Czas przejścia Tyreka Hilla na emeryturę komplikuje okno mistrzowskie Dolphins

Tyreek Hill planuje skróconą karierę. A to nie jest dobra wiadomość dla Miami Dolphins, którzy wydają się dążyć do swojego okna mistrzowskiego w agresywny sposób, ale bez pewnej rzeczy na quarterbacku.

Hill nie wydaje się być zainteresowany rozciąganiem swojej kariery tak długo, jak może ona trwać, jak robi to tak wielu graczy NFL. Wydaje się zainteresowany zobaczeniem, co życie może mu zaoferować po futbolu. Ile więc sezonów zagra?

„Idę na 10”, powiedział Hill podczas wywiadu w podcaście „Totally Offensive” w zeszłym tygodniu. „Zamierzam dokończyć ten kontrakt z Dolphins, a potem zakończyć karierę.”

Jeśli podąża za tą linią czasu, to sezon 2025 byłby jego ostatnim.

Przed sezonem 2022 Kansas City Chiefs przehandlowali Hilla do Dolphins, którzy dali mu czteroletnie przedłużenie kontraktu warte 120 milionów dolarów. W swoim pierwszym roku w drużynie zajął drugie miejsce w lidze w liczbie przyjęć (119) i jardów odbiorczych (1,710), dodając przy tym siedem przyłożeń. Był w stanie poprowadzić NFL w połowach i jardach, ale kontuzja rozgrywającego Tua Tagovailoa cofnęła ofensywę Miami.

Żeby było jasne, możliwe jest, że Hill używa linii czasu na emeryturze, żeby stworzyć dźwignię kontraktową, w przypadku, gdy Delfiny lub inny zespół wykaże zainteresowanie daniem mu kolejnej umowy. I jest to prawdopodobne, biorąc pod uwagę jego ogromną produkcję.

Ale jeśli Hill rzeczywiście zamierza przestać grać po 10 sezonach, Delfiny muszą odpowiednio zaplanować. A niepewna sytuacja zdrowotna Tagovailoa stanie się jeszcze bardziej widoczna. Rozgrywający doznał dwóch udokumentowanych wstrząśnień mózgu i spędza offseason na dochodzeniu do siebie po tych urazach. Jego sezon 2022 był opowieścią o dwóch Tuasach, z rozgrywającym, który zaczął od MVP – po czym nastąpiła katastrofalna seria słabych decyzji w grze w okresie, kiedy zaczął cierpieć na wstrząsy.

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, gdzie zmierza kariera Tagovailoa. Ale jasne jest, że Dolphins zamierzają związać się z nim w 2023 roku. Nie zabiegali o żadnego z rozgrywających na otwartym rynku, z wyjątkiem Mike’a White’a, byłego rezerwowego New York Jets, który będzie pełnił tę samą rolę w Miami. White podpisał i dwuletni, 8 mln dolarów kontrakt. O ile w najbliższych miesiącach nie dojdzie do szokującego ruchu ze strony Dolphins, będą oni siedzieć cicho z Tuą.

I jeśli będzie miał jakiekolwiek problemy z powrotem do zdrowia po wstrząśnieniu mózgu lub z rozwojem jako rozgrywający, Miami będzie zagrożone rozwaleniem tego okna na Super Bowl, które właśnie tworzą.

Dolphins wśród najlepszych drużyn offseason Colina

Dolphins among Colin's top offseason teams

Colin Cowherd wymienia sześć drużyn NFL, które jego zdaniem wykonały najlepsze ruchy w tym offseason, w tym Miami Dolphins.

Dolphins wyraźnie idą na łatwiznę, przehandlowując główne aktywa w drafcie i płacąc ogromne pensje, by pozyskać takie gwiazdy jak Hill, Bradley Chubb, Jalen Ramsey, Terron Armstead i Emmanuel Ogbah. Zawodnikiem o najwyraźniejszym długoterminowym potencjale jest Hill. Jest na takim poziomie, że drużyna może wokół niego budować przez długi czas.

Albo byłby. Teraz, gdy zamierza przejść na emeryturę po sezonie 2025, Dolphins mają zwiększoną presję, by doskonalić się przed jego odejściem z gry. Tua musi grać dobrze i zachować zdrowie w 2023 roku, bo White nie wygra Miami Super Bowl. Co gorsza, jeśli Dolphins nie będą mogli liczyć na Tuę, to w 2024 roku znajdą się na rynku rozgrywających, co nie zawsze kończy się dobrze dla potrzebujących rozgrywających. Miami nie chce wejść na karuzelę i skończyć z Mattem Ryanem 2.0.

Mając to wszystko na uwadze, nasuwa się pytanie: Czy Dolphins byli wystarczająco agresywni w tym offseason, aby zabezpieczyć swoją przyszłość w QB? Aaron Rodgers, Lamar Jackson i Derek Carr byli dostępni. A Miami postawiło na Tua.

To decyzja, która nabiera znaczenia wraz z wiadomością, że Hill może nie zagrać po zakończeniu obecnego kontraktu.

Przed dołączeniem do FOX Sports jako reporter AFC East, Henry McKenna spędził siedem lat relacjonując Patriots dla USA TODAY Sports Media Group i Boston Globe Media. Śledźcie go na Twitterze pod adresem @McKennAnalysis.

Najważniejsze historie z FOX Sports:

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

National Football League

National Football League

Miami Dolphins

Miami Dolphins

Tyreek Hill

Tyreek Hill


National Football League

Get more from National Football League Follow your favorites to get information about games, news and more