Cubs usuwają Mervisa, Bote z wiosennego rosteru

Cubs trim Mervis, Bote z wiosennego rosteru pierwotnie pojawił się na NBC Sports Chicago

Chicago Cubs kontynuuje okrojenie swojego wiosennego rosteru treningowego, z kilkoma głośnymi nazwiskami zmierzającymi do obozu mniejszej ligi w tym tygodniu.

Według informacji prasowej, Matt Mervis jest jednym z 10 zawodników, którzy zostali przeniesieni przez Cubs.

Mervis miał RBI i pięć trafień dla Cubs podczas wiosennego treningu, a część kampanii wiosennej spędził grając dla Izraela w World Baseball Classic.

Kilku potencjalnych pretendentów do miejsca w składzie na dzień otwarcia również znalazło się wśród przeniesionych, w tym infielder David Bote, który technicznie rzecz biorąc był non-roster invitee, ponieważ nie znajduje się w aktualnym 40-man roster drużyny.

Bote, w ostatnim roku pięcioletniego kontraktu z Cubs, położył kilka mocnych liczb na wiosnę, z home runem i pięcioma RBI, aby pójść razem z .357 batting average.

Jego wykluczenie z rosteru może oznaczać, że Edwin Rios będzie na liście 26-man, gdy rozpocznie się sezon, ale może to być również dobra wiadomość dla Nicka Madrigala i Milesa Mastrobuoni.

Outfielder Nelson Velázquez został odesłany przez Cubs do Triple-A Iowa. Prawdopodobnie był w mixie o miejsce w rosterze jako rezerwowy outfielder, ale jego odejście z big-league camp może oznaczać, że Seiya Suzuki będzie gotowy na początek sezonu regularnego.

Może to również oznaczać, że Mike Tauchman jest frontrunnerem do rezerwowego miejsca na outfieldzie.

W bullpen, Nick Burdi i Manuel Rodriguez również zostali wysłani na obóz mniejszej ligi, a Cubs prawdopodobnie zatrzymają w swoim rosterze ośmiu relieverów.

Cam Sanders i Brendon Little również zostali, podobnie jak catcher Dom Nunez, infielder Sergio Alcantara i outfielder Ben DeLuzio.

Roster jest teraz zredukowany do 41 graczy z 24 pitcherami, trzema catcherami, ośmioma infielderami, czterema outfielderami i dwoma utility players.

Kliknij tutaj, aby śledzić Cubs Talk Podcast.