Czy Hudson będzie częścią przyszłości Cardinals? Start w Arizonie może to uświadomić

Obowiązkową poprzeczką dla St. Louis Cardinals w trade deadline było znalezienie miotacza startowego, na którym można by polegać z większą konsekwencją niż na Dakocie Hudsonie.

Po dwukrotnym sukcesie, drużyna miała luksus wykorzystania poniedziałkowego dnia wolnego, aby pominąć kolejkę Hudsona w rotacji, ustawiając go zamiast tego na sobotę w Arizonie z, miejmy nadzieję, solidniejszą podstawą, z której może dostarczać własne wyniki w dół odcinka.

„Mamy już jeden dobry (bullpen) sesja w na nacisk jest bardziej na leworęcznego gracza,” kierownik Oliver Marmol powiedział z jego Busch Stadium biura we wtorek po południu. „Pomyśleliśmy, że ważne jest, aby go pominąć, zająć się tym i dać mu kolejną szansę.”

Lokalizacja, dla Hudsona, pokazuje się w kolumnie spacerów. Pobieżny rzut oka na jego statystyki z sezonu 2022 pokazuje, że w rzeczywistości, według niektórych miar, radzi sobie lepiej przeciwko leworęcznym niż praworęcznym. Leworęczni trafiają przeciwko niemu tylko na poziomie .304 slugging percentage – 126 punktów mniej niż praworęczni – co sugeruje, że wykonuje godną podziwu pracę ograniczając szkody na piłkach w grze.

To, co powinno być minimalną szkodą, zostało jednak zmaksymalizowane ze względu na liczbę rozdanych wolnych podań. Lewy ma 32 spacery przeciwko Hudsonowi i tylko 28 strikeoutów, co jest rodzajem odwrotnego stosunku, który zwiastuje poważne kłopoty.

Hudson jest w swoim pierwszym pełnym sezonie po operacji Tommy’ego Johna pod koniec 2020 roku, choć będąc prawie dwa lata po operacji, Cardinals mają minimalne obawy o jego fizyczne obciążenie. W rzeczywistości Marmol szybko odrzucił te obawy, a zamiast tego wskazał na mentalność prawego obrońcy na kopcu jako bardziej prawdopodobne źródło kłopotów.

„Myślę, że część mentalna najbardziej mi się rzuca w oczy” – powiedział Marmol. „Powinieneś być w stanie wykonać niezależnie od tego, gdzie ktoś stoi w pudełku, prawda? Więc myślę, że to bardziej mentalność niż powtarzalność mechaniki.”

St. Louis Cardinals starting pitcher Dakota Hudson delivers during a game against Pittsburgh in 2020. Hudson has struggled this season, had his turn in the rotation skipped with Monday’s day off and now has a critical start scheduled for Saturday in Arizona.

St. Louis Cardinals starting pitcher Dakota Hudson dostarcza podczas meczu z Pittsburghiem w 2020 roku. Hudson zmagał się w tym sezonie, jego kolej w rotacji została pominięta z poniedziałkowym dniem wolnym, a teraz ma krytyczny start zaplanowany na sobotę w Arizonie.

Cardinals przechylają rękę?

Ostateczne przejęcie Jordana Montgomery’ego i José Quintany dało Cardinals przestrzeń – wraz z hojnym harmonogramem – do uporządkowania problemów Hudsona, nawet jeśli oceniają swoje inne opcje.

Z wtorkowym drugim z czterech zaplanowanych startów rehabilitacyjnych Jacka Flaherty’ego i Stevenem Matzem zbliżającym się do pierwszego rzutu z kopca od czasu zerwania lewego MCL w lipcu, Hudson może mieć wystarczająco dużo miejsca, aby uporządkować swoje problemy, ale zegar nie tyka spokojnie.

Rzeczywiście, trzymając go w rotacji, Cardinals wydają się już przechylać swoją rękę.

Przesunięcie Andre Pallante z powrotem do bullpen spotkało się ze sceptycyzmem i krytyką, nawet jeśli Cardinals wyrazili chęć monitorowania jego liczby minut i przekonanie, że oferuje on więcej pewności jako reliever.

To, co nie zostało powiedziane w tej decyzji, to fakt, że ustawia ona Pallante w taki sposób, by w bardziej oczywisty sposób przyczynił się do sukcesu w postseason. Z tylko czterech najlepszych starterów zespołu prawdopodobnie dostać te zadania w playoffach – jam-packed nowej wersji harmonogramu nie naruszając – Hudson może znaleźć się na zewnątrz patrząc w z dwóch nowych dodatków, Miles Mikolas i Adam Wainwright cementowane w pierwszej czwórce.

Więcej o Flaherty’m, Matzu, Thompsonie

Wkład Flaherty’ego w tegoroczny klub pozostaje czysto teoretyczny, dopóki nie wykaże się zarówno zdrowiem, jak i skutecznością, a podczas gdy Cardinals zostali zachęceni tempem rehabilitacji Matza, Marmol przyznał we wtorek, że trudno jest nawet nakreślić kontury jego potencjalnego wkładu, dopóki nie rzuci się z kopca, czego jeszcze nie zrobił.

Mimo to, trudno sobie wyobrazić, by któryś z miotaczy wniósł wiele do gry jako pomocnik, biorąc pod uwagę zarówno ich historię kariery, jak i ścieżkę rehabilitacji, na której się znaleźli. Matz, być może, oferuje więcej w tym obszarze, biorąc pod uwagę, że dostosowanie Zack Thompson do back-to-back outings w Triple-A Memphis nie poszło tak gładko, jak klub miał nadzieję. Matz może zaoferować leworęczną opcję na koniec meczu, jeśli i on znajdzie się w polu widzenia albo kalendarza, albo nowych dodatków.

A jeśli chodzi o leworęcznych graczy, to oczywiście pomaga fakt, że zarówno Montgomery, jak i Quintana rzucają lewą ręką. Te matchupy działają na korzyść Cardinals, nawet jeśli działają mniej wyraźnie na korzyść Hudsona.

Time to step up for Hudson in the desert

Bez luksusu opierania się na procesie rehabilitacji i, paradoksalnie, bez takiego zapotrzebowania na jego wkład, jakie Cardinals mogli mieć miesiąc temu, Hudson może łatwo znaleźć się bez oczywistego miejsca pod koniec roku, który, idealnie, widziałby go w sercu obecnych i przyszłych planów pitchingowych zespołu.

Spełniając swoje krótkoterminowe wymagania, front office stworzył komplikacje, które będą musiały zostać rozwiązane w offseason. W końcu nie ma czegoś takiego jak za dużo miotacza, a Hudson wciąż będzie liczył na zapewnienie stabilności, którą Cardinals muszą znaleźć tej zimy, nawet jeśli nie będzie w stanie zlokalizować jej w krótkim terminie.

Sobota, na pustyni w Arizonie, będzie jego kolejną, najlepszą szansą. Trzeba będzie ją wykorzystać.