Damian Lillard notuje najskuteczniejszy 60-punktowy mecz w historii NBA

Damian Lillard zdobył season-high 60 punktów, trafiając dziewięć trójek, a Portland Trail Blazers pokonali Utah Jazz 134-124 w środową noc.

Lillard zremisował z drugą drużyną w NBA w tym sezonie. Donovan Mitchell miał 71 punktów w dogrywce w meczu Cleveland z Chicago 3 stycznia, a Luka Doncic zdobył 60 punktów w zwycięstwie Dallas w OT nad Nowym Jorkiem 27 grudnia.

Jerami Grant dodał 19 punktów, aby pomóc Portland wygrać swój drugi mecz z rzędu.

Lauri Markkanen poprowadził Jazz z 24 punktami. Po layupie i rzucie zza łuku na 5:20 przed końcem, Utah prowadziło 115-108.

Grant i Anfernee Simons wykonali back-to-back dunks, dzięki czemu Portland wygrało 121-110, a Blazers prowadzili przez resztę spotkania.

Kiedy Lillard pod koniec meczu podszedł do linii rzutów wolnych, publiczność stała i skandowała „MVP! „MVP!” Lillard nie trafił rzutu z wyskoku na 29,1 sekundy przed końcem, który przebiłby jego najlepszy wynik w karierze 61.

Lillard ma cztery mecze w karierze z 60 lub więcej punktami. Dwa razy udało mu się zdobyć 61 punktów.

Po tym jak przez większą część stycznia Blazers zmagali się z problemami, w poniedziałek odnieśli podbudowujące morale zwycięstwo 147-127 nad San Antonio.

Lillard zdobył 26 punktów w pierwszej połowie, trafiając sześć trójek.

Lillard trafił 21 z 29 rzutów z gry, 9 z 15 za trzy i 9 z 10 z linii. Miał też osiem asyst, siedem zbiórek i trzy steale.

Top stories from FOX Sports:


National Basketball Association

Get more from National Basketball Association Follow your favorites to get information about games, news and more