College football highlights: MSU vs. Illinois w ReliaQuest Bowl; Cotton, Rose w przyszłości

Pomijając mecz o mistrzostwo College Football Playoff za tydzień, sportowy postseason zawinął się w poniedziałek z czterema atrakcyjnymi grami w harmonogramie.

Na początek dnia, nr 22 Mississippi State pokonał Illinois w ReliaQuest Bowl, w swoim pierwszym meczu bez zmarłego trenera Mike’a Leacha, 13-10.

Nieco później w ciągu dnia, nr 17 LSU rozwalił Purdue w Citrus Bowl, 63-7. Równocześnie, nr 16 Tulane pokonał nr 10 USC w dzikim Cotton Bowl w ostatnich sekundach, 46-45.

Wreszcie, mieliśmy The Granddaddy of them All, jak nr 11 Penn State zdominował nr 8 Utah w drugiej połowie 35-21 Rose Bowl.

Oto najważniejsze wydarzenia z poniedziałkowych meczów.

Rose Bowl: Nr 11 Penn State 35, Nr 8 Utah 21

INT prowadzi do Penn State TD

Penn State i Utah poszły po trzy-and-out na początek gry, po czym Penn State poszedł po trzy-and-out. Utah dostał piłkę na terytorium Penn State w następnym posiadaniu, zanim rozgrywający Cameron Rising został przechwycony przez cornerback Kalen King.

Jedenaście sztuk i 82 jardy później, running back Nicholas Singleton pobiegł w 5 jardowym przyłożeniu. Penn State prowadziło 7-0 pod koniec pierwszej kwarty.

Utes strike

W 13. zagraniu następnej akcji, Rising uderzył tight enda Thomasa Yassmina w tylnym rogu strefy końcowej, aby wyrównać stan meczu na siedem punktów.

Sean Clifford dealing

Nittany Lions szybko odzyskali ten punkt.

Clifford trafił do szerokich odbiorników KeAndre Lambert-Smitha i Huntera Wallace’a na parę zagrań, które łącznie dały 52 jardy, stawiając piłkę na linii 10 jardów Utah. W następnej akcji Clifford trafił do Mitchella Tinsleya i zdobył przyłożenie. Penn State prowadziło 14-7.

Szybka odpowiedź

W trzecim podejściu na 10 jardów w kolejnym posiadaniu Utah, Rising trafił do Devaughna Vele na 47 jardów. Trzy zagrania później, biegacz Ja’Quinden Jackson wyszedł z opresji i przebiegł przez dwa kolejne w drodze do 19-jardowego przyłożenia.

W połowie meczu był remis po 14.

Singular Singleton

Penn State objęło prowadzenie w trzeciej kwarcie, kiedy Singleton znalazł lukę, przebił się przez nią i włączył dysze. Nikt nie mógł go złapać.

Próbując zdobyć te 15 i piłkę z powrotem

Punter Utah Jack Bouwmeester sprzedał kontakt po swoim późnym puncie z trzeciej kwarty w nadziei, że Utes dostaną 15-jardową karę, by zatrzymać piłkę. Sędziowie jednak tego nie kupili.

Lambert-Long-TD-Smith

Lambert-Smith pomógł Penn State uzyskać największą przewagę w meczu na początku czwartej kwarty, kiedy to otworzył się i zdobył 88-jardowe przyłożenie, dzięki któremu Nittany Lions wygrali 28-14.

TD-tron

Kaytron Allen pomógł Penn State w czwartej kwarcie, zdobywając jedno-jardowe przyłożenie, dzięki któremu Nittany Lions wyszli na prowadzenie 35-14 na nieco ponad 10 minut przed końcem.

Utah zdobyło TD w doliczonym czasie gry, co dało wynik końcowy 35-21.

ReliaQuest Bowl: Nr 22 Mississippi State 19, Illinois 10

Uhonorowanie Mike’a Leacha

Obie drużyny uhonorowały zmarłego trenera Bulldogów na początku meczu. Mississippi State wzięło karę za opóźnienie gry podczas trzymania chwili ciszy. Illinois odrzuciło karę.

Defensywna walka

Leach był znany ze swojej ofensywy, więc trudno sobie wyobrazić, że cieszył się z początku tego meczu.

Illinois zdobywa pierwszy punkt

Illinois dwukrotnie w drugiej kwarcie odebrało rozgrywającemu Mississippi State Willowi Rogersowi piłkę, a druga z nich dała początek pierwszemu punktowi meczu. 10 zagrywek Illinois zakończyło się biegiem rozgrywającego Tommy’ego Devito na 2 jardy.

Mississippi State zdobyło bramkę przed przerwą. W przerwie prowadził 7-3.

Mecz remisowy

Illinois zdobyło bramkę w trzeciej kwarcie, ale Mississippi State zremisowało w czwartej.

Rogers zakończył 13-odgrywkową akcję Bulldogs, podając do Justina Robinsona na 8-jardowe przyłożenie.

Bieg po zwycięstwo

Mississippi State otrzymało piłkę na 1:50 przed końcem czwartej kwarty. Po zdobyciu bramki, Simeon Price zdobył 28 jardów i doprowadził Bulldogs do linii 2 jardów.

Następnie po powrocie na linię 9 jardów, kicker Massimo Biscardi wykonał zwycięski 27-jardowy field goal. Mississippi State zdobyło przyłożenie po bocznej próbie Illinois.

Scena przedmeczowa

Cotton Bowl: No. 16 Tulane 46, No. 10 USC 45

USC uderza pierwszy

Trojanie otworzyli mecz 17-odtwarzowym przyłożeniem, kiedy to rozgrywający Caleb Williams trafił do szerokiego odbiorcy Michaela Jacksona na 9 jardów.

Niewiarygodny chwyt

Szeregowy odbiorca USC Brenden Rice wykonał sensacyjny 30-jardowy chwyt blisko linii bocznej, wspomagany przez Williamsa kontynuującego kupowanie czasu na grę. Trzy zagrania później Williams trafił do Terrella Bynuma i zdobył drugie przyłożenie dla Trojanów.

Tulane przyjeżdża

Zielona Fala wyszła na prowadzenie po drugim przyłożeniu USC.

Quarterback Michael Pratt zapoczątkował akcję 40-jardowym biegiem, a następnie uderzył biegnącego Tyjae Spearsa na 14 jardów. Spears zdobył 3 jardowe przyłożenie, dzięki czemu Tulane zbliżyło się na odległość jednego punktu.

Mecz remisowy!

Obrońca Tulane Jarius Monroe przechwycił Williamsa, a Tulane chwilę później wyrównało wynik.

Przy drugim zagraniu Pratt trafił do rozgrywającego Jha’Quana Jacksona, który obiegł obronę USC i zdobył 87 jardowe przyłożenie. Gra była remisowa przy 14.

We got a good one

USC odzyskało jeden z tych punktów w następnym podaniu, kiedy to biegnący Raleek Brown zdobył 39-jardowe przyłożenie.

Uderzenie przed połową

Tulane wyszedł na trzy-i-out po przyłożeniu, a następnie USC odzyskało przewagę do dwóch punktów.

Trojanie dotarli do linii 9 jardów Zielonej Fali w trzech zagraniach. Niedługo potem Williams trafił Rice’a w tył strefy końcowej za sześć. USC prowadziło 28-14 w połowie meczu.

Tam i z powrotem

Zielona Fala otworzyła drugą połowę przyłożeniem. Przejazd, który rozpoczął się 47-jardowym biegiem Spearsa zakończył się 7-jardowym przyłożeniem biegacza Tulane. W następnej akcji USC nie trafiło w bramkę, po czym Tulane zrobiło field goala. Zielona Fala prowadziła 28-24.

This offense isn’t real

USC kontynuuje dodawanie do ofensywnych highlight reel.

Późno w trzeciej kwarcie Williams, poruszając się w lewo, ukończył śmieszne 19-jardowe przyłożenie do Rice’a, który jakimś cudem sięgnął po piłkę i zdobył punkt.

Spears znowu to robi

Tak jak zrobił to ostatnim razem, gdy Tulane dotknęło piłki, Spears rozpoczął drive od ogromnego odbioru po ziemi. Ten poszedł na 62 jardy. Dwa zagrania później Spears wbiegł na 3 jardowe przyłożenie.

Tulane nie zdołało przeprowadzić dwupunktowej konwersji i nie było w stanie odzyskać rzutu z boku.

Ofensywne fajerwerki

Williams rzucił swoje piąte przyłożenie na początku czwartej kwarty, po czym USC zamieniło fumble Tulane na field goal. Następnie Tulane wróciło do gry na jeden punkt.

Już przy pierwszym podaniu Pratt i Deuce Watts zdobyli 59 jardów. Bezpośrednio po tym zagraniu, Spears zdobył swoje czwarte przyłożenie. Tulane prowadziło 45-37.

Safety!

USC przejęło piłkę na własnej linii 1 jarda po dotknięciu jej na linii jardów. Dwa zagrania później, obrońca Patrick Jenkins złapał biegacza Austina Jonesa w strefie końcowej, co dało bezpieczeństwo.

TULANE WYGRYWA!

Zielona Fala zeszła z boiska i objęła prowadzenie na dziewięć sekund przed końcem meczu. Pratt trafił do Alexa Baumana na 6 jardów, dając Tulane prowadzenie 46-45.

Citrus Bowl: No. 17 LSU 63, Purdue 7

LSU i Purdue puntowali w swoich pierwszych akcjach, ale ci pierwsi znaleźli strefę końcową w swoim następnym podaniu.

Quarterback Jayden Daniels poprowadził drogę, kończąc trzy podania na 45 jardów. Biegnący John Emery zakończył atak z 1 jardem.

Ground game

Po wymuszeniu puntu Purdue, LSU zdobyło kolejne przyłożenie. W ósmej akcji, biegacz Noah Cain zdobył 9 jardów.

Can’t get him

LSU wymusiło kolejny punt, a następnie zdobyło swoje trzecie przyłożenie.

W piątym zagraniu kolejnego przyłożenia, Daniels zakończył podanie do tight end’a Masona Taylora, który przebiegł przez obronę Purdue na 32 jardy.

LSU się rozkręca

Tygrysy mają swoją połowę.

W czwartym zagraniu kolejnego przyłożenia, Daniels rozpoczął 37-jardowe prowadzenie. Następnie Cain zdobył swoje drugie przyłożenie w meczu, dając LSU prowadzenie 28-0.

They don’t stop

Purdue po raz pierwszy dostało piłkę na terytorium LSU, ale rozgrywający Austin Burton został przechwycony przez cornerbacka Jarricka Bernard-Converse.

Jedno zagranie po tym jak LSU wyciągnęło 45-jardową sztuczkę, podanie od szerokiego odbiorcy Malika Nabersa pokazane poniżej, LSU zdobyło swoje piąte przyłożenie. Garrett Nussmeier połączył się z Brianem Thomasem na 10 jardów, dając Tygrysom prowadzenie 35-0 w połowie meczu.

Oni się bawią

Purdue przewróciło się na początku drugiej połowy, a LSU to wykorzystało. Na dziewiątej zagrywce LSU zastosowało sztuczkę, dzięki której Daniels złapał przyłożenie od Nabersa.

To brzydkie

Purdue i LSU zostały wybrane na swoich kolejnych podjazdach, ale żaden z nich nie zamienił obrotu na punkty. Po tym jak Purdue punted w swoim następnym posiadaniu, LSU wyrządziło więcej szkód.

Na pierwszej próbie w następnym posiadaniu, Nussmeier dostał piłkę do Nabersa, który przebiegł 75 jardów i zdobył przyłożenie. LSU objęło prowadzenie 49-0.

Purdue zdobywa punkty

Boilermakers weszli na tablicę na początku czwartej kwarty, gdy rozgrywający Michael Alaimo trafił do rozgrywającego TJ Sheffielda, który przebiegł 16 jardów i zdobył przyłożenie.

Czytaj więcej:

Najważniejsze historie z FOX Sports:


College Football

Więcej z College Football Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o grach, wiadomościach i więcej