College football zakłady, kursy: Dillon Gabriel prowadzi wśród opcji Heismana

Zapytajbukmachera.pl » College football zakłady, kursy: Dillon Gabriel prowadzi wśród opcji Heismana

Ponieważ nasze soboty będą wypełnione futbolem przez najbliższe cztery miesiące, rzućmy okiem na rynek Heisman Trophy, aby zobaczyć, czy możemy odkryć jakieś wartościowe zakłady, zanim zacznie się chaos.

Bryce Young pokonał C.J. Strouda, aby wygrać Heismana w zeszłym sezonie, a obaj rozgrywający powracają na szczyt tablicy w tegorocznej sekwencji. Ich pozycje mają sens, biorąc pod uwagę, że Alabama i Ohio State to dwie najlepsze drużyny w kraju, a nagroda zazwyczaj wpada w ręce rozgrywających, którzy mają bardzo dobre sezony statystyczne w bardzo udanych drużynach.

W ciągu ostatnich 12 lat tylko DeVonta Smith i Derrick Henry byli w stanie wyrwać Heismana z rąk rozgrywających. I w obu przypadkach Smith i Henry byli częścią mistrzowskich drużyn w Alabamie. Jeśli więc chcesz postawić na zawodnika, który nie jest rozgrywającym, moja rada brzmi: upewnij się, że gra on dla drużyny z prawdziwym potencjałem do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Wyzwanie z obstawianiem Strouda lub Younga polega na tym, że nie ma zbyt wiele do zyskania. Ich kursy są już krótkie, a jeśli sezon zagra zgodnie z oczekiwaniami, będą okazje do obstawienia ich w sezonie po podobnej cenie. Przed sezonem wolę zaryzykować na long shota, którego kurs może się znacznie skrócić po kilku ważnych meczach. Dlatego zestawiłem trzy opcje, które mają zarówno zdolność, jak i możliwość zakłócenia wyścigu po Heismana.

FILE - Oklahoma quarterback Dillon Gabriel throws during an NCAA college football practice on Aug. 8, 2022, in Norman, Okla. Gabriel threw 32 touchdown passes and ranked second among all FBS players with 373.9 yards of total offense per game for UCF in 2020, but he played just three games in 2021 before a broken clavicle knocked him out for the remainder of the season. Gabriel now takes over at Oklahoma, which has playing time available at quarterback. (AP Photo/Sue Ogrocki, File)

Rozgrywający Oklahomy Dillon Gabriel rzuca podczas treningu 8 sierpnia 2022 roku w Norman, Oklahoma. (AP Photo/Sue Ogrocki, File)

Dillon Gabriel (+2000)

Oklahoma wyprodukowała back-to-back Heisman winners z lat 2017-2018. Jasne, Lincoln Riley odszedł, ale nie spodziewajcie się, że ofensywa Sooners spadnie z Jeffem Lebbym przynoszącym swoją up-tempo offense do Norman. Ponadto Gabriel dostaje trenera, z którym wcześniej odnosił sukcesy w UCF, ale teraz z bronią taką jak Marvin Mims i Theo Wease, aby uwolnić swój pełny potencjał. Dzięki agresywnej grze Lebby’ego i chęci oddawania dużych strzałów, Gabriel powinien być w stanie stworzyć profil statystyczny, który pozwoli mu pozostać w rozmowach o Heismanie. Korzystny terminarz daje Soonersom szansę na 10 lub 11 zwycięstw w sezonie. Jeśli wygrają wystarczająco dużo spotkań, Gabriel będzie trudny do zignorowania.

TreVeyon Henderson (+2000)

Ohio State Buckeyes wchodzą w sezon z trzema mocnymi kandydatami do nagrody: Stroud, Jaxon Smith-Njigba i Henderson. Ale oto dlaczego uważam, że running back Buckeyes ma szansę oddzielić się od swoich kolegów z drużyny. Henderson w zeszłym sezonie sześć razy zaliczył biegi na 40 i więcej jardów. Tylko dwóch zawodników miało więcej – Breece Hall i Tyler Badie – ale zrobili to z co najmniej 70 podaniami więcej niż Henderson. Po swoim pierwszym sezonie, Henderson będzie gotowy do przyjęcia większej roli w najbardziej dynamicznej ofensywie w futbolu. Zdolność Hendersona do wielkich zagrań na scenie narodowej przyciągnie wystarczająco dużo uwagi, aby uczynić go zagrożeniem dla nagrody.

Malik Cunningham (+6600)

Wchodzę głęboko w terytorium długich strzałów z tym jednym, ale już postawiłem Louisville, aby przekroczyć oczekiwania w tym sezonie. Cunningham wraca na swój seniorski rok, aby kontynuować sezon, w którym spadł nieco poniżej 4,000 jardów i 40 przyłożeń. Ma zamiar przebić te liczby, a jednocześnie stworzyć kolejny potworny sezon statystyczny w ofensywie, do której powróciła większość starterów. Z pewnością nie będzie to jego występ na boisku, który wyłączy go z rywalizacji. Chodzi o to, czy Louisville będzie w stanie wygrać wystarczająco dużo meczów, aby zachować znaczenie.

Przy kursie +6600, myślę, że Cunningham jest szansą, którą warto wykorzystać. Terminarz Louisville jest przeładowany, a trzy najtrudniejsze mecze (Clemson, N.C. State i Kentucky) przypadają na ostatnie trzy tygodnie sezonu. Jeśli Cunninghamowi uda się wejść w ten okres z siedmioma lub ośmioma zwycięstwami, będzie miał okazję zrobić wrażenie na głosujących w meczach z Clemson i N.C. State w ostatnich tygodniach. Nawet jeśli przegra, myślę, że dynamiczny występ przeciwko tym obronom może sprawić, że ten zakład nabierze życia. To wszystko o co możesz prosić przy kursie 66 do 1.

Statystyki dostarczone przez cfbstats.com.