Darrell Taylor z Seahawks wbiegł z linii bocznej na boisko, aby zablokować po przechwycie, sędziowie tego nie zauważyli

Linebacker Seahawks Darrell Taylor popełnił w niedzielę jedną z najdziwniejszych kar, jakie zobaczycie w meczu NFL – z tym, że nie była to kara, bo sędziowie jej nie widzieli.

Stało się to przy pierwszym ofensywnym zagraniu Raiders, przechwycie rzuconym przez Dereka Carra do Seahawks safety Quandre Diggsa. Na filmie z tego zagrania wyraźnie widać Taylora, nr 52, na linii bocznej w momencie, gdy Diggs przechwytuje podanie. Następnie Taylor wbiega na boisko i blokuje Raiders Macka Hollinsa podczas powrotu Diggsa, po czym kontynuuje świętowanie po tym, jak Diggs wybiega z boiska.

Oczywiście jest to kara, ale sędziowie nie zauważyli i nie rzucili flagi. Sędzia powtórek również powinien był zauważyć, ale nie zauważył – wszystkie zagrania na obroty powinny być automatycznie przeglądane, a 12 zawodników na boisku jest karą podlegającą przeglądowi, niezależnie od tego czy jest to nazwane na boisku czy nie. Raiders nie mogli zakwestionować zagrania, ponieważ było to turnover; powtórka mogła przyjść tylko z góry.

Co myślał Taylor? Mógł myśleć, że Diggs został powalony przez kontakt, kiedy dokonał nurkującego przechwytu i wbiegał na boisko, aby świętować, myśląc, że gra się skończyła. Ale kiedy był już na boisku, a gra wciąż trwała, Taylor nielegalnie uczestniczył w niej blokując Hollinsa.

To był zły błąd Taylora i zły błąd sędziów.

Seahawks’ Darrell Taylor run off sideline onto field to block after interception, refs didn’t notice originally appeared on Pro Football Talk