Dansby Swanson tłumaczy dlaczego podpisał kontrakt z Cubs emocjonalną historią o swoim dziadku

Tyler Greenawalt

Przygotujcie chusteczki. Dansby Swanson, najnowszy shortstop Chicago Cubs, który niedawno podpisał siedmioletnią, wartą 177 milionów dolarów umowę, ujawnił w środę na swojej konferencji prasowej, dlaczego zdecydował się dołączyć do Cubs po siedmiu latach spędzonych w Atlancie Braves.

„Bycie Cubs znaczy dla mnie więcej, niż ludzie zdają sobie sprawę,” powiedział Swanson. „Nie jest tajemnicą, że opuściłem drużynę z mojego rodzinnego miasta, aby być tutaj. Ale powtarzałem wszystkim, że jest to dla mnie bardziej osobiste.”

Wszystko wraca do jego dziadka, który odszedł dzień po tym, jak Swanson i jego żona, napastniczka Chicago Red Stars Mallory Pugh, wzięli ślub na początku tego roku. Swanson, który dorastał w Kennesaw w Georgii, poza Atlantą, mieszkał na tej samej ulicy co jego dziadek i często widział mecze Cubs grane na WGN w tle, kiedy odwiedzał go po szkole.

„Zawsze byłem jak, 'Pops, jesteśmy w Atlancie, stary. We’re Braves fans, „http://sports.yahoo.com/” Swanson wspominał. „Tak bardzo kochał baseball i wszystko, czego kiedykolwiek chciał, abym był, to robienie tego, co robię teraz.”

Swanson, który zażartował, że chciał przejść przez tę historię bez płaczu, dodał, że po tym, jak przyniósł mistrzostwo jednej z drużyn dziadka, Braves, w 2021 roku, chciał przynieść kolejne do swojej innej ulubionej drużyny, Cubs.

„Możliwość gry dla dwóch ulubionych drużyn mojego dziadka oznacza dla mnie dosłownie, jak świat,” powiedział Swanson.

Nadzieją dla Cubs jest to, że 28-letni Swanson może budować na roku kariery w 2022. W minionym sezonie Swanson uzyskał wynik 277/.329/.447 i 25 home runów w 696 występach na parkiecie. Został wybrany do swojego pierwszego meczu All-Star i zdobył swoją pierwszą nagrodę Gold Glove.

Dansby Swanson shared his reasons for wanting to join the Cubs on Wednesday. (Photo by Michael Reaves/Getty Images)

Dansby Swanson podzielił się w środę swoimi powodami, dla których chce dołączyć do Cubs. (Photo by Michael Reaves/Getty Images)