Colts usprawiedliwiają Jonathana Taylora sprawami osobistymi w związku z impasem kontraktowym RB

Jack Baer

Jonathan Taylor po raz kolejny opuścił obóz treningowy Indianapolis Colts – ale z powodów podobno niezależnych od jego sporu kontraktowego z drużyną.

Colts ogłosili, że Taylor został zwolniony z drużyny z powodu spraw osobistych, za pośrednictwem Mike’a Garafolo z NFL Network:

„Jonathan Taylor wrócił do Indianapolis, aby kontynuować rehabilitację. Pojawiła się jednak sprawa osobista. Obecnie nie jest z drużyną, a jego nieobecność jest usprawiedliwiona.”

Według ESPN, nieobecność nie jest związana ze statusem kontraktu Taylora.

Taylor zgłosił się na obóz treningowy 25 lipca i poprosił o wymianę cztery dni później po spotkaniu z właścicielem Colts Jimem Irsayem. Taylor kwalifikuje się do przedłużenia kontraktu jako zawodnik trzeciego roku, ale Irsay i Colts odmówili omówienia z nim tego.

Od tego czasu sytuacja nie uległa poprawie, a Colts podobno rozważali wstrzymanie całej pensji Taylora w 2023 r. poprzez umieszczenie go na liście kontuzjowanych, agent Taylora Malki Kawa powiedział, że nie wierzy, że relacje można uratować, rezerwowy Taylora, Zack Moss, złamał rękę, a Irsay opisał wszystkich zaangażowanych jako ziarno w tymczasowym młynie NFL.

WESTFIELD, IN - JULY 29: Indianapolis Colts running back Jonathan Taylor (28) watches a drill during the Indianapolis Colts Training Camp on July 29, 2023 at the Grand Park Sports Campus in Westfield, IN. (Photo by Zach Bolinger/Icon Sportswire via Getty Images)

Jonathan Taylor chce przedłużenia kontraktu z Colts lub opuszczenia Indianapolis. Colts nie chcą ani jednego, ani drugiego. (Zdjęcie Zach Bolinger/Icon Sportswire via Getty Images)

Taylor spędził cały ten czas na rehabilitacji kontuzji kostki po przejściu operacji w styczniu, lądując na liście PUP i wracając do obozu w poniedziałek.

Pozostały ponad trzy tygodnie do otwarcia sezonu Colts przeciwko Jacksonville Jaguars 10 września. Jeśli Taylor nie będzie gotowy do gry do tego czasu lub zdecyduje się tego nie robić, Colts prawdopodobnie wystawią grupę running backów na czele z Deonem Jacksonem i niedawno podpisanym Kenyanem Drake’iem.