pojawia się zaledwie kilka godzin po tym, jak trener QPR Mick Beale odrzucił ofertę Wolves, ponieważ „to nie był właściwy moment”.

Wilki były rozczarowane, że nie udało im się pozyskać Beale’a, ale szanują jego decyzję o pozostaniu w QPR.

W oświadczeniu na oficjalnej stronie klubu, prezes Wolves Jeff Shi powiedział: „W krótkim czasie, w którym Steve i jego zespół są tymczasowo odpowiedzialni za pierwszą drużynę, widzieliśmy już poprawę w grupie, z zawodnikami dobrze reagującymi na ich metody i zmiany, które zaczęli wdrażać.

„Steve rozumie kulturę i standardy ustalone w tym klubie, a my chcemy dać jemu i jego zespołowi jasność co do ich pozycji i umożliwić im najlepszą możliwą szansę na sukces.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

FREE TO WATCH: Najważniejsze momenty meczu Crystal Palace z Wolves w Premier League.

„Podczas gdy nie ma wybitnych kandydatów do mianowania na stałe na stanowisko głównego trenera, mamy pełną wiarę w ich zdolności i przywództwo, aby kontynuować swoje role do przerwy w Pucharze Świata i nowego roku.

„Nie mamy planów, aby przyspieszyć nasze poszukiwania nowego stałego trenera i w żaden sposób nie naruszymy naszego podejścia do wyznaczenia osoby, którą uważamy za idealnie pasującą do naszego klubu, naszego składu i roli głównego trenera w Wolves.”

Były menedżer Hiszpanii Julen Lopetegui również odrzucił rolę na początku tego miesiąca, powołując się na powody rodzinne swojej decyzji.

Pozostałe mecze Wolves przed Mistrzostwami Świata

Leicester (H) – 23 października, 14.00

Brentford (A) – 29 października, 15.00

Brighton (H) – 5 listopada, 15.00

Leeds (H) – 9 listopada, 7.45pm – Carabao Cup third round

Arsenal (H) – November 12, 7.45pm