Czy Kadarius Toney może być X-factorem New York Giants w 2022 roku?

New York Giantsskupili się na przegrupowaniu w tym offseason pod nowym trenerem i nowym generalnym menadżerem, jako że organizacja chce odbić się od kampanii 4-13 w zeszłym sezonie.

Giants walczą również o przezwyciężenie 40% rotacji w składzie, plus utrzymujące się kontuzje kluczowych graczy, co sprawiło, że w Nowym Jorku brakuje głębi na niektórych pozycjach, a mianowicie szerokiego odbiornika.

Na czele korpusu przyjmującego Giants stoją Kenny Golladay, Sterling Shepard, Darius Slayton i drugoroczny rozgrywający Kadarius Toney, którego Pro Football Focus nazwał ostatnio największym X-factorem Giants na rok 2022:

„Wide receiver Kadarius Toney miał burzliwy pierwszy rok w NFL, w tym był w centrum plotek o handlu na początku tego offseason, które już ucichły” – napisał PFF. „Kiedy pojawiał się na boisku jako debiutant w zeszłym sezonie, Toney wyglądał jak dynamiczny rozgrywający, na którego Giants draftowali go w pierwszej rundzie. Był jednym z zaledwie 15 rozgrywających w lidze, którzy zdobywali średnio ponad 2 jardy na każdą z tras na co najmniej 100 trasach. Problemem wydaje się być jego pobyt na boisku. Toney przesiedział OTAs po drobnej operacji artroskopowej, którą przeszedł na kolanie w tym offseason.”

Giants wybrali 23-letni produkt z Florydy z numerem 20 w drafcie 2021 NFL, a Toney miał burzliwy pierwszy sezon w lidze.

W 10 meczach (cztery starty), złapał 39 podań na 420 jardów – drugie najwięcej w drużynie za tylko Golladayem (521 jardów) – na 68,4% catch rate, średnio 10,8 jarda na odbiór i 5,3 jarda po złapaniu. Co więcej, Toney zarobił 12 nietrafionych tackli wymuszonych podczas swojej rookie campaign.

Plotkowano, że zostanie przehandlowany po tym, jak Nowy Jork wydał swój nr 43 pick w 2022 NFL Draft na receivera z Kentucky Wan’Dale Robinsona, ale nowo upieczony GM Joe Schoen wcześniej uciszył te doniesienia.

Po sezonie 2021-22, Toney przeszedł operację kolana, co spowodowało, że jego udział w OTAs jest ograniczony do tej pory w tym offseason.

Jednakże, jeśli Toney może pozostać zdrowy w 2022 roku, czy może wyłonić się jako opcja Daniela Jonesa? Rozgrywający będzie chciał mieć wszelką pomoc, jaką może otrzymać.


New York Giants

Get more from New York Giants Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomościach i nie tylko.