David García, powołany do reprezentacji Hiszpanii: „Musiałem wiele walczyć i cierpieć, aby dojść do dzisiejszego dnia”

  • GONZALO VELASCO

    Pamplona

Actualizado

David García był jedną z większych nowości w pierwszym powołaniu Luisa De la Fuente jako trenera drużyny narodowej. Zawodnik z Navarry mógłby zadebiutować dla Hiszpanii w wieku 30 lat: „Mam 29 lat. Ma to większą zasługę, ponieważ był to bardzo długi proces. Musiałem wiele walczyć i cierpieć, aby dojść do tego dnia”, wspominał piłkarz oficjalnym mediom Osasuny.

Piłkarz oczekiwał tego możliwego pierwszego powołania do reprezentacji; mając świadomość, że jego nazwisko było wśród kandydatów do wzmocnienia odnowionej linii obrony: „Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Możliwość przeżywania tego z moimi kolegami z drużyny była bardzo ekscytująca. Jestem im wdzięczny, bo bez nich taka indywidualna nagroda nie byłaby możliwa. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ jest to nagroda za wiele lat ciężkiej pracy, wiele wytrwałości i poświęcenia, która dziś, w wieku 29 lat, została nagrodzona. Nie mógłbym być dumniejszy” – wyjaśnił.

David García usłyszał wiadomość na żywo pod koniec przedostatniej sesji treningowej w ramach przygotowań do niedzielnego meczu, w którym Osasuna podejmie Villarreal na stadionie El Sadar: „Koledzy z drużyny zaczęli mnie podsłuchiwać w szatni i zaczęliśmy widzieć powołanie na naszych telefonach komórkowych. To było ekstatyczne. Dużo krzyku, ze wszyscy koledzy z drużyny mi gratulowali” – zaznaczył. Zawodnik wyznał jednak, że przeżywał to z niepewnością: „Dużo nerwów, bo wszedłem jako czwarty środkowy obrońca, ostatni. To ogromna radość” – powiedział.

Powołanie do składu Hiszpanii przychodzi w momencie, gdy Ibero center-back jest w szczytowej formie. Jest ostoją obrony Osasuny, niekwestionowanym starterem dla Jagoby Arrasate: „Przeszedłem przez wszystkie szeregi młodzieżowe w Osasunie. Wiem bardzo dobrze, o co chodzi w tym klubie. To jeszcze bardziej ekscytujące, jeśli to możliwe, otrzymać powołanie w moim macierzystym klubie. To sprawia, że doceniasz to, skąd pochodzę, moje korzenie. Powołanie do reprezentacji to maksimum dla każdego zawodnika”, przyznał.

Luis De la Fuente wyjaśnił powołanie

Trener reprezentacji, zawodnika Osasuny: „Ma fantastyczny sezon. Jest zawodnikiem, który moim zdaniem zasługuje na taką szansę. On oferuje mi wiele gwarancji. Jestem z nim bardzo spokojny. On daje nam inny akcent niż to, co oferują nam inni zawodnicy na tej pozycji. Musisz mieć te alternatywy, aby pokryć każdy scenariusz, który może się zdarzyć w różnych meczach, takich jak te, które będziemy mieli”.

Read More