Conor McGregor powróci do oktagonu vs Michael Chandler po tym jak będą trenerem 'TUF 31′

Callie Lawson-Freeman

LAS VEGAS, NV - JULY 10: Conor McGregor prepares to fight Dustin Poirier in their lightweight bout during UFC 264 at T-Mobile Arena on July 10, 2021, in Las Vegas, Nevada, United States. (Photo by Louis Grasse/PxImages/Icon Sportswire via Getty Images)

Conor McGregor nie startował od prawie dwóch lat. (Photo by Louis Grasse/PxImages/Icon Sportswire via Getty Images)

Powrót Conora McGregora do oktagonu jest w końcu ustalony, prezydent UFC Dana White ogłosił w sobotę.

34-latek będzie trenerem 31. sezonu „The Ultimate Fighter” przeciwko byłemu trzykrotnemu mistrzowi wagi lekkiej Bellatora Michaelowi Chandlerowi. Na koniec sezonu dojdzie do walki, choć szczegóły nie zostały jeszcze dopracowane.

„Nie mam jeszcze daty ani miejsca, ale wkrótce to ogłosimy” – powiedział White.

Program będzie emitowany na ESPN i ESPN+ od 30 maja do 15 sierpnia, więc fani mogą wstępnie spodziewać się starcia jesienią. McGregor, trenował w serialu reality w 2015 roku przeciwko Urijah Faberowi.

Nie brał udziału w walce od czasu, gdy złamał nogę w walce z Dustinem Poirierem w lipcu 2021 roku.

Były mistrz UFC w wadze lekkiej i piórkowej polemizował z wieloma wezwaniami do powrotu do oktagonu od byłych wrogów, takich jak bokser Floyd Mayweather, który powiedział, że do rewanżu dojdzie w tym roku. Chandler prosił o bilet jeszcze dłużej.

W maju ubiegłego roku Chandler ponownie wezwał McGregora po dostarczeniu klasycznego nokautu z kopnięciem w głowę, aby pokonać Tony’ego Fergusona w UFC 247. „Conor McGregor, musisz wrócić i walczyć z kimś” – powiedział Chandler w wywiadzie pomeczowym.

„Jestem najbardziej rozrywkowym lekkim na planecie, ale podniosę stawkę, Conor. Chcę cię w twoim największym wydaniu. Chcę cię w twoim najgorszym i najlepszym wydaniu. Ty i ja w 170 tego lata, tej jesieni, tej zimy. Holla at your boy” McGregor odpowiedział przyznając, że podoba mu się ten pomysł, „zdecydowanie” w pewnym momencie.

Dwa lata starszy niż McGregor (22-6), Chandler (23-8) również schodzi z przegranej z Poirierem na UFC 281 w listopadzie.

McGregor był pierwszym zawodnikiem, który trzymał dwa oddzielne tytuły dywizji wagowej w UFC jednocześnie i ostatnio zwrócił uwagę na przybieranie na wadze w jego hiatusie. W listopadzie, niektóre brwi zostały podniesione, gdy podzielił się, że będzie „czysty do testów w lutym”, pozornie omijając wymagane sześć miesięcy dostępności puli testów.