College football wyniki, gry, aktualizacje: Georgia dominuje No. 1 Tennessee, Alabama vs. LSU aktualizacje

Yahoo Sports Staff

LSU quarterback Jayden Daniels celebrates after throwing a touchdown pass against the Alabama on November 05, 2022 in Baton Rouge, Louisiana. (Photo by Jonathan Bachman/Getty Images)

Rozgrywający LSU Jayden Daniels świętuje po rzuceniu przyłożenia przeciwko Alabamie 05 listopada 2022 roku w Baton Rouge w Luizjanie. (Fot. Jonathan Bachman/Getty Images)

SEC zajęła centralną scenę w sobotę, a przynajmniej jeden mecz przyniósł dramaturgię.

Nr 10 LSU zaszokował nr 6 Alabamę zwycięstwem w dogrywce 32-31, gdy Jayden Daniels podał do Masona Taylora po zwycięską konwersję dwupunktową.

Wygrana oznacza, że Tygrysy są teraz w doskonałej pozycji do wygrania SEC West, podczas gdy szanse Alabamy na playoff są nagle bardzo chwiejne.

Wcześniejszy główny mecz SEC dnia poszedł w stronę Georgii – o wiele. Broniący tytułu mistrza Bulldogs, zajmujący trzecie miejsce w rankingu, pokonali Tennessee nr 1, wygrywając w Atenach 27-13.

Oprócz złożenia ważnego oświadczenia, Bulldogs dali sobie również szansę na wygranie SEC East po raz kolejny. Wygląda na to, że Georgia i LSU są na kursie kolizyjnym w meczu o tytuł SEC.

Inna czołowa drużyna, nr 4 Clemson, została pokonana 35-14 przez nienotowany Notre Dame. To może zaszkodzić nadziei Clemson na playoffy.

Co jeszcze się dziś wydarzyło

  • SMU, Houston łączą się na historyczne 140 punktów w epickim pojedynku

  • Michigan State pokonuje nr. 16 Illinois

  • Ohio State ucieka Northwestern z wygraną w porywisty dzień

  • Punter’s heads-up play helps Kentucky hang on for win