Czy Russell Westbrook stał się zbyt ważny dla Lakers, by nim handlować?

Russell Westbrook i Los Angeles Lakers jeszcze kilka miesięcy temu wydawali się być na skraju rozstania.

Były MVP zmagał się z trudnościami w swoim pierwszym sezonie w Purpurze i złocie, notując jedne z najgorszych liczb w swojej karierze, gdy Lakers przegapili playoffy z rekordem 33-49.

Jednak po miesiącach bycia w centrum spekulacji handlowych, Westbrook najwyraźniej zmienił się, akceptując rolę wchodzącego z ławki, a teraz notuje średnio 15.9 punktów i 7.9 asyst jako rezerwowy.

W czwartek Skip Bayless powiedział, że uważa to za cud, że Westbrook był w stanie odwrócić rzeczy w tym sezonie i przypisał Lakers’ rookie coach Darwin Ham za pomoc w ponownym zdefiniowaniu Westbrooka.

„Odrodzenie Russella Westbrooka jest dla mnie tak samo szokujące, jak to, jak zły był w zeszłym roku”, powiedział Bayless w „Undisputed” „Był w top 75 [all-time player]. Jest oczywiście slam dunk Hall of Famer … i był MVP. W zeszłym roku nigdy nie widziałem, żeby wielki gracz upadł tak szybko, jak on. To był jeden dzień po drugim.

” … Był najgorszym strzelcem za 3 punkty. Był czwartym najgorszym strzelcem z rzutów wolnych. Był albatrosem na szyi LeBrona [Jamesa] w zeszłym roku. Ciężko jest to przezwyciężyć. Ciężko jest wznieść się ponad to.”

Gra Westbrooka z ławki zbiegła się z ostatnim zwrotem akcji Lakers, w którym poszli 9-6 po starcie sezonu 2-10. W związku z tym, że Westbrook wyrósł na potencjalnie kluczowego gracza, pytania o jego przyszłość w Los Angeles nie skupiają się tylko na tym, za jaki pakiet handlowy Lakers powinni go przenieść, ale także czy Lakers powinni rozważyć zatrzymanie byłego MVP.

Shannon Sharpe zastanawia się, czy 34-letni Westbrook w ogóle chce pozostać z Lakers po tym sezonie.

„Czuję, że Russ akceptuje tę rolę z Lakers,” powiedział Sharpe. „Nadal uważam, że jego kluczowym celem jest bycie starterem gdzieś, jeśli ktoś da mu podobne pieniądze i szansę na start. Wiem, że on uwielbia być w domu. On jest z okolic LA. Jest w domu, dzieci, żona, jest bardzo rodzinnie nastawiony. Dostaje się do domu każdego meczu i widzi żonę, widzi dzieci i widzi rodzinę. Myślę jednak, że w głębi duszy myśli: 'Jestem starterem. Wciąż mogę zaczynać w tej lidze i wiem, że mogę.”

Ale w tym momencie Sharpe uważa, że Westbrook stał się niemal zbyt ważny dla Lakers w swoim nowym rezerwowym, mówiąc, że dzięki temu Anthony Davis również miał odrodzenie w tym sezonie.

„Jestem pod wielkim wrażeniem, że przełknął swoją dumę i zaakceptował tę rolę,” powiedział Sharpe. „On nie był dobry, on był świetny w tej roli. Właśnie dał ci 20 [punktów], 14 [zbiórek] i pięć [asyst]. Dał ci to. Widzieliśmy, że miał 15 asyst. Widzieliśmy go z 11 asystami. Jeśli się nie mylę, myślę, że przewodzi drużynie w asystach jako szósty człowiek.

„Biorąc to pod uwagę i widząc progresję AD w to, kim się stał, większość tych asyst pochodzi od Russa, ponieważ Russ będzie atakował kosz i podrzucał piłkę. Był świetny z AD w pick-and-rollu.”


National Basketball Association

Get more from National Basketball Association Follow your favorites to get information about games, news and more