Czy Kevin Durant i Kyrie Irving zostaną na Brooklynie?

Przez cały szum wokół Kyrie Irvinga, Kevina Duranta i Brooklyn Nets, założenie było takie, że wszystkie strony zmierzają w kierunku rozstania.

Ale co by było, gdyby tak nie było?

Chris Broussard uważa, że jest duża możliwość, że wszyscy pozostaną w miejscu. Mówi, że Nets zdają sobie sprawę, że to oni trzymają dźwignię w tej sytuacji i z tego powodu proszą o księżyc w rozmowach handlowych. Z tego powodu Broussard uważa, że gwiazdorski duet może bardzo dobrze rozpocząć nadchodzący sezon razem z Nets.

Czy KD i Kyrie zostaną na Brooklynie?

Will KD & Kyrie stay in Brooklyn?

Chris Broussard przewiduje, że zarówno Kyrie Irving, jak i Kevin Durant rozpoczną sezon w Brooklyn Nets, pomimo tego, że są otoczeni plotkami o wymianie.

„Kiedy dowiaduję się, co chcą pozyskać, kto jest dostępny na rynku i fakt, że w przeciwieństwie do Nicka Wrighta, Nets rozumieją, że mają całą dźwignię nad Kyrie Irvingiem i Kevinem Durantem, to wszystko razem prowadzi mnie do przekonania, że szanse są największe, że KD i Kyrie rozpoczną sezon w Brooklyn Nets” – powiedział Broussard.

Utah Jazz otrzymali cztery pierwszorundowe picki draftu i trzech dodatkowych graczy za Rudy’ego Goberta, a Broussard uważa, że ten handel wpływa na rynek Duranta i Irvinga.

„To, czego szukają Nets, to absolutny haul i nie zadowolą się niczym mniejszym” – powiedział Broussard. „Szczególnie w świetle tego, co Utah dostało za Rudy’ego Goberta. Brooklyn chce kilku pierwszorundowych picków, chcą młodej gwiazdy … lub dwóch, a jeśli tego nie dostaną, to nie ruszą Duranta.”

Jeśli chodzi o Duranta, to trudno zobaczyć go siedzącego, jeśli jego prośba o wymianę nie dojdzie do skutku – jest po prostu zbyt pasjonatem gry.

A w przypadku Irvinga, niewiele drużyn wyraziło zainteresowanie zawodnikiem, który w zeszłym sezonie wziął udział w zaledwie 29 meczach z powodu odmowy przyjęcia szczepionki COVID-19. Jeden zespół, który wyraził zainteresowanie – Lakers – nie mają wiele więcej do zaoferowania poza wygasającym kontraktem Russella Westbrooka.

„Powiedziano mi, że oni [Brooklyn] nie mają żadnego zainteresowania Russellem Westbrookiem,” powiedział Broussard. „Nawet jako salary dump. Lakers musieliby znaleźć trzy- lub czterozespołową umowę, aby to załatwić i pozyskać Irvinga do Lakers, a to będzie trudne do zrobienia.”

Jaki więc będzie najlepszy ruch dla Brooklyn Nets, jeśli chodzi o Duranta i Irvinga? Być może nie będzie to żaden ruch.


National Basketball Association

Get more from National Basketball Association Follow your favourites to get information about games, news and more.