Conte pozostanie we Włoszech po kontroli pooperacyjnej | Stellini przejmuje stery

Trener Tottenhamu Antonio Conte pozostanie we Włoszech w swoim domu rodzinnym po kontroli pooperacyjnej po niedawnej operacji pęcherzyka żółciowego, a asystent Cristian Stellini przejmie stery pod jego nieobecność.

Szef Spurs powrócił na linię dotykową w zeszły weekend 4-1 porażka w Premier League z Leicester i był ponownie obecny podczas porażki 1-0 z AC Milan w Lidze Mistrzów we wtorek, ale od tego czasu pozostał w swojej ojczyźnie.

Dwa tygodnie temu Conte przeszedł operację usunięcia pęcherzyka żółciowego, a następnie przegapił zwycięstwo 1-0 nad Manchesterem City w dniu 5 lutego.

  • Tottenham fixtures | Results
  • Get Sky Sports | Download the Sky Sports app

Po ogłoszeniu, że będzie tymczasowo ustąpić, Włoch powiedział na Instagramie w czwartek po południu: „Moje wielkie poczucie odpowiedzialności wobec klubu, zawodników, personelu i kibiców przywiodło mnie do przewidywania mojego powrotu na boisko.

„Niestety nie doceniłem zabiegu, który nie był rutynową operacją, ale nagłym i poważnym nagłym wypadkiem.

„Moje ciało ucierpiało z powodu mojej niecierpliwości i teraz jestem zmuszony zatrzymać się aż do całkowitego wyzdrowienia.

„Kto mnie zna, rozumie, jaki to dla mnie ciężar, ale jest to konieczne. Chodź ty Spurs!”

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Antonio Conte mówi, że wierzy, iż kibice Tottenhamu pomogą jego piłkarzom odwrócić losy remisu w Lidze Mistrzów z AC Milan

Asystent Stelliniego podkreślił, że Conte powinien „wziąć się w garść” po powrocie, a były szef Chelsea przyznał, że nie jest w 100 procentach gotowy do gry w Mediolanie.

Stellini, który w tym sezonie wygrał dwa mecze w barwach piątych Spurs, poprowadzi drużynę w niedzielnych derbach Londynu przeciwko West Hamowi, na żywo w Sky Sports.

Assistant coach Cristian Stellini stands on the touchline

Image: Asystent trenera Spurs, Cristian Stellini, ma objąć prowadzenie drużyny przeciwko West Hamowi w niedzielę

„Po wczorajszej (środa) rutynowej kontroli pooperacyjnej we Włoszech, Antonio Conte pozostanie w swoim domu rodzinnym, aby dalej i w pełni powrócić do zdrowia po niedawnej operacji pęcherzyka żółciowego” – czytamy w oświadczeniu klubu.

„Zdrowie jest najważniejszą kwestią i wszyscy w klubie życzą mu jak najlepiej. Cristian Stellini przejmie odpowiedzialność za pierwszą drużynę.”

Conte był powściągliwy przez swoje własne wysokooktanowe standardy w Leicester podczas rozczarowującej porażki, ale był bardziej aktywny na San Siro i regularnie wykrzykiwał instrukcje dla swojej drużyny.

53-latek nalegał nawet, że wkrótce powróci do pełnej sprawności po wąskiej porażce pierwszej nogi w Lidze Mistrzów last-16.

Mówiąc we wtorek wieczorem, Conte powiedział: „Szczerze mówiąc w poprzednim meczu (przeciwko Leicester) byłem całkowicie wyłączony, właśnie przeszedłem operację i po dwóch dniach mój lekarz powiedział mi, że nie mogę iść, nie mogę podjąć (wysiłku).

„Tak więc w poprzednim meczu byłem oddalony od boiska. Cristian był tam zastępując mnie i był w stanie podzielić się moimi pomysłami z drużyną, naprawdę bardzo mi pomógł.

„Miałem na sobie urządzenie medyczne w tym okresie, ale nadal byłem w stanie współdziałać w wystarczająco uczciwy sposób z drużyną, nie byłem w 100 procentach (w) mojej formie fizycznej, ale w następnym meczu będę sprawny i postaram się dać swój wkład.”

Następne sześć meczów Tottenhamu

Super Niedziela na żywo

Sky Sports Sky Sports

NiedzielaWest Ham (H), początek o 16.30, transmisja na żywo na Sky Sports

26 lutegoChelsea(H), początek o 13.30, transmisja na żywo na Sky Sports

1 marca Sheffield United, FA Cup (A), początek o 19.55pm

March 4Wolves (A), kick-off 3pm

March 8 AC Milan, Champions League (H), kick-off 8pm

March 11Nottingham Forest (H), kick-off 3pm