College Football Playoff Rankings: Nr 4 TCU kontroluje swoje przeznaczenie

Na szczycie rankingów College Football Playoff siedzi nowa drużyna i jest to bardzo znajoma twarz: Broniąca tytułu Georgia Bulldogs.

The Dawgs zostali ogłoszeni jako nowa drużyna nr 1, kiedy Komitet CFP ujawnił swoje najnowsze rankingi we wtorek. W pierwszej czwórce znalazły się: nr 2 Ohio State, nr 3 Michigan i nr 4 TCU. Tennessee, który był nr 1 w zeszłym tygodniu, zanim został zdemontowany przez Georgię w sobotę, spadł do nr 5.

Poszło całkiem zgodnie z oczekiwaniami. Być może najbardziej zaskakującą rzeczą w ujawnieniu wtorkowej nocy było to, że komisja selekcyjna porzuciła ranking, z którym większość z nas się zgadza. Można powiedzieć, że był nawet rozsądny.

Teraz, gdy wszyscy się zgadzamy, wydaje się dość oczywiste, kto jest w walce o jedno z czterech pożądanych miejsc w CFP, a kto nie.

Reakcje na rankingi CFP: Na co zwrócić uwagę w przyszłości

CFP Rankings reactions: What to look for ahead

RJ Young dzieli się swoimi przemyśleniami na temat sześciu najlepszych drużyn w rankingu CFP i patrzy na przyszłe matchupy, które zmienią ten ranking.

Oto moje spostrzeżenia:

TCU kontroluje swoje przeznaczenie

Jeśli jesteście Rogatymi Żabami, musicie być zachwyceni, że komisja selekcyjna CFP uznała wasze niepokonane CV i garść zwycięstw w rankingu w tygodniu 11.

Pozostały tylko trzy mecze w sezonie regularnym, Rogate Żaby kontrolują swoje przeznaczenie. Wszystko co muszą zrobić to wygrać.

To najlepsze na co można liczyć w dobie CFP. Dzięki temu, że Horned Frogs zagrają w sobotę z nr 18 Texasem, będą mieli szansę wyrównać wynik Tennessee z pięcioma zwycięstwami w rankingu, jeszcze bardziej wzmacniając swoje CV i być może nawet znajdując się poza miejscem dunkera – nr 4, by zostać oblanym przez nr 1 – w samą porę. 1 – w sam raz na Selection Sunday, jeśli Ohio State i/lub Michigan potkną się i spadną.

Podczas gdy nie wydaje się prawdopodobne, że Buckeyes i Wolverines przegrają przed swoją datą 26 listopada w Columbus, Ohio, to co jest pewne, to jedno z nich przegra tego dnia. A zwycięzca prawdopodobnie wejdzie do gry o tytuł Big Ten jako przypuszczalny faworyt.

Wolverines nadal mają interesujący mecz z nr 21 Illinois na swoim harmonogramie – być może przystawka do rewanżu w grze o tytuł ligi – ale wydaje się pewne, że jeśli Buckeyes lub Wolverines wygrają tytuł swojej konferencji, będą mieli zapewnione miejsce w CFP.

Ohio State i Michigan są na kursie kolizyjnym

Ohio State and Michigan are on a collision course

RJ Young przygląda się rankingom CFP i porównuje nr 2 Ohio State do nr 3 Michigan.

Tennessee jest daleko od wyjścia

Tennessee wpadło na piłę mechaniczną, którą jest obrona Georgii w ostatnią sobotę, ale ich występ nie przekonał komisji – ani mnie – że Volunteers są źli. Jeśli cokolwiek, to ten mecz pokazał przepaść między broniącymi tytułu mistrzami kraju a pozostałymi 131 drużynami FBS w sporcie.

Jest to również drużyna, która wygrała z dwiema z trzech najlepszych drużyn w SEC West – LSU i Alabamą.

Jeśli Vols mogą przebiec przez to, co pozostało z ich harmonogramu bez porażki, to można wierzyć, że mogą zarobić na szansę pomszczenia swojej straty do UGA w CFP, nawet bez pojawienia się w grze o tytuł swojej konferencji.

Oregon potrzebuje USC aby być drużyną z jedną porażką w Pac-12 grze o tytuł

46-punktowa strata jest trudna do przezwyciężenia, ale Ducks po prostu mogą. Potrzebują trzech z czterech drużyn przed nimi, aby zrobić bałagan – być może TCU lub jedna ze szkół Big Ten – i UCLA/USC, aby wejść do gry o tytuł Pac-12 z tylko jedną stratą. To sprawiłoby, że życiorys Ducksów byłby do zaakceptowania przez komisję CFP, zakładając, że wygrają.

Jednak wciąż jest nr 25 Washington, nr 13 Utah i mocny zespół Oregon State pozostawiony do dyspozycji, jeśli ich szanse na CFP mają się utrzymać. Podobnie jak Tennessee, Ducks będą chcieli pomścić porażkę z Buldogami.

LSU potrzebuje masakry i wygranej z UGA

Nigdy nie było drużyny z dwoma porażkami wybranej do CFP. Ale jako najlepsza drużyna w SEC West, LSU Tigers wciąż może być pierwszą, która dokona tego wyczynu.

Jednak oznacza to pokonanie Georgii w SEC Championship Game, co byłoby tak monumentalnym osiągnięciem, że komisja może nie mieć wyboru, jak tylko uszanować zwycięstwo LSU z Alabamą, przeoczyć porażkę z Tennessee i włączyć Tigers do CFP.

The ACC might be toast

With No. 10 Clemson and No. 15 North Carolina – the two highest-ranked teams in the ACC – both having lost to Notre Dame, the ACC’s CFP hopes might be lost.

It’s not just that ND beat the two teams most likely to play in the ACC title game. Chodzi o to, że ND przegrał z 3-6 Stanfordem i postawił pieniądze w worku przeciwko Marshallowi.

Nawet z North Carolina State i Florida State zdobywającymi rankingi Top-25 w tym tygodniu, trudno uwierzyć, że ACC jest jedną z czterech najlepszych konferencji w sporcie i prawdopodobnie zobaczy swojego mistrza konferencji poza CFP.

Oto rankingi:

1. Georgia (9-0)
2. Ohio State (9-0)
3. Michigan (9-0)
4. TCU (9-0)
5. Tennessee (8-1)
6. Oregon (8-1)
7. LSU (7-2)
8. USC (8-1)
9. Alabama (7-2)
10. Clemson (8-1)
11. Ole Miss (8-1)
12. UCLA (8-1)
13. Utah (7-2)
14. Penn State (7-2)
15. North Carolina (8-1)
16. NC State (7-2)
17. Tulane (8-1)
18. Texas (6-3)
19. Kansas State (6-3)
20. Notre Dame (6-3)
21. Illinois (7-2)
22. UCF (7-2)
23. Florida State (6-3)
24. Kentucky (6-3)
25. Washington (7-2)

Czytaj więcej:

RJ Young jest pisarzem i analitykiem FOX Sports oraz gospodarzem podcastu „The Number One College Football Show.” Follow him on Twitter at @RJ_Young and subscribe to „The RJ Young Show” on YouTube.


College Football

Dowiedz się więcej z College Football Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej