Counter-Exodus: czerwona kropka na autostradach powraca na ostatni weekend sierpnia

Jak co roku, dwa ostatnie weekendy sierpnia to wyjazdy, a raczej powroty do dużych ośrodków miejskich. Oznaczają one koniec lata i wakacji dla tych, którzy muszą niechętnie wrócić do swoich rutynowych zajęć. Jednak podróże te stanowią również problem komunikacyjny na autostradach ze względu na nadmierną obecność pojazdów, tworząc intensywny ruch, który często powoduje długie kolejki i duże utrudnienia. Zobaczmy zatem, jak będą charakteryzować się dni 26, 27 i 28 sierpnia 2022.

Najbardziej ruchliwe autostrady

Dzień Piątek, 26 sierpnia prognozuje rano żółtą kropkę. Sytuacja zaczyna się robić poważniejsza w godzinach popołudniowych, gdzie odnotowano czerwoną kropkę, która dopiero w godzinach wieczornych zmieni kolor na zielony. Duży ruch zostanie odnotowany na autostradach A1, A4 i A14.

Sobota 27 będzie znacznie trudniejszym dniem pod względem komunikacyjnym, gdyżczerwona kropka obejmie zarównoranojak ipo południu, wracając w godzinach wieczornych na kolor zielony. Autostrady, na których należy spodziewać się największych korków to A8-A9 od Jezior w kierunku Mediolanu, A4 Mediolan-Brescia w kierunku Mediolanu, A22 Brenner w obu kierunkach. Bardzo duże natężenie ruchu spodziewane jest również na A4 między Padwą a Triestem, na A14 od Civitanova do Cattolica i od Taranto do Poggio Imperiale, na autostradach liguryjskich A10 i A12 oraz na toskańskiej A11. W sobotę w godzinach 8-16 obowiązuje również zakaz ruchu pojazdów ciężarowych.

Nie inaczej będzie w niedzielę 28, w tym przypadku czerwona nalepka będzie obowiązywała do godziny 20. Na ten dzień zaplanowano również zakaz ruchu pojazdów ciężarowych w przedziale czasowym 7.00 – 22.00, dzięki czemu samochody będą miały ułatwione zadanie, a ryzyko ograniczone. Oprócz ruchliwych autostrad (i dróg), na które należy uważać już w sobotę, w niedzielę pojawią się trzy kolejne: A1 w kierunku Mediolanu, Grande Raccordo Anulare oraz A15 z La Spezia do Parmy.

Turyn, Ztl i niebieskie pasy znów działają: nowy projekt również w przygotowaniu