Czy Kendrick Bourne jest najnowszym weteranem Patriots, który znalazł się po złej stronie Billa Belichicka?

New England Patriots podpisali w zeszłym sezonie Kendricka Bourne’a na trzyletni, wart 22,5 miliona dolarów kontrakt.

W tamtym czasie Bourne był uważany za wolnego agenta, który nie był zbyt popularny, ale szybko stał się jednym z najbardziej elektryzujących graczy i osobowości w Nowej Anglii, a także znalazł prawdziwe połączenie z ówczesnym debiutantem Maciem Jonesem.

Bourne natychmiast stał się ulubieńcem fanów i spędził większość offseason w Nowej Anglii z Jonesem i innymi receiverami, aby dalej budować na obiecującym pierwszym sezonie. W swoim pierwszym roku z Patriotami, zaliczył 55 złapań na 800 jardów i 5 przyłożeń, wszystkie career-highs dla 27-latka, który poszedł undrafted w 2017 roku i spędził swoje pierwsze cztery sezony w San Francisco.

Bourne szybko wszedł w schemat Nowej Anglii jako wszechstronny odbiorca i wybuchowy rozgrywający z piłką w rękach. Jednak ze względu na skomplikowaną ofensywę Patriots i doprowadzenie do porządku rozgrywającego debiutanta, wielu uważało, że jego świetny sezon mógł być jeszcze lepszy, zwłaszcza jeśli zespół pozwoliłby Jonesowi nieco bardziej się przewietrzyć.

W tym offseason, w bardzo niebelichicki sposób, Nowa Anglia zaczęła kierować swoją ofensywę w stronę bardziej Shanahanowskiego, zachodniego wybrzeża, schematu blokowania biegu strefowego, który jest znacznie inny niż tradycyjna ofensywa Nowej Anglii, którą widzieliśmy przez ponad 20 lat.

Dla wielu, w tym dla mnie, wydawało się to świetną okazją do dopasowania ofensywy dla tight enda Jonnu Smitha, który zmagał się w 2021 roku, oraz dla Kendricka Bourne’a, ponieważ obaj ci gracze są świetnymi atletami i rozgrywającymi z piłką w rękach. Jednak w trakcie obozu treningowego New England rozrzucała piłkę po boisku, a Bourne’a nigdzie nie było widać. To był dla niego wyjątkowo spokojny obóz.

Kiedy zaczęły się wspólne praktyki, Bourne dostawał repy z drugą jednostką, a nie jak zwykle z pierwszą. Był jednak jednym z wielu uczestników bójek w ciągu tygodnia, rzucając ciosami i w końcu został wyrzucony przez drużynę.

Bourne wydawał się nie istnieć przez resztę wspólnych treningów i nawet nie założył garnituru na piątkowy mecz, ani nie był obecny.

Czy Patriots mogą wysłać mu wiadomość?

Nie jest niczym niezwykłym myślenie, że Bourne może dostać zimne ramię od Belichicka, ponieważ zdarzyło się to takim graczom jak Jonas Gray, Chase Winovich i notorycznie, Malcolm Butler podczas Super Bowl LII, ze względu na sprzeczkę z Mattem Patricią.

Nie byłoby przesadą myśleć, że coś podobnego wydarzyło się ponownie z Mattem Patricią, który przez cały obóz wyzywał zagrywki.

To czysta spekulacja, ale czy Bourne i Patricia mogli się pokłócić o to, dlaczego Bourne został usunięty z obozu, po tym jak stawał w obronie swoich kolegów z drużyny na wspólnych treningach, czy też frustracja związana z nową ofensywą, brakiem produkcji i degradacją mogła być powodem, dla którego mógł pstryknąć na treningu i zasłużyć na wyrzut?

W tym momencie nie jest jasne, co dokładnie dzieje się z Bourne’em, ale jest aura podobieństwa do starego słynnego „Doghouse’u Billa”, w którym znajduje się wielu weteranów i najwyraźniej muszą zapracować sobie na drogę powrotną do jego łask.

Interesujące będzie zobaczyć, co stanie się w przyszłym tygodniu przeciwko Joshowi McDanielsowi i spółce, ponieważ Patrioci udadzą się do Vegas na wspólne praktyki z Raiders. Niestety, będą mieli o jednego receivera mniej w osobie Tyquana Thorntona. Czy tacy gracze jak Tre Nixon czy Lil’Jordan Humphrey przejmą więcej snapów od Bourne’a?

Jeśli tak, to jest szansa, że może on być na wylocie z Nowej Anglii. Jednak jego kontrakt i powiązanie z Mac Jonesem powinno zatrzymać go w tym rosterze przynajmniej na razie.

Możemy mieć tylko nadzieję, że to nic więcej niż kontuzja z zeszłego tygodnia i nie ma złej krwi w wodzie.

Lista

The Morning After: Patriots vs Panthers key takeaways

Historia pierwotnie pojawiła się na Patriots Wire