Czego nauczyliśmy się podczas letniej ligi Warriors, przegrywając OT z Mavs

Czego dowiedzieliśmy się po przegranej Warriors z Mavs w lidze letniej w dogrywce oryginalnie pojawił się na NBC Sports Bay Area

  • BOX SCORE

Mistrzowskie aspiracje Warriors będą musiały poczekać do sezonu zasadniczego.

Golden State, po raz kolejny, walczyli do samego końca w środę w Cox Pavilion, ale przegrali z Dallas Mavericks, 98-96, w dogrywce.

Wybrany w pierwszej rundzie draftu Brandin Podziemski był lodowato zimny, strzelając piłkę i miał trudną końcówkę porażki. Wygrywająca mecz próba layupa Podziemskiego została zablokowana, a następnie był on odbiorcą zwycięskiego wsadu Dallas po drugiej stronie.

Lester Quinones był liderem wszystkich strzelców z 29 punktami, a Gui Santos miał double-double z 17 punktami i 10 zbiórkami. Warriors są teraz 0-3 w Las Vegas i 1-4 ogólnie w lidze letniej.

Oto trzy wnioski z porażki z Mavs.

Perry Produces

Podczas gdy Warriors czekają na debiut Trayce’a Jacksona-Davisa, weteran daje im solidne minuty. W środę był to jego najlepszy występ w karierze.

Reggie Perry to 23-letni skrzydłowy, który rozegrał już dwa sezony w NBA dla trzech różnych klubów. Perry rozegrał 26 meczów jako debiutant w Brooklyn Nets, a w ubiegłym sezonie rozegrał 10 meczów pomiędzy Portland Trail Blazers i Indiana Pacers. W 36 meczach NBA zdobywał średnio 4,7 punktu i 3,3 zbiórki, trafiając 45,9% rzutów z gry.

W środę Perry miał dziewięć punktów i osiem zbiórek do przerwy. Perry zdobył 13 punktów i 13 zbiórek w pierwszych trzech kwartach i był plus-14 w czwartej kwarcie. Skończył z 20 punktami na 7 z 9 rzutów, a także zebrał 17 zbiórek w 30 minut.

Perry był niezwykle aktywny i skuteczny przez całą noc. Do triple-double z 10 faulami zabrakło mu jednego faulu. Plus-19 plus/minus Perry’ego był najlepszy w obu drużynach.

Podziemski’s Shooting Struggles

Taśma z najważniejszymi wydarzeniami drugiego roku Podziemskiego w Santa Clara była wypełniona minutami, w których oddawał strzały wszędzie na boisku. Lewoskrzydłowy szukał tego tego lata.

Od Sacramento do Las Vegas, strzeleckie zmagania Podziemskiego trwały w środowej porażce. Spudłował siedem pierwszych prób, wszystkie pięć w pierwszej połowie i dwie pierwsze w drugiej. Pierwszy „celny strzał” Podziemskiego padł po przewinieniu bramkowym na Derecku Lively II w 1:23 regulaminowego czasu gry. Trafił 1 z 10 rzutów, ale w rzeczywistości Podziemski spudłował wszystkie 10 swoich prób.

W swoim przełomowym drugim roku w Broncos, Podziemski trafiał 48,3 procent z pola i 43,8 procent z dystansu przy 5,8 próbach na mecz. Jednak po pięciu meczach ligi letniej, Podziemski notuje średnio 10,6 punktu przy 30,5 proc. skuteczności z gry i 26,1 proc. zza łuku.

Pozytywną częścią jego gry nadal jest jego wizja boiska, dzięki której udało mu się doprowadzić do remisu w regulaminowym czasie gry.

Bucket Getter

Nie będzie zadowolony patrząc na swoje statystyki, ale Quinones nadal zdobywa punkty na wiele sposobów.

Na półmetku Quinones miał dziewięć punktów przy zaledwie 4 z 15 rzutów i spudłował wszystkie pięć swoich prób trzypunktowych. Ostatecznie zagrał 38 minut i zdobył 29 punktów przy 8 z 23 rzutów, trafiając zaledwie dwie ze swoich 10 trójek.

Gdzie więc Quinones się rozwijał? Na linii rzutów wolnych. Quinones trafił 11 z 15 rzutów z linii, a po słabym początku zaczął mocno grać. Spudłował trzy ze swoich pierwszych pięciu rzutów wolnych, a następnie trafił dziewięć z kolejnych 10.

29 punktów Quinonesa to jego rekord ligi letniej, a teraz zdobył 20 lub więcej punktów w czterech ze swoich pięciu meczów.

Pobierz i śledź Dubs Talk Podcast