College Football aktualizacje na żywo: Kansas-Kansas State, USC przebija Notre Dame

Tydzień 13 sezonu futbolu amerykańskiego obfitował w wiele wydarzeń. 3 Michigan, w którym Wolverines zapewnili sobie zwycięstwo 45-23.

Wcześniej, nr 21 Oregon State pokonał nr 9 Oregon po tym, jak przegrywał prawie cały mecz, a nr 7 Alabama utrzymała swoje nadzieje na College Football Playoff przy życiu po zmiażdżeniu Auburn w Iron Bowl. W międzyczasie, nr 11 Penn State pokonał Michigan State w meczu Big Ten.

Na zakończenie, nr 6 USC pokonał u siebie nr 15 Notre Dame, a nr 12 Kansas State zmiażdżył rywala z własnego okręgu, Kansas, podwójną liczbą punktów.

Oto najważniejsze momenty!

No. 12 Kansas State 47, Kansas 27

W ruchu

Kansas State wysunęło się na prowadzenie 7-0, dzięki 5 jardowemu biegowi Malika Knowlesa w pierwszej kwarcie.

Malik Knowles przebiegł pięć jardów, aby uzyskać TD Wildcats

Malik Knowles rushes five yards for the Wildcats TD

Malik Knowles z Kansas State zdobywa punkt po 5 jardowym biegu, dając Wildcats prowadzenie.

Zawiązanie węzła

Kansas doprowadziło do remisu dzięki 12-jardowemu przyłożeniu Torry’ego Locklina.

Torry Locklin z Kansas zdobywa 12-jardowe przyłożenie

Kansas' Torry Locklin rushes for the 12-yard TD

Torry Locklin zdobywa 12 jardów, aby doprowadzić do remisu w meczu z Kansas State.

Pokazanie się i pokazanie się

Kansas State odpowiedziało w wielkim stylu, zdobywając punkty w dwóch następnych akcjach i obejmując dwucyfrowe prowadzenie, 21-7, w drugiej kwarcie.

Will Howard rzuca 42-jardowe trafienie do Sammy’ego Wheelera

Will Howard throws a deep 42-yard TD strike to Sammy Wheeler

QB Kansas State Will Howard rzuca głęboki 42-jardowy touchdown strike do tight end’a Sammy’ego Wheelera, dzięki czemu Wildcats są na szczycie Kansas, 14-7.

Need for speed

Kansas running back Devin Neal wystartował po 11-jardowy punkt, aby uczynić go dziewięciopunktowym, 23-14, na początku drugiej kwarty.

Devin Neal z Kansas zdobył 11 jardów na TD Jayhawks

Kansas' Devin Neal rushes 11 yards for Jayhawks TD

Devin Neal, RB Kansas, zdobywa 11 jardów i zdobywa przyłożenie.

Tam i z powrotem

Kansas State trzymało się na ogonie Kansas przez całą pierwszą połowę. QB Will Howard połączył się z rozgrywającym Phillipem Brooksem na 14 jardów i powiększył przewagę Wilków, 30-14, w połowie drugiej kwarty.

Dwucyfrowe prowadzenie trwało jednak krótko, gdyż Kansas odpowiedziało drugim punktem Neala w meczu, by nieco zmniejszyć różnicę, 30-21, na półmetku.

Will Howard trafia do Phillipa Brooksa z 14 jardowym TD

Will Howard hits Phillip Brooks with the 14-yard TD

Kansas State QB Will Howard trafia do receivera Phillipa Brooksa z 14-jardowym przyłożeniem, aby zwiększyć przewagę Wildcats nad Kansas, 30-14.

Pulling away

Kansas State dołożył trzecią kwartę i powiększył różnicę, 37-21. Wildcats dodali jeszcze 10 punktów w czwartej kwarcie, aby przypieczętować zwycięstwo.

Nr 6 USC 38, Nr 15 Notre Dame 27

Trojanie uderzają pierwsi

USC było pierwsze na tablicy po tym, jak Tahj Washington zdobył 11-jardowe przyłożenie od QB Caleba Williamsa na początku meczu.

ND knocking

Michael Mayer przyszedł z olśniewającym 22-jardowym przyłożeniem od Drew Pyne’a w połowie drugiej kwarty, aby Notre Dame weszło na tablicę i utrzymało USC w zasięgu ręki, 10-7.

QB punch

Trojanie mieli ostatnie słowo przed przerwą, ponieważ Williams sam zdobył jedno przyłożenie, aby zwiększyć przewagę USC, 17-7.

Leveling up

Obie drużyny wymieniły się punktami w trzeciej kwarcie, aby uczynić to 10-punktowe spotkanie, 24-14, przed czwartą kwartą. Williams nadał ton grze USC w ostatniej odsłonie, zdobywając swoje trzecie przyłożenie w meczu i 42. w sezonie – najwięcej w jednym sezonie dla QB Trojanów.

Zbyt dobry

Notre Dame odpowiedziało własnym punktem, ale Williams nie dał się zatrzymać i Trojanie uciekli z wygraną.

No. 11 Penn State 35, Michigan State 16

Driving down

Penn State QB Sean Clifford poprowadził Nittany Lions 90 jardów w 11 grach, aby otworzyć punktację, kończąc akcję 11-jardowym przyłożeniem do Theo Johnsona.

Penn State’s Sean Clifford hits Theo Johnson for 11-yard TD

Penn State's Sean Clifford hits Theo Johnson for 11-yard TD

Sean Clifford uderza w tight end Theo Johnsona na 11-jardowe przyłożenie i daje Penn State prowadzenie 7-0 nad Michigan State.

Trickery!

Penn State dodał swój drugi wynik w pierwszej połowie na gładkim podwójnym podaniu od Clifforda do odbiorcy KeAndre Lambert-Smitha, który następnie uderzył Johnsona na 48-jardowe przyłożenie, aby zamknąć pierwszą drugą kwartę.

Keandre Lambert-Smith uderza Theo Johnsona na trick play

Keandre Lambert-Smith hits Theo Johnson on the trick play

Penn State’s Keandre Lambert-Smith rzuca do tight end’a Theo Johnson’a na trick play for the touchdown, aby objąć prowadzenie 14-0 nad Michigan State.

On a roll

Clifford połączył się z tight endem Tylerem Warrenem na 14-jardowe przyłożenie, aby dać Penn State przewagę 21-3 w trzeciej kwarcie.

Penn State’s Sean Clifford hits Tyler Warren for TD strike

Penn State's Sean Clifford hits Tyler Warren for TD strike

Sean Clifford trafia do Tylera Warrena na 14-jardowe przyłożenie w meczu z Michigan State.

Podwójne kłopoty

Następnie Michigan State QB Payton Thorne połączył się z tight endem Maliqiem Carrem na 9-jardowe przyłożenie, aby utrzymać Penn State w zasięgu ręki, 21-10, przed czwartą kwartą.

Maliq Carr z Michigan State wykonuje jednoręczny chwyt TD

Michigan State's Maliq Carr makes the one-handed TD grab

Maliq Carr zdobywa jedną ręką przyłożenie po 9-jardowym podaniu Paytona Thorne’a, by zmniejszyć prowadzenie Penn State do 21-10 pod koniec trzeciej kwarty.

Zdobycie zwycięstwa

Michigan State ponownie zdobyło punkty na początku czwartej kwarty, ale Clifford & Co. odpowiedzieli przyłożeniami w ostatnich minutach, aby zapewnić sobie zwycięstwo 35-16.

Sean Clifford trafia do Nicholasa Singletona na 2 jardowy TD

Sean Clifford hits Nicholas Singleton for 1the 2-yard TD

Penn State QB Sean Clifford trafia do running back Nicholas Singleton na 12 jardowe przyłożenie.

Nr 21 Oregon State 38, Nr 9 Oregon 34

Superman catch!

Oregon State rozpoczął mecz od field goala, ale nie trzeba było długo czekać na uderzenie Ducksów. QB Oregonu Bo Nix rzucił głębokie podanie do Chase’a Coty, który złapał jak Superman 44-jardowy wynik.

Beavers odbijają się od dna

Oregon State wysunął się na prowadzenie 10-7, kiedy to rozgrywający Ben Gulbranson zdobył punkt po podaniu.

Druga kwarta zrywu

Nix połączył się z rozgrywającym Troyem Franklinem na 9-jardowe przyłożenie, dzięki czemu Oregon wyszedł na prowadzenie, 14-10, na przerwie.

Rozgrzewka

Oregon kontynuował rozgrzewkę w drugiej połowie. Na początku trzeciej kwarty, po kosztownej stracie Oregon State, Jordan James zaliczył krótką akcję.

Następnie Noah Whittington podwyższył prowadzenie Kaczek na 28-10 dzięki 5 jardowemu punktowi w kolejnym posiadaniu Oregonu.

Coming through!

Oregon State nieznacznie zmniejszył różnicę, 31-17, w trzeciej kwarcie, po tym jak Deshaun Fenwick przebił się przez obronę Ducks w drodze do strefy końcowej.

Nie nazywaj tego powrotem!

Wtedy Isaiah Newell zdobył 15-jardowy punkt, aby wyrównać stan meczu do 10 punktów na początku czwartej kwarty.

Nowy lider!

Oregon State dodał kolejne punkty, by objąć prowadzenie, 38-34, w połowie czwartej kwarty i wyciągnąć zwycięstwo zza pleców, by wstrząsnąć Pac-12.

No. 7 Alabama 49, Auburn 27

Auburn uderza pierwszy

Tygrysy uderzyły pierwsze w tym klasycznym meczu rywali. Robby Ashford przejął piłkę i włączył dysze, przebiegając 24 jardy do strefy końcowej i zdobywając punkt i prowadzenie 7-0.

Mnóstwo punktów

Bryce Young przywrócił Crimson Tide do gry, zdobywając 5 jardów i doprowadzając do remisu.

Następnie, Young uderzył ponownie, rzucając 10-jardowe przyłożenie do Jase’a McClellana, dzięki czemu Alabama wyszła na prowadzenie 14-7 w pierwszej kwarcie.

Duża strata

Po kosztownym fumble Auburn, atak Alabamy przeszedł 52 jardy w czterech grach, by ponownie zdobyć punkt, tym razem dzięki 5 jardowemu biegowi Roydella Willamsa. Tak po prostu, Tide otworzył drugą kwartę z prowadzeniem 21-7.

Throwing strikes

Tigers pomaszerowali z powrotem w dół boiska, aby zmniejszyć przewagę Alabamy, kiedy Ashford uderzył Ja’Varriusa Johnsona ładnym podaniem na 20 jardów, zamykając nieco lukę.

Cały gaz, żadnych hamulców

Tide odpowiedział czwartym przyłożeniem w pierwszej połowie, kiedy Ja’Corey Brooks zdobył 32 jardy.

Na dokładkę

Przed przerwą Young znalazł Treashona Holdena na 27-jardowe przyłożenie i powiększył prowadzenie Alabamy, 35-14.

35 punktów Alabamy było największą liczbą punktów zdobytych w pierwszej połowie w Iron Bowl od 2012 roku.

No quit

Alabama jako pierwsza zaatakowała w drugiej połowie, ale Auburn odpowiedziało 14-jardowym przyłożeniem Ashforda, dzięki czemu w połowie meczu było 42-21.

Ashford został pierwszym graczem Auburn, który zdobył dwa przyłożenia w Iron Bowl od 2003 roku, ale szczęście Auburn się skończyło, a Alabama ostatecznie odniosła łatwe zwycięstwo nad swoim rywalem z własnego okręgu.

Przeczytaj więcej z 13 tygodnia futbolu amerykańskiego:


College Football

Get more from College Football Follow your favorites to get information about games, news and more