College Basketball – Sukces niebiesko-białego weekendu

To co właśnie minęło to biancoblu weekend! Konferencja prasowa poświęcona prezentacji nadchodzących wydarzeń, rodzinnym aperitifom oraz obchodom 50-lecia klubu, które rozpoczęły się od prezentacji minibasenu.
Ale na tym niespodzianki się nie kończą!
W Pasticceria Manuelina odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono szereg wydarzeń związanych z College Basketball: prezentacja minibasketu, impreza z okazji 50-lecia klubu, obecność w Borgomanero reprezentacji Polski U18, turniej Wintercup, turniej U19 w połowie grudnia na Gran Canarii oraz etap European Youth Basketball League w Borgomanero. Miasto Borgomanero, powinno więc spodziewać się dyskretnego ruchu wokół obiektów Kolegium.

Oto słowa Dyrektora Generalnego Federico Ferrari: „Na osłodę pozostaje fakt, że chcielibyśmy świętować 50. rok od założenia klubu Borgomanero, który od momentu narodzin dotarł do Serie A, potem przenosząc się na inne wybrzeża, ale którego dziedzictwo dziś odbieramy. Czujemy się odpowiedzialni za około dwadzieścia lat, odkąd przejęliśmy ją w 2002 roku, i chcemy kontynuować naszą drogę, zawsze skupiając się na młodych ludziach„.

Wraz z dyrektorem generalnym, przy stole obecni byli również Flavio Zanetta, z firmy Demetria, nowego sponsora College Basketball, oraz radny sportowy Borgomanero Francesco Valsesia, a także trener Matteo Villa. Demetria wykonała wspaniały gadżet, butelkę na wodę marki College Basketball. Sam Flavio Zanetta, któremu udziela się głosu, zaznacza: „To była wspaniała okazja, by stworzyć coś trwałego dla chłopców z pierwszej drużyny i nie chcieliśmy pozwolić, by się wymknęło. Dużo uwagi poświęcamy młodszym chłopakom i z przyjemnością podjęliśmy się realizacji tej potrzeby„.

Następnie głos zabrał radny Valsesia: „Jako administracja zdecydowanie wspieramy kluby takie jak College, które wychowują poprzez swoje wartości tak wielu młodych ludzi i mają ważną wizję, którą realizują dając im tak wiele możliwości poprzez międzynarodowe turnieje i inne wydarzenia. Są tak samo cenne jak rodzina czy szkoła, kształcą do bycia razem poprzez grę zespołową i pomagają w prawdziwym rozwoju psychicznym. Za tydzień przyznamy nagrody najważniejszym dyscyplinom sportowym, na pewno w tym Kolegium. Naszym celem jest zrobić dla nich tak wiele, ale prawdą jest również, że bez nich nie możemy zrobić nic„.

Dyrektor generalny Ferrari odpowiedział wtedy: „Bliskość z administracją i z wieloma lokalnymi realiami, takimi jak Don Bosco, którego gościmy na meczach serii B, leży u podstaw tego, co robimy i jest sposobem na powiedzenie 'Nie zatrzymujmy się’. Za College’em stoi wielu ludzi, którzy, owszem, robią to dla pracy, ale wszystko, co robią dla tych dzieci i dla społeczeństwa, to coś, co mają w środku.

Po tym przyszła kolej na trenera Matteo Villa, który podsumował wiele działań, które angażowały Kolegium w ostatnich tygodniach: od powołania Gabriela Pozzato z Akademii NBA w Australii, przez obecność na Węgrzech drużyny U14 na etap EYBL, aż po dzisiejsze wyzwanie drużyny C Silver, która przystępuje do mistrzostw z całkowicie młodzieżowym składem.
Ferrari odpowiedział następnie na pytanie, co College chce przekazać: „Sport jest pełen wartości, które należy przekazać młodzieży: lojalność, konkurencyjność, ale przede wszystkim to, jak radzić sobie z błędami, czyli coś, co jest potrzebne nie tylko w sporcie, ale w życiu codziennym i co przygotowuje do stawienia czoła wyzwaniom, które pojawiają się na ich drodze. Na pierwszym spotkaniu z rodzicami w U13 mówimy im, że pomiędzy pracą a różnymi zobowiązaniami jest prawdopodobne, że będziemy spędzać więcej czasu z ich dziećmi niż oni. Dlatego trenerzy i menedżerowie mają delikatny, ale ważny obowiązek bycia również edukatorami„.

Przed przejściem do końcowych powitań, piłkę do koszykówki z marką College otrzymuje firma Demetria, a dyrektor generalny Ferrari wyjaśnia skąd wziął się pomysł na nazwę College: „Ta marka wywodzi się z amerykańskiej idei, nie tyle dlatego, że chcemy się tak czuć, ale dlatego, że amerykańscy gracze, w życiu, często pozostają związani ze swoim college’em, który zawsze postrzegają jako punkt wyjścia, który ich ukształtował, czyniąc ich tym, kim są, a my, dla tych chłopców, chcemy być dokładnie tym„.

W wieczór konferencji prasowej przyszła kolej na zespół C Silver, wygrywając z Ivreą z dużym marginesem w miłej atmosferze na Pala Cadorna, natomiast w niedzielę przyszła kolej na Serie B trenera Di Cerbo i dzieciaki z minibasketów. W połowie meczu pomiędzy Cipirem a Piombino, w rzeczywistości, nasze maluchy paradowały na boisku Pala Don Bosco przed dopingującymi kibicami. Piękna niedziela sportowa, która połączyła rodzinę Kolegium od minibasenu do pierwszej drużyny.